Autokross: Brāļi Daiņi uz 1600 klasi, kopā ar Bogenu – superkomanda?

Viesturs Saukāns  06.02.2017 18:01 11

Pērnā gada Latvijas autokrosa čempionāta sezona Mexa/Melatlux komandai neizdevās tik spoža kā cerēts, tomēr šogad ar tās braucējiem būs jārēķinās. Rihards Dainis ticis pie spēcīga 1600 auto, kas var pamainīt notikumu gaitu gan individuālajā, gan komandu ieskaitē.

Riharda rīcībā nonākusi savulaik Reinim Lilienšteinam čempiontitulus atnesusī VW Golf II automašīna. Tā pēdējos gados redzēta kā īres auto rallijkrosā, ar pilotiem Artūru Pumpuru un Lauri Vīgantu. Tehnika neapšaubāmi spēcīga, arī par braucēja prasmēm šaubu nav.

Tas nozīmē, ka Mexa/Melatlux komanda būs atrisinājusi savu pērnā gada sāpīgāko jautājumu – Rūdolfam Bogenam paliekot 2000 Super klasē, komandai vairs nebūs jāsadzīvo ar diviem potenciāliem līderiem, kuri cīnās par vienām uzvarām. Pērn abi sportisti atņēma viens otram punktus, līdz situācija sasniedza pīķi pēdējā posmā Smiltenē, kad abu kontakti un savstarpējās cīņas faktiski atstāja komandu bez kopvērtējuma medaļas.

Tas gan nozīmē, ka 1600 klasē darbosies abi brāļi Daiņi. Vecākais brālis Mareks gan vēl komplektē savus sezonas plānus, bet, ja viss izdosies, abi tiksies 1600 klases cīņās. “Man pēc šīs sezonas ir palikusi nepadarīta darba sajūta. Ceturtā vieta 1600 klasē nav slikts rezultāts, bet zinot to, ka bija reāla iespēja tikt pie medaļas… Vienkārši pietrūka veiksmes un pēdējā posmā Smiltenē nesanāca pāris apļos paspēt pierast pie izīrētā auto, lai gan sajūtas pirmo reizi braucot ar sekvenciālo ātrumkārbu bija fantastiskas. Īsumā: ja viss būs kārtībā ar finansēm – brauksim pilnu sezonu. Šajā sakarā varu atgādināt folkreisa un autokrosa braucējiem, ka pie manis var iegādāties mīkstā sastāva ziemas riepas folkreisam, būs arī M35 riepas krosam vasaras sezonai.”

2016.gadā Rihards Dainis 2000 Super klasē sasniedza Baltijas čempiona titulu un Latvijas čempionātā guva trešo vietu. Rūdolfs Bogens kļuva par Baltijas vicečempionu, Latvijas čempionātā gūstot piekto vietu. Mareks Dainis 1600 klasē guva ceturto pozīciju, sezonu noslēdzot ar vienādu punktu skaitu ar trešās vietas ieguvēju Andi Skolmeistaru.

Starp citu, līdz ar šīm izmaiņām Riharda Daiņa līdzšinējais 2000 Super klases VW Golf II nonācis brīvajā tirgū. Mašīna kā zināms konkurētspējīga, tāpēc interesanta potenciālajiem pircējiem (kontakti: 29771051, Rihards).

 • P.Ā.

  Mhm…1600, izskatās, šosezon varētu būt labs…ja, pie labām zvaigznēm, salasītos – Kļava, Vītols, Skolmeistars?, Silenieks?, R. Dainis, M. Dainis, Lideris, Balodis?, Grīnvalds, Valters, Utēns? Ņikitins?….Būtu interesanti pavērot Bogena atgriešanos, cīņā pret ”seno zaļo draugu”. :)

  • Rieksti

   Āboliņš tai sarakstā nebūs? :)

   • P.Ā. #77

    Šamējam ģimenes apstākļi. :)…bet kko jau domās pēc kāda brītiņa.:)

 • Fanuks

  vēl tak ir Mūrnieks,Akmentiņš,Džeriņš,Āboliņš,Paculs. :)
  Varbūt vēl kāds debitants?

  • [Ex]

   Par sevi vēl galīgi neesmu drošs… vairāk uz jautājuma zīmes. Finanses. Baumo par diviem debitantiem 1600 klasē – viens no Cēsīm, otrs no Aizkraukles puses. Vēl baumo, ka viens vai divi folkreisa braucēji taisās uz krosu un tieši 1600 klasi. Dzīvosim, redzēsim!

   • Mellaish

    Saņemies :) Brāļu duelis ir jāredz. Atkal… :D

    • [Ex]

     Ja pesso ļaus – būs, ja nē, tad nākamgad :) Lai gan ja nebūs pilnas sezonas, maybe kādu atsevišķu posmu sanāks pabraukt…

 • JM#16

  Varat pieskaitit velvienu jaunpienaceju, bet kas tas bus lai paliek noslepuma lidz smiltenei!

 • P.Ā. #77

  Uhhhhhh ku labi izklausās. Nevar sagaidīt sezonas sākumu….

 • Fanuks

  Joptv :D ja visi nosauktie + debitanti būs ap 20 mašīnām salasās :D

 • Mellaish

  Hmmmm. Un es domāju, ka Ruhards pārkāps kādā cita automarkas mašiņā, bet nē. Atkal otrais grozs. Nu lai labi ripo :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vecpils, Vecpils autotrase, 16.06.2018.

Folkreisa Vasaras kauss, 2. posms

Krosa komisijas autokrosa kauss, 7. posms

SK Vecpils B600 kauss, 1. posms

Nolikums

B600 Kausa nolikums

Pieteikums - FR

Pieteikums - komanda

Pieteikums - KKK

Pieteikums - B600

Dalībnieki FR (41)

Dalībnieki KKK (12+1)

Dalībnieki B600 (5)

***