Autokross: Čempionāta posma pieteikumu finiša taisne: kas jauns?

Viesturs Saukāns  18.06.2014 17:04 5

  Autokross, Ziņas

Noslēdzas pieteikumu pieņemšanas termiņš Latvijas autokrosa čempionāta otrajam posmam Vecpilī, kas norisināsies 28. jūnijā. Lielā mērā var uzskatīt, ka sastāvs jau ir zināms, lai gan saglabājas iespēja pēdējā brīža pārsteigumiem.

Labā ziņa – pieņemot, ka Beta bagiju kolektīvs vēl sarosīsies ar pieteikumu sūtīšanu, uz Vecpils posmu neiezīmējas izteiktas krīzes klases. B600 bagiju klasē ir seši pieteikumi, plus Aigars Liškovskis vēl pagaidām zem jautājuma zīmes. Ja visi ir ierindā, čempionāta otrais posms iznāks ar punktiem. Šobrīd minētā Beta bagiju klase ir neprognozējama, jo nav pieteikumu, vienīgi Krišs Miķelis Aploks jau zaigojas dalībnieku sarakstā.

Citās klasēs situācija apmierinoša. 1600 klasē 11 pieteikumi. Šogad pirmo reizi čempionātā plāno startēt Jānis Lideris, kurš Smiltenē vēl nebija sagatavojis tehniku, tomēr tālākajām cīņām noskaņots visai kaujinieciski.

Jāņem vērā, ka, atšķirībā no Smiltenes posma, Vecpilī nenotiks Baltijas čempionāts, līdz ar to, visticamāk, uz starta neredzēsim vairākus Lietuvas braucējus. Tajā pašā laikā nav izslēgts, ka kaimiņi uz robežai tuvo Vecpili ierodas prieka pēc.

2000 Super klasē 15 pieteikumu, tomēr gribas domāt, ka tas vēl nav viss. Pēdējās nedēļās intriga savērpusies ap Ritvara Zobena plāniem. Zināms, ka viņa Ford Fiesta izlikta tirgošanā, taču ziņas liecina, ka vicečempions vēl mēģina paspēt sagatavoties arī Vecpils posmam. Iespējami arī citi papildinājumi.

Klasē uz ģeogrāfiski tuvo posmu pieteicies Uldis Andersons. Taču pārsteigumus arvien vairāk sarūpē Latgales puses braucēji. 2000 Super klasē krāslavietim Ilmāram Jurānam pievienosies 16 gadus vecais Ludzas puses braucējs Viesturs Daņiļenko, Open klasē čempionātā plāno debitēt daugavpilietis Valdis Užuls. Lieliski!

Open klasē, kurā šobrīd 12 pieteikumu, ierindā visi līderi, sezonu, cerams, izdosies sākt arī vicečempionam Intam Jeršovam, kurš tehnikas problēmu dēļ netika uz Smilteni, tāpat nevarēja uzsākt cīņas Baltijā, jo Marijampoles posms sakrita ar rallijsprintu. Starp citu, izvēle par labu rallijsprintam nebija peļama, jo todien tika uzvarēts.

Sezonu plāno sākt arī Smiltenē nestartējušais Normunds Skribis, bet debiju čempionātā, kā minēts, aizvadīs Užuls.

Arī VAZ Klasika klasē 12 pieteikumu. Ne visi, kuri bija Smiltenē, dosies uz Vecpili, toties klāt nāk Grobiņas braucējs Gatis Lībis, kurš līdz šim ar aizmugures piedziņas Opel Kadett mēģināja spēkus LAF Krosa komisijas kausā.

Iespējams, varētu būt izjukuši lietuviešu plāni aizvadīt pilnu Latvijas čempionāta sezonu, jo līderis Daiņus Pilipavičs esot iznīcinājis savu īpašo motoru, kas ietekmējot tālākos sezonas plānus. Kaut kādā mērā žēl, no otras puses – pasākums cīņā par titulu kļūst neprognozējamāks.

Starp citu, Autocross.lv sveic Arni Odiņu, kurš laikā starp šī raksta publicēšanu un Vecpils posmu pamanīsies nonākt precēta vīra kārtā!

B600 klase ir gatava neizgāzt šīs sezonas Latvijas čempionāta ieskaiti, jo jau apstiprināti seši pieteikumi, ar ko pietiek punktu saņemšanai. Pašlaik vēl nav simtprocentīgas garantijas, ka uz starta būs Aigars Liškovskis, taču pie tā tiek strādāts. Jāpiebilst, ka ne šajā, bet nākamajā posmā uz starta B600 klasē var iziet pa kādam jaunam sportistam.

Beta bagiju virzītājiem stingrais rājiens par vēlo pieteikšanos (šobrīd – nepieteikšanos), bet, kas lēni nāk, tas, iespējams, labi!

Komandu sastāvos un skaitā izmaiņu nav, SK Ogre cer uz Ritvara Zobena pieteikšanos. Junioru kausā pašlaik desmit pieteikumu – sarakstiem pievienojas Daņiļenko. Gados jaunais sportists Juniora statusā teorētiski vēl var pavadīt piecus gadus!

Izrāde būs lieliska!

Turklāt, atgādinājums sportistiem, ka svētdienā pēc čempionāta cīņām notiks LAF Krosa komisijas kauss, kurā autokrosa braucējiem būs iespēja izmēģināt trases pretējo virzienu, kurā notiks čempionāta trešais posms. Braucējiem, kuri izskata iespēju aizvadīt šo sacīksti, aicinājums nekautrēties ar pieteikšanos arī šim pasākumam. Pat, ja allaž pastāv iespēja, ka sestdien mašīna atsakās turpināt cīņu, sekretariātam parocīgāk ir, ja braucējs ir pieteicies, bet vēlāk atsauc savu dalību, nevis uzrodas pēdējā brīdī. Tajā pašā laikā pieteikumi tiks pieņemti arī sestdienas vakarā un svētdienas rītā, vienīgi, ja tas notiek pēc pieteikumu termiņa beigām (25.06.), tad dalībnieki kvalifikācijā saņems -1 punktu par kavējumu. Gan treniņš par mazu naudu, gan laba atpūta – jāizmanto!

Starp citu, Krosa komisijas kausa posms svētdienā jau sasniedzis punktu gūšanas kvorumu – saņemti pirmie pieci pieteikumi.