Autokross: Čempions Čempionu krosā: Edijs Zimza

Viesturs Saukāns  18.09.2019 10:50 0

  Autokross, Ziņas

Viens no pieredzējušākajiem šā gada Čempionu krosa dalībniekiem būs Edijs Zimza, kurš ir ne tikai krosa medaļnieks, bet arī 2015. gada 3h izturības braucienu Latvijas čempions.

Edija autosportista karjera ir ilgāka par desmit gadiem, tā aizsākās ar VAZ sacensībām vēl pirms šī klase nonāca Latvijas kausa vai čempionāta statusā. 2010. gadā VAZ Klasika izveidojās kā Latvijas kausa kategorija, un Edijs bija ierindā, kopā ar pārējiem vēlāk leģendāriem Latvijas krosa braucējiem. Jau pirmo sezonu viņš noslēdza trešajā vietā kopvērtējumā. 2012. gadā rezultāts tika uzlabots – otrā vieta Latvijas kausā.

Allaž bijis līderu pulkā, Zimza savu labāko autokrosa sezonu piedzīvoja 2015. gadā, kad Smiltenē tika sasniegta pirmā Latvijas čempionāta posma uzvara, bet aizraujošā sezonā kopvērtējumā Edijs kļuva par Latvijas vicečempionu. Otra posma uzvara gūta 2017. gadā Vecpilī, bet medaļas gan allaž izsprukušas no rokām. Interesanti, ka Latvijas un Baltijas čempionātos Zimza kopumā piecreiz bijis kopvērtējuma ceturtajā vietā.

Šogad Edijs Latvijas čempionātā izslīdēja no izteikto līderu pulka – mēreni rezultāti sezonas pirmajos posmos, nestartēta sacīkste priekšpēdējā posmā Smiltenē… Vēl pēc Vecpils posma Zimza bija spiests taisnoties Autocross.lv, kāpēc viņš netiek līdz jaunajiem. Taču pēc pēdējā posma Mūsā Edijs soļoja pretī lepns, ar kausu rokā – sasniegta otrā pozīcija!

Paralēli krosam 2015. gadā Zimza aizvadīja tobrīd daudzsološā seriāla – 3 stundu izturības braucienu – Latvijas čempionāta sezonu. Kopā ar komandas biedriem sasniegts Latvijas čempiona tituls.

Allaž pozitīvs autokrosa patriots, kuram Čempionu krosa starta laukums ir īstā vieta!

Edijam šodien – trešdien – arī dzimšanas diena! Sveikts, vecozēn!