Autokross: Čempions Čempionu krosā: Ints Jeršovs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.09.2019
12:10

Piedzīvojis briesmīgu sezonu Latvijas autokrosa čempionātā, Ints Jeršovs jau pirms laika ziņoja, ka Čempionu kross ir šā gada uzdevums. Par spīti motoru defektiem pēdējos startētajos posmos, Ints ir Čempionu krosa sarakstos.

Šis gads Jeršovam – 2017. gada Latvijas autokrosa čempionam Open 2500 klasē – izvērtās apokaliptisks, jo mašīna līdz galam sacīksti neizturēja praktiski nevienā posmā, bet pēdējā sacīkste Mūsā tika izlaista pavisam. Kopvērtējumā Ints sestais, kas ir viņa zemākais rezultāts sezonās, kuras uzskatāmas par vairāk vai mazāk pilnībā apmeklētām.

Jeršovs krosā pilnvērtīgi ienāca 2011. gadā, izmantojot Open tikko atvērtās durvis pilnpiedziņu automašīnām. Līdz tam ropažnieks startēja rallija un rallijsprinta sacensībās, kurās tika gūti panākumi. Rallijsprinta un autokrosa braukšana sākotnējos gados arī tika veiksmīgi apvienota, un savu Latvijas rallijsprinta čempiona titulu Ints sasniedza 2014. gadā, kad krosā tika startēts minimāli, gatavojot jaunu autokrosa mašīnu.

Krosā pirmā medaļa tika sasniegta 2012. gadā – otrā vieta Open klasē, kad praktiski pēdējā posma pēdējos apļos tika zaudēts čempiona tituls. Posmos sasniegtas pirmās divas uzvaras, bet čempiontituls tika klasē valdījušajam Raimondam Jerānam.

Arī 2013. gadā uzvara kopvērtējumā joprojām neizdevās, sasniegta bronza. 2015. gadā ar jauno auto Ints atkal bija līderu vidū, taču atkal otrā vieta – pretoties Jāņa Borševska Mitsubishi Evo raķetei nebija īsti reāli. 2016. gada čempionāta scenārijs bija līdzīgs šim gadam, kad jau pirmajos sezonas braucienos kļuva skaidrs – tehnikas izturība neļaus cīnīties par uzvaru kopvērtējumā, rezultātā sezona tika apturēta.

Visbeidzot 2017. gads – cīņa ar Jāņiem Kozlovski un Dreimani, un beidzot realizējies čempiona tituls. Daudzi to prognozēja jau debijas gadā, tomēr Ints veica visai smagu un spītīgu ceļu līdz šim panākumam. Pērn vēl viens duelis ar Kozlovski, kurā šoreiz Jānim bija iespēja skaisti aiziet no čempionāta ar sasniegtu čempiontitulu – Intam vēl viena medaļa par otro vietu.

Paralēli savai autosportista karjerai tiek audzināti arī divi braši bērni – autosportā, nupat jāsaka, pieredzējušie Kitija un Marks, kuri abi strauji tuvojas sporta lielajai skatuvei. Kitijas debijas autokrosā gandrīz realizējās jau augustā Smiltenē, aug un cīņām tuvojas arī Marks, kura agrajā bērnībā aizvadītas arī pāris sezonas Mini bagiju čempionātā.

Ints Jeršovs – viens no Čempionu krosa favorītiem, ja vien mašīna ļaus tikt līdz finišam.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv