Autokross: Čempions Čempionu krosā: Raimonds Tiltiņš

Viesturs Saukāns  19.09.2019 14:22 0

  Autokross, Ziņas

Savulaik viena no spožākajām jaunās paaudzes zvaigznēm Raimonds Tiltiņš pēdējos gados nelaiž garām iespēju startēs Čempionu krosā – sacīkstē, kurā viņš perfekti iederas.

Raimonda aktīvā krosa karjera norisinājās laikā no 2000. līdz 2008. gadam, kuru laikā tika sasniegti vairāki spoži panākumi, aizvadītas atraktīvas, joprojām atmiņā paliekošas cīņas, protams, nav iztikts arī bez sāpīgiem zaudējumiem.

Tiltiņš pirmās sacensības 2000. gadā aizvadīja, pavisam jauns puika būdams, ar aizmugures piedziņas automašīnu. Drīz viņš pārsēdās priekšpiedziņas auto, sākot ceļu pēc panākumiem. 2002. gadā, palicis turpat aiz pjedestāla Latvijas čempionātā, Raimonds sasniedza Baltijas čempionāta medaļu – otro vietu 1400 klasē, kura vēlāk izauga par šobrīd zināmo 1600 klasi. Gadu vēlāk – 2003. gadā – Tiltiņš vairs nebija apturams Latvijas cīņās – ar četrām uzvarām septiņos posmos viņš kļuva par 1400 klases Latvijas čempionu. Panākums tika atkārtots arī gadu vēlāk, kad klase jau bija zem 1600 nosaukuma un kubatūras karoga. Viņa ēra šajā klasē tika aizvadīta ar citiem tikpat spožiem un daudzsološiem talantiem – Jānis Aleksejevs, brāļi Andris un Juris Kuķikovskis, brāļi Kaspars un Kristaps Dambji, šobrīd Folkreisā startējošais Artūrs Mūrnieks…

Pēc otrās vietas 2005. gada čempionātā Raimonds un komanda nolēma, ka 1600 klasē viss ir izdarīts, tāpēc devās uz 2000 Super klasi, kur pretī stājās ne mazāk spoži tā laika speciālisti – šobrīd Eiropas bagijos startējošais Juris Kuļikovskis, rallijkrosā braucošais Jānis Ikers, vēl nesen krosā startējušais Ainārs Kenigsbergs. Tiltiņš klasē ienāca spoži – pirmajā gadā vicečempions aiz Kuļikovska. Tiesa, 2000 Super čempiona sapnis strauji dzisa, jo vēl 2007. gadā tika sasniegtas trīs posmu uzvaras, taču kopvērtējumā vienalga sanāca vien trešā vieta aiz Kaspara Dambja un Jura Kuļikovska, bet vēlāk, tehnikas problēmu nomocīts, Raimonds sāka attālināties no autokrosa. Lai gan braukt allaž gribējies, darīt to tikai procesa dēļ komanda nevēlējās, bet ilgstoša startēšana augstākajā līmenī prasīja pārāk lielus spēkus.

Pēdējos gados Tiltiņš ļoti azartiski metas Čempionu krosa apmeklēšanā. Pirmajā Čempionu krosā 2016. gadā Raimonds finālā pamanījās avarēt, taču sasniegta statistiski augstākā Čempionu krosa pozīcija – devītā. 2017. gadā viņš pusfinālā finišēja ceturtais, paliekot pirmais aiz finālistu svītras (13. vieta), pērn atkal sasniegts fināls, kurā gan nepaveicās – 11. vieta. Tas viss ar 1600 klasei atbilstošām VAZ 2108 automašīnām.