Autokross: Čempions Čempionu krosā: Viesturs Plētiens

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.09.2019
22:08

Šā gada Čempionu krosā kā viens no labākajiem Folkreisa braucējiem pieteicies Viesturs Plētiens. Bez svarīgās Čempionu krosa kausa dalīšanas Viesturam arī cits uzdevums – cīņa par Krosa komisijas kausa kopvērtējuma uzvaru.

Plētiens uz sacīksti dodas, atrazdamies Krosa komisijas kausa līderpozīcijā. Viņa pārsvars pār otru kopvērtējuma uzvaras pretendentu Aigaru Kļaviņu ir tikai trīs punkti, kas faktiski nozīmē, ka, kurš labāks pēdējā posmā, tas uzvarētājs garajā sezonā (ar niansēm – Plētiens zemākajās pozīcijās drīkst finišēt arī aiz Kļaviņa, utt).

Plētiens ir viens no jaunās paaudzes Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super klases braucējiem. Krosā debitējis pērn, šogad Viesturs par mērķi bija uzlicis pēc iespējas augstākas pozīcijas sasniegšanu Krosa komisijas kausā. Lai gan Latvijas čempionāts šogad nebija prioritāte, braucējs startēja arī galvenajā autokrosa seriālā, gūstot 2000 Super klases piekto vietu.

Viesturs debitēja krosa tipa sporta veidos 2010. gadā. Regulāras sezonas tautas sportā Viesturs aizvadīja kopš 2014. gada. 2016. un 2017. gadā Plētiens izcīnīja Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaras, bet kopumā sasniegtas četras posmu uzvaras. Pēc panākumiem braucējs sāka skatīties autokrosa virzienā. 2018. gadā viņš bija uz starta Krosa komisijas kausā, vēlāk arī čempionātā.

Neskatoties uz pērno debiju autokrosā, Plētiens pagājušajā gadā vēl nebija gatavs Čempionu krosa cīņām. Šogad nav izvēles – Krosa komisijas kausa līderpozīcijas dalīšana ievedusi Viesturu arī Čempionu krosa sacīkstē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv