Autokross: Čempionu sacīkste atgriež trasē Jerānu un Tiltiņu!

Viesturs Saukāns  14.09.2016 11:45 1

Nākamnedēļ Brenguļu autotrasē norisinās Latvijas autokrosa čempionu sacīkste, kas būs arī LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pēdējais posms. Sacīkste pulcē arvien vairāk dažādu čempiontitulu guvējus. Trasē plāno doties arī īpašas autokrosa zvaigznes – Raimondu Jerānu un, kas vēl pārsteidzošāk, divkārtējo Latvijas čempionu Raimondu Tiltiņu!

Raimonds Jerāns, lai arī regulāros startus krosā vairākus gadus neveic, tomēr ir regulārs viesis – pērn startēja Brenguļu pirmajā Čempionu sacīkstē, bet krosa “ikdienā” ir Jāņa Dreimaņa komandas rindās, vai arī darbojas tehniskajā komisijā.

Jerāns, kurš ir četrkārtējs Latvijas čempions Open klasē, startēs ar viņa titulus nesušo un šogad Dreimaņa līdz vicečempiona titulam aizvesto Talbot Matra Murena. Šobrīd Raimonds ir viens no galvenajiem Čempionu sacīkstes favorītiem.

Taču krietni ekstravagantāks pieteikums no Smiltenes puses: cīņā gatavojas iesaistīties Raimonds Tiltiņš, kurš pirms vairāk nekā desmit gadiem sasniedza divus Latvijas autokrosa čempiona titulus un uzvaru NEZ Rallijkrosa čempionātā.

Raimonds pēdējo sacīksti līdz šim aizvadīja 2011. gadā, startējot vienā no Smiltenes Latvijas čempionāta posmiem 1600 klasē. Tomēr par puslīdz regulāri aizvadītu sezonu var uzskatīt 2008. gadu, kad 2000 Super klasē Tiltiņš sasniedza septīto vietu (gadu iepriekš – bronza šajā klasē).

Vēl bez minētajiem tituliem Raimonda krājumos ir divi vicečempiona tituli un viena bronza Latvijas čempionātā, kā arī pa medaļai Baltijā un NEZ seriālā. Tiltiņš pārstāvēja lielisku tā laika jauno braucēju ēru, cīnoties kopā ar Kasparu un Kristapu Dambjiem, Jāni Aleksejevu, Agri Kociņu, Agri Upīti, Andi Neikšānu, Oļģertu Vērmani junioru, brāļiem Juri un Andri Kuļikovskiem un citiem. Lieki piebilst, ka minētie visi savulaik guvuši spožus krosa sporta veidu rezultātus.

Tiltiņš nākamās nedēļas sestdienas sacīkstē startēs ar Jāņa Lidera VAZ 2108.

  • Atceroties Tiltiņu trasē – es teiktu, ka Liderim pēc šīs gonkas kādu laiku nebūs ar ko braukt :) Raimis savulaik bija traks puika…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (35)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA