Autokross: Jānis Boks sestais Francijā! (19:10)

Viesturs Saukāns  14.09.2013 11:09 3

  Autokross, Ziņas

Latvijas autokrosa braucēji Jānis Boks, Juris un Andris Kuļikovski un Ervins Grencis spēkojas Francijā, Eiropas autokrosa čempionāta priekšpēdējā posmā Sentiņī de Vēras trasē. SuperBuggy klasē Jānis, Juris un Ervins, Buggy 1600 klasē – Andris. Mežonīga konkurence abās klasēs.

19:10: LAF ziņojums medijiem: Jānis Boks sestais 51 dalībnieka konkurencē Francijā

Latvijas autosportists Jānis Boks izcīnījis sesto vietu FIA Eiropas autokrosa čempionāta astotajā posmā Francijā, Sentiņī trasē. Rezultāts sasniegts ievērojamā SuperBuggy klases 51 dalībnieka konkurencē, briesmīgos laika un trases apstākļos.

Jānis Boks nedēļas nogali sāka ar desmito vietu sestdien laika kontroles braucienos, kam sekoja otrā vieta pirmajā kvalifikācijas braucienā. Lielā konkurence gan nozīmēja, ka pat finišējot otrajam, latvietis pēc pirmās dienas bija tikai 11. vietā.

Svētdien otrajā kvalifikācijas braucienā tika gūta ceturtā vieta, kas šķietami attālināja Boku no A fināla desmitnieka. Taču lielisks starts izdevās trešajā kvalifikācijā – Jānis guva uzvaru, kvalificējoties B fināla pirmajai starta vietai. Uzvarot B finālā, Boks nokļuva izšķirošajā braucienā.

Dubļainajā trasē Boks veica lielisku startu, pēc pirmā apļa nonākot vadošo sešu braucēju pulkā. Lai gan brauciena gaitā sekoja sadursmes un citas problēmas, cīņa noslēgta sestajā vietā, kas ir lielisks rezultāts 51 sportista konkurencē. Provizoriski pēc šī rezultāta Jānis pacēlies uz piekto vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā.

SuperBuggy klasē startēja arī Ervins Grencis, sacīksti noslēdzot 34. vietā. Savukārt Buggy 1600 klasē 19. vietu 44 sportistu konkurencē sasniedza Andris Kuļikovskis.

Andris Francijā pretendēja pat uz A fināla pozīcijām, taču izstāšanās pirmajā kvalifikācijā iznīcināja cerības uz augstu vietu, jo nākamajās kvalifikācijās bija jāstartē no zemām starta pozīcijām. Sacīkste noslēdzās C finālā, kurā Kuļikovskis guva trešo vietu, paliekot pirmais aiz svītras cīņā par iekļūšanu B finālā.

Eiropas autokrosa čempionāta pēdējais posms notiks nākamajā nedēļas nogalē Itālijā, Madžoras trasē.

18:55: Jānis Boks milzīgajā konkurencē Francijā sasniedzis sesto vietu, finišējot dubļainajā un sadursmju pilnajā A finālā!

18:50: Rezultāti kavējas, bet no video varēja noprast, ka Boks brauca vadošajā sešiniekā, kam sekoja sadursme un, šķiet, apstāšanās, bet ne izstāšanās. Tā kā visi auto kļuva dubļaini, atšķirt pozīcijas kļuva neiespējami. Gaidām komandas ziņu par rezultātiem.

17:40: Rezultāti apstiprina Boka iekļūšanu A finālā!

17:15: Pēc visa spriežot, Boks uzvar B finālā un iekļūst A finālā!!! Kuļikovskis C finālā trešais, sacīkste beigusies.

17:10: Boks tik tiešām uzvarējis trešajā braucienā, kvalifikācija noslēgta devītajā vietā – pirmā starta vieta B finālā! Grencis kvalifikāciju noslēdz 34. vietā.

16:05: Andris Kuļikovskis tik tiešām nodrošinājis vietu pirmajā starta rindā C finālā (otrā izvēle).

16:03: Cik varēja noprast no ļoti sliktas kvalitātes tiešraides video, Boks, iespējams, uzvarēja savā braucienā. Gaidām rezultātus.

16:00: Kuļikovskis sasniedzis kvalifikācijas 18. vietu, šķiet, C fināla pirmā rinda.

15:20: Kuļikovskis arī trešajā braucienā gūst trešo vietu, kas var palīdzēt nokļūt B finālā.

13:30: A.Kuļikovskis Buggy 1600 klasē pēc divām kvalifikācijām ir 30. vietā. Boks SuperBuggy klasē ir 13. vietā, Grencis – 30. vietā.

13:25: Otrajā kvalifikācijā Boks brauca otrais, taču cīņā ar vienu no konkurentiem sagriezās ar purngalu pret apmali, braucienu noslēdzot ceturtajā vietā. Grencis savā braucienā piektais.

12:10: A.Kuļikovskis labi atkopjas pēc vakardienas neveiksmes, izmirkušajā trasē briesmīgos apstākļos sasniedzot trešo vietu braucienā.

10:20: Labrīt, ar domām pie latviešiem Francijā! Šodiena Sentiņī de Vēras trasē sākusies ar pamatīgu lietu un dubļainu trasi. Sākas otrā kvalifikācijas sērija.

19:55: Boks savu pirmo braucienu noslēdzis otrajā vietā. Konkurence ir tik nežēlīga, ka ar šo labo rezultātu Jānis vienalga ir tikai 11. vietā pēc pirmās dienas. SuperBuggy klasē sešas kvalifikācijas grupas. Grencis savā braucienā guva sesto vietu, pēc pirmās dienas esot 34. vietā.

18:20: Kuļikovskis savā pirmajā braucienā diemžēl izstājies, ievērojami samazinot izredzes uz augstu rezultātu šajā posmā.

17:10: Laika kontrolē Boks desmitais, Grencis – 30. vietā.

16:35: A. Kuļikovskis laika kontroli noslēdz lieliskā astotajā vietā.

14:15: Noslēgušies brīvie treniņi un laika kontroles pirmā sesija. B1600 klasē A.Kuļikovskis ir lielisks – trešais brīvajos treniņos, desmitais pirmajā sesijā, 44 dalībnieku konkurencē. SB klasē, šķiet, J.Kuļikovskis tomēr nesāks šo nedēļas nogali, neparādoties sarakstos. Pirmajā laika kontroles sesijā Boks 19. vietā, Grencis – 25. pozīcijā 51 dalībnieka konkurencē.

12:10: Nojaušams, ka Francijas sacīksti būs iespējams vērot arī TV tiešraidē! Latvijas sportisti cīnās katrs par savu labāko rezultātu kopvērtējumā.

Dalies ar šo ziņu