Autokross: Četri mūsejie Vācijā! (Sv.,18:00)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.06.2012
13:23

Mačenbergā, Vācijā, sācies Eiropas autokrosa čempionāta ceturtais posms. Uz starta četri Latvijas sportisti – Buggy 1600 klasē Māris Līcis, Andris Kuļikovskis un Ervins Grencis, bet Super Buggy ieskaitē – Juris Kuļikovskis. Visi veikuši tehnisko komisiju un iekļauti oficiālajā dalībnieku sarakstā. Buggy 1600 klasē 25 dalībnieki, Super Buggy – 18.

18:00: Juris Kuļikovskis B finālā sasniedza trešo vietu – posms noslēgts 11. pozīcijā, kas ir Jura augstākais sasniegums SuperBuggy klasē.

17:10: Mūsējie Buggy 1600 klasē tika līdz B finālam. Šajā braucienā Andris Kuļikovskis ceturtais, posmā gūstot 12. vietu. Māris Līcis B finālā devītais, posmu noslēdzot 17. vietā, izstājoties pāris apļus pirms finiša. Ervinam Grencim posms noslēdzies 24. vietā. Arī Juris Kuļikovskis SuperBuggy B finālā.

12:45: Arī Juris Kuļikovskis pēc lēna pirmā apļa izstājas… Veiksmes procents latviešiem atgriezies klasiskajās sliedēs.

12:40: Līcis pēc diviem braucieniem septītais, Kuļikovskis – 21., Grencis – 25.

12:35: Līcis pusapli pirms finiša iebraucis bedrē un sagriezies, tāpēc zaudēta brauciena uzvara. Slikti, tomēr labi, ka motors funkcionē. Pēc diviem braucieniem Māris uz A fināla robežas – 7. vieta. Uzvara būtu noderējusi.

12:25: Mainīgas sekmes. A. Kuļikovskis pēc starta aizbrauca ceturtais, taču otrajā aplī izstājās. Cik noprotams pēc tiešsaistes rezultātiem, viņa dēļ brauciens tika apturēts ar sarkanajiem karogiem. Restartā Andris uz starta vairs nebija. Grencis šajā braucienā finišēja apli aiz līdera, demonstrējot ļoti vājus apļu laikus. Māris Līcis no sešiem apļiem piecus pavadīja līderpozīcijā, taču pēdējā aplī zaudēja vairākas sekundes un finišēja trešais. Nav skaidrs, vai pieļauta braukšanas kļūda, vai tomēr mašīna zaudēja kādu no mezgliem.

Sv., 8:50: Mūsējiem viss nevar būt tik rožaini… Māris Līcis: “Pirmajā braucienā labi sakrita kārtis, tāpēc otrā vieta. Taču neesmu sajūsmā, jo mums ir aizdomas, ka motoram atkal tuvojas gals, pārādījusies mums jau zināmā skaņa. Bet mēģināsim braukt un vērot, kas notiek. Nesaprotam, kas notiek. Viss ir tāpat kā Mūsā un Zēlovā…” Tikmēr Grencis plāno turpināt cīņu, jo sestdienas vakarā vēl strādāja pie motora maiņas. Kuļikovsku nometnē viss puslīdz mierīgi.

19:00: Sen nebijis notikums – pirmā diena noslēgta ar diviem latviešiem pirmajā desmitniekā: Buggy 1600 klasē Māris Līcis guva otro vietu savā grupā, dienu noslēdzot sestajā vietā. A. Kuļikovskis pēc pirmās dienas desmitais. Juris Kuļikovskis savā braucienā septītais, dienu noslēdzot 14. vietā.

18:15: A.Kuļikovskis savā braucienā ceturtais. Grencis acīm redzot tomēr kapitulējis, lai gan vēl ir iespēja kaut ko glābt līdz rītdienai.

16:50: Juris Kuļikovskis oficiāli laika kontrolē 15. vietā. Pirmā kvalifikācijas grupa (no divām). Ja šajā posmā Jura pašmērķis ir kopvērtējuma punkti, tad vienkārši jāveic nepieciešamais kvalifikācijas braucienu/apļu skaits un lieta darīta. Arī B fināla iespējas nodrošina šā brīža dalībnieku skaits, viss atkarīgs tikai no pašu sportistu prasmes un izturības sasniegt šo braucienu.

16:20: Interesanti, ka pozīcijas ziņā Juris otrajā sesijā pat ir 12. vietā, ar visu vājo rezultātu. Taču sesijas iznākumu nosaka labākais apļa laiks, tātad Kuļikovskis būs ne augstāk par 15. vietu.

16:15: Andris Kuļikovskis laika kontroli noslēdz 13. vietā, Māris Līcis – 18. vietā. Andris (un arī Ervins Grencis, ja startēs) būs pirmajā kvalifikācijas grupā, Māris – trešajā (no trijām).

16:10: Tikko otro sesiju veica arī Juris Kuļikovskis, tiesa, aplis ir par 1,1 sekundi lēnāks nekā labākais sniegums pirmajā sesijā. Līdz ar to uzlabot rezultātu neizdosies.

16:05: Otrajā sesijā A. Kuļikovskis uzrāda 10. rezultātu, Līcis – 18. Jāgaida, ko šie rezultāti nozīmēs abu sesiju summā. Ja Māris no sava pirmās sesijas rezultāta nometa desmitdaļu, tad Andris – 0,7 sekundes, tātad ievērojams progress. Grencis neizbrauca uz starta arī otrajā sesijā. Tās vēl nav beigas formālajā ziņā, Ervinam ir iespējas tikt uz starta. Tomēr jāraugas, vai tehnika tiks savesta kārtībā līdz pirmajai kvalifikācijas sērijai.

14:45: Līcim brīvajos treniņos bija bagija elektrības problēmas, bet Grenča komanda maina motoru.

14:41: Tātad sportistu plāns sestdienai un svētdienai: otrā laika kontrole un pirmā kvalifikācija šodien, otrā un trešā kvalifikācija, kā arī finālsērija rīt.

14:40: Juris Kuļikovskis Super Buggy uzrāda 15. rezultātu pirmajā laika kontrolē.

14:25: Nojaušams, ka pirmajā laika kontroles sesijā bez rezultāta Grencis. Arī pārējie latvieši nedominē: Līcis 17. vietā, Kuļikovskis – 19.

14:20: Laba līdzi sekošanas iespēja: http://liveresults.mylaps.com/chronorace/racemon.html

14:15: Māris Līcis dodas uz Vāciju, cerībā atbrīvoties no motora defektiem, kas postījuši viņa sezonu. Mūsā un iepriekšējā Vācijas sacīkstē iznīcināts pa vienam motoram, ar līdzīgiem defektiem. Holandes motoru darbnīca, kas sagatavo dzinējus Līcim un vēl plašam klientu lokam, līdz šim nav varējusi sniegt defektu skaidrojumu un ir izbrīnīta par šādiem notikumiem ar Māra mašīnu. Cik noprotams, šajā gadījumā tiek korekti risināts arī finanšu jautājums: “Ja motoristi mums prasītu naudu par šo defektu novēršanu, mana sezona jau būtu galā,” ironizēja Māris.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv