Autokross: D12 – tomēr ēras beigas?

Viesturs Saukāns  01.08.2012 08:21 1

  Autokross, Ziņas

Latvijas autokrosa čempionāts D12 smagajām automašīnām šobrīd ir apdraudēts, jo pastāv liela iespēja, ka čempiontituls šogad paliks neizspēlēts. Priekules posmā briestošais kvoruma trūkums var ieslēgt vairākus Krosa komisijas un LAF nolikumu punktus, kuri attur no titula sadales sportistu trūkuma dēļ.

Pašlaik Priekules cīņai pieteikušies četri dalībnieki – Tāvi Pindiss, Bruno Leimanis, Jānis Polis un Aldis Grantiņš. Ja papildinājumu sestdienai nebūs, tas nozīmē, ka posms būs bez ieskaites. Ņemot vērā, ka čempionātā šogad paredzēti tikai četri posmi, tas, savukārt, nozīmētu, ka netiek izpildīts nepieciešamo ieskaites posmu minimums – Latvijas autosportā jābūt vismaz četrām ieskaites sacīkstēm, lai tiktu izspēlēts nacionālais čempiontituls.

Pašlaik Vidzemes puses braucēji neviens nav gatavs doties uz Priekuli. Kaujas uzdevums atrast piekto ir arī igaunim Tāvi Pindisam, kuram, starp citu, čempiona tituls šķiet visreālāk sasniedzams. Taču arī šajā gadījumā atrast igauņu sportistu, kurš bez īpašas vēlmes un vajadzības gribētu doties vairākus uz simtus kilometru attālo Priekuli, varētu būt grūti. Kurzemes pusē līdz šim labs balsts bija Aivars Galbāliņš, taču, jau Vecpilī lāpot kvoruma caurumus, viņa automašīna piedzīvoja motora defektu, kas, savukārt,  ir saistīts ar finansēm. Rezultātā šobrīd ir maza cerība, ka klasei izdosies sumināt šā gada čempionu.

Runājot par nolikumu niansēm – LAF noteikumi paredz, ka, pat, ja visi posmi bijuši ieskaitīti, klasē ir jābūt sezonas laikā startējušiem vismaz astoņiem dalībniekiem. Tas nozīmē, ka šobrīd zem sitiena ir kroskarti, Beta bagiji un B600 bagiji, kuros šis skaits šogad vēl nav sasniegts. Tiesa, Beta bagijos šo situāciju ir iespējams risināt, jo trūkst tikai viens dalībnieks. Savukārt B600 klase, kurā līdz šim startējuši seši sportisti, jau Priekulei pieteikusi Jāni Boku, Daini Podžuku, iespējama Beates Klipas debija atlikušajos posmos, un citi varianti. Kroskartu cīņās risinājums šobrīd īsti nav redzams.

Dalies ar šo ziņu