Autokross: D12 tuvu risinājumam

Viesturs Saukāns  02.08.2012 14:24 1

  Autokross, Ziņas

Reaģējot uz situāciju ar šā gada Latvijas autokrosa čempionātu D12 klasē, sportisti ķērušies pie situācijas glābšanas. Pastāv iespēja, ka formāli sestdien paredzētais Priekules posms šai klasei tiek atcelts un tiek aizvadīts nedēļu vēlāk Igaunijā, Varstu trasē.

Atgādinām, ka šobrīd klasei Priekulē pieteikušies četri dalībnieki, kas nozīmē, ka posms būs bez ieskaites čempionātā kvoruma trūkuma dēļ. Ja šis posms neizdodas, čempionāts paliek ar, maksimums, trim ieskaitītiem posmiem, ar ko ir par maz Latvijas čempiona statusa sasniegšanai. Turklāt nu jau visai droši zināms, ka uz Priekuli noteikti nedosies arī kopvērtējuma līderi Tāvi Pindiss un Bruno Leimanis, kas faktiski izslēdz iespēju šo posmu reāli izspēlēt un izglābt čempionātu.

Pārceļot LČ 3. posmu uz Varstu tiek iegūti tie Vidzemes braucēji, kuri uz priekuli neplānoja braukt, turklāt Igaunijā būtu iespēja noorganizēt arī kāda igauņa sportista pieslēgšanu Latvijas ieskaitei, tātad formāli posma dalībnieku skaitu varētu sasniegt tik lielu, cik nepieciešams. Pēc tam atliku tikai aizvadīt sacīksti ar kvorumu Smiltenē un tituli rokā.

Protams, šī ir čempiontitulu shēmošana „uz papīra” un daudziem šāds sportiskais gars šķiet nepieņemams. Tomēr apsveicama ir dalībnieku vēlme risināt savas klases iekšējās problēmas. Skaidrs arī, ka D12 klases nākamā gada plāni pēc šīs sezonas precedentiem būs zem palielināmā stikla, jo mākslīgi uzturēt seriālu diez vai būs sportiski un nepieciešami.