Autokross: Dienas līdz startam: 2000 Super+1600

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.05.2019
12:39

Pavisam maz palicis līdz Latvijas autokrosa čempionāta startam! Nozīmīgi grupējumi čempionātā – abas priekšpiedziņas klases 2000 Super un 1600. Ļoti īpatnēja situācija pirms sezonas sākuma!

Visas galvenās īpatnības, protams, saistītas ar 1600 klasi un tās mēģinājumiem izglābties no pērn piedzīvotā čempionāta statusa zaudējuma un šīs likstas nepieļaušanu šogad. Klase šobrīd šķiet izlīdusi caur adatas aci, lai varētu savākt nepieciešamo sešu mašīnu kvorumu. Pēdējais pieteiktais, jau pēc termiņa, bija Jānis Nikels. Viņš ļoti apzinīgi izvērtējis situāciju un saprot, ka var nodrošināt vismaz formālu dalību Brenguļu posmā. Taču atzīst, ka neuzskatīs šo posmu par pilnvērtīgu sacīksti: “Es reāli neesmu gatavs svētdienas Brenguļu posmam, es nevaru paspēt mašīnu sagatavot tā, lai uzskatītu sevi par pilnvērtīgu dalībnieku. Braukšu ar tādu mašīnu, kāda tā šobrīd ir, un skatīšos, cik tālu vispār aizbraukšu!”

Un šeit sākas vispārējā problēma – kāda būs 1600 klase realitātē? Kādas un cik būs reāli braucošas un cīnīties gatavas mašīnas? Vai sešu mašīnu kvoruma sasniegšana ir tas laimes punkts, kurā visas rūpes un raizes ir beigušās? Vai arī mēs redzēsim sacensību, kurā uz trešo kvalifikāciju paliks 3,5 automašīnas. Vai tas ir tas, ko vajag skatītājiem un pašiem sportistiem?

Un, kas notiks tālāk, vai ir dzīve pēc Brenguļiem? Labi, 30 km no Brenguļiem bāzētais Nikels šoreiz izglābj situāciju. Vai būs, kam izglābt situāciju otrajā posmā Pilskalnos? Labi, vienreiz klase drīkst kļūdīties, no tā čempiona statuss neietekmējas. Taču, ja kļūda atlikušajos trijos posmos gadās vēlreiz?

Šobrīd esam situācijā, kad matemātika rāda, ka ar 1600 klasi viss ir kārtībā, bet loģika liek apsvērt versiju, vai ar visu kvorumu un punktiem šos sešus braucējus nevajadzētu uzreiz pievienot 2000 Super klasei, lai viņi var krāt punktus gan 1600 ieskaitē, gan uzreiz arī 2000 Super. Tā braucēji varētu izvairīties no pērnās situācijas, kad 1600 klasē čempionāts neiznāca, bet pirmais posms, braucot atsevišķi no lielās klases, tika palaists garām, atņemot motivāciju turpināt krāt punktus 2000 Super.

Kā noprotams, Krosa komisijas padomē par šo tēmu vēl būs pēdējā brīža diskusija. Un jebkurš lēmums būs ar plusiem un mīnusiem.

Ja par sportu, nevis matemātiku, tad 1600 klase tādā sastāvā, kāds tas ir, tad iezīmējas galvenais favorīts – Kaspars Silenieks. Toties tālāk varētu būt krietni saspringtāka cīņa starp Jāni Naglu, Mareku Tauriņu, Ģirtu Kuzmani, Raivi Grigoroviču. Nikelu, pēc viņa paša vārdiem, izslēdzam no cīņas par pjedestālu, lai gan sports sarūpē dažādus brīnumus. Sastāva spēku samēru ziņā cīņa var izrādīties krietni interesantāka nekā kopējais noskaņojums par 1600 klasi kopumā.

2000 Super: Kārkliņš turpinās dominēt?

Galvenais favorīts 2000 Super klasē visai automātiski varētu būt pēdējo divu gadu čempions un pērn gandrīz neuzvaramais Ritvars Kārkliņš. Taču intrigu sarūpē Raimonda Mūrnieka apņēmība aizvadīt pilnu čempionātu, tāpat savs sakāmais varētu būt Jurim Zembergam un Kārkliņa paziņām vēl no Folkreisa laikiem Dainim Krūmiņam un Viesturam Plētienam.

Favorītu pulkā varētu iekļaut arī Krosa komisijas kausa līderi Aigaru Kļaviņu, taču nedaudz samulsināja viņa zaudējums Smiltenes posmā Jurim Smilgam – tad vai nu abi jāpieskaita favorītiem, vai arī Aigars vēl nav gatavs cīņām par čempionāta augstākajām pozīcijām.

Sarakstā atrodami arī vairāki neprognozējamie elementi – cik ātrs ar jauno auto būs Raimonds Lastmanis, cik ātrs būs Kalvis Buģis, kurš Smiltenē nepaspēja izpausties tehnikas problēmu dēļ. Kas labs būs sanācis Aivaram Galbāliņam, būvējot jauno Opel Kadett?

Klase būs interesanta. Un tagad vēl domās pievienojiet 1600 klasi un Silenieku gaidāmajai cīņai – lūk, varētu būt īstā jautrība!

Lai ko izlemtu tie, kuri par klasēm var kaut ko izlemt, 2000 Super būs viens no balstiem, kas veidos aizraujošu Latvijas autokrosa čempionātu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv