Autokross: Dienas līdz startam: Mini bagiji

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.05.2019
14:21

Gaidot Latvijas autokrosa čempionāta startu svētdien Brenguļos, apskatām Mini bagiju klasi. Bērnu cīņās iezīmējas izteikts favorīts, savukārt uz medaļām pretendē regulārus panākumus vēl neguvuši mazie piloti.

Abi secinājumi – gan par izteikto līderi, gan par jauniem medaļniekiem – veidojas līdz ar vairāku spēcīgu braucēju izaugšanu no šīs klases un tās pamešanu. Brenguļiem nav pieteikti vicečempions Linards Jasons, bronzas ieguvēja Baiba Sileniece, sekotāji Henrijs Mūrnieks un Markuss Ūtēns. Šo stiprinieku nebūšana uz starta nozīmē, ka ļoti pārliecinošas iespējas izpausties būs pērnajam čempionam lietuvietim Daugirdam Dungveckim, kurš jau iepriekšējās pāris sezonās bija ļoti bīstams latviešiem, pagājušajā gadā arī neuzvarams. Savukārt tuvākie sekotāji viņam nomināli šobrīd veidojas Jānis Kozlovskis juniors, Lēja Vareikaite, Renārs Rungēvics un Emīls Mirošņiks. Sarakstos ir arī Roberts Ūbelis un Ažuols Dungveckis. Attiecīgi, jautājums, kā būs izmainījušies spēku samēri šīs grupas savā starpā un, vai kāds būs guvis iemaņas, kas ļautu tuvoties līderim Dungveckim. Šobrīd skati pavērsti Kozlovska virzienā – viņš jau pērn sāka pretendēt uz pjedestāliem, brīžiem uz tiem arī uzkāpjot, turklāt šogad komanda var likt lielāku uzsvaru gan uz Jāņa paša gatavošanu cīņām, gan tehnikas gatavību, jo čempionāta karjeru noslēdzis Kozlovskis seniors.

Tajā pašā laikā šī klase var sagādāt straujus pārsteigumus, jo bērnu straujā augšana un iespējas uzlabot tehniku var gada laikā izmainīt spēku samērus. Pērn debijas sezonā brīžiem labu potenciālu demonstrēja Renārs Rungēvics, progresē arī pārējie.

Sezona Mini bagiju klasē būs interesanta paaudžu maiņas dēļ. Galvenais jautājums, cik viegls būs Daugirda Dungvecka ceļš uz atkārtotu čempiona titulu?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv