Autokross: Dienas līdz startam: VAZ Klasika (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.05.2019
14:50

Starpsezonas slavētākā klase VAZ Klasika pirms Latvijas čempionāta starta piegādājusi 11 dalībnieku garu sarakstu, kas šai kategorijai un šā brīža krosam kopumā ir cienījams rezultāts. Kurš pirmais?

11 dalībnieki ir tikai par diviem mazāk nekā šā brīža 2000 Super sastāvs. Sanāk, ka Latvijas krosā žiguļu ir gandrīz tikpat, cik jebkuru marku un veidu priekšpiedziņas auto kopumā. Ja atmetam dauzīšanos ar skaitļiem, VAZ Klasika ar savu saliedētību atkal sarūpējusi pilnu starta laukumu ar mašīnām, turklāt laikā, kad, kā minēts iepriekš, klasi pametuši daži tās regulārie braucēji.

Ja par spēku samēriem, tad gribas domāt, ka galvenie favorīti varētu būt tie paši – pēdējo gadu čempioni Kalvis Tēts un Jānis Linde. Viņu pērnais duelis bija ļoti saspringts un līdz pēdējiem čempionāta braucieniem, kad Tēts bija spiests kapitulēt, un pēc divu gadu valdīšanas atdot titulu Lindem.

Vai šogad kāds iejauksies viņu cīņā? Skati paveras Armanda Ķēniņa un Jāņa Logina virzienā. Abi pērn pa reizei tramdīja līderus un, saliekot kopā perfektus braucienus, viņi var būt ne tikai uz pjedestāla, bet noteiktos apstākļos arī uzvarēt. Logina komanda gan ziņo, ka pirmajā posmā pagaidām izmantos pērno mašīnas motoru, tāpēc nesola mežonīgus jaudas kāpumus. Taču sezonas turpinājums var izrādīties jaudīgāks. Savukārt Ķēniņš visai kautrīgi atgaiņājas no citu pieņēmumiem, ka viņa rīcībā varētu būt rādītāju ziņā mežonīgākais auto.

Patīkami, ka klasē ir vairāki debitanti – čempionātā vēl nekad nav startējuši Arnis Sarkans, Jānis Ziediņš, Mārcis Kārkliņš. Līdz ar to nav prognozējams, kur viņi varētu atrast savu vietu rezultātu tabulā. Pat, ja pie līderiem izmaiņu nebūs, zināma jautrība par sekojošajām pozīcijām ir neizbēgama.

Jāņa Logina 2019. gada VAZ Klasika auto

 

Mārča Kārkliņa Latvijas čempionāta debijas auto

 

Kaspara Garkalna kaujas auto

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv