Autokross: Divas klases sasniedz kvorumu

Viesturs Saukāns  08.04.2011 13:57 5

Divas Latvijas čempionāta klases – B600 bagiji un D12 smagie auto – sasniegušas kvorumu punktu sasniegšanai. Nedēļu pirms pieteikumu termiņa beigām abās kategorijās ir pa pieciem dalībniekiem.

Abas klases koncentrē spēkus, lai varētu aizvadīt sezonu godam, lai gan par abām kategorijām valda viedoklis, ka dalībnieku trūkuma dēļ tās varētu zaudēt čempionāta statusu.

B600 klases dalībnieku sastāvs pagaidām bez pārsteigumiem – ierindā ir visi tie dalībnieki, kuri pērn ieguva pozīcijas, sākot no otrās – Otto Vočtavs, Jānis Baumanis, Aigars Liškovskis, Valters Zīverts un Dmitrijs Kabanovs. Uz starta, šķiet, nebūs čempiona Ģirta Zīles. Klīst dažādas versijas, ko Ģirts plāno darīt tālāk – vieni runā, ka Zīle gatavojas debijai D-3A bagiju klasē, citi saka, ka Zīlem ir visas iespējas nokļūt uz Soču olimpiskajām spēlēm kā Latvijas pārstāvim kalnu slēpošanā.

D12 klasē dalībnieku sastāvs visai tradicionāls – kaujas gatavībā pēdējo gadu čempions Bruno Leimanis, pērnais bronzas medaļnieks Aldis Grantiņš, kā arī igauņu speciālists Tāvi Pindiss un Jānis Polis. Tomēr Smiltenē uz starta gaidāms arī debitants – 16 gadus vecais Kristers Vīksne, kurš startēs ar Raivja Lokmaņa automašīnu.

Pārējās klasēs kvorums vēl nav sasniegts. Vismazākās bažas ir par 1600 klasi, kurā dalībnieku skaits var sasniegt desmit sportistus, bet lielākās bažas ir par 2000 Super klasi – bez pieteiktā Ritvara Zobena uz starta varētu būt Intars Spīķis, Ainārs Kenigsbergs, varbūt vēl kāds, taču uzvārdus šobrīd sarežģīti saukt.

 • Patriots

  Jā… Pat es nebiju tik pesimistisks attiecībā uz vieglajiem, cerēju, ka kopā būs kādi 15-20. Ja prognoze attiecībā uz 1600 ir patiesa, tad viena klase būs ar mokām izspiesta. Bet, ko darīt ar tiem dažiem pāri palikušajiem? Vai, tiešām, čaļiem nebūs ar ko un par ko cīnīties?
  Vadība, beidziet tupēt kā strausi smiltīs! Nu, jāliek taču bijušais Super un bijušais Open kopā, ja būs kāds 4×4, arī turpat. Tad, varbūt, varēs izmocīt kvorumu. Es ierosinātu šo apvienoto klasi saukt par Brīvo – atvērtu ikvienam, kas nav 1600.
  Tomēr, tas būtu tikai pagaidu risinājums attiecībā uz šo sezonu. Perspektīvā labi ja vienai vieglo klasei to trako pietiks, jo pastāv taču dabiskais atbirums, tehnikas problēmas, par finansēm nemaz nerunājot.
  Līdzīgi arī ar bagijiem. Varbūt, likt kopā D3A un B600? Nedomāju, ka B600 būs daudz lēnāki, bet cietās trasēs, varbūt, pat ātrāki.
  Kā man gribētos kļūdīties savās drūmajās prognozēs! Bet pieredze un intuīcija mani reti kad pievīlusi… Varētu meklēt līdzības bioloģijā. Ar dalīšanos vairojas visneattīstītākie organismi, savukārt, attīstītākajiem patīk sekss, respektīvi- kopošanās. Un Jums?

  • Kristaps

   Izlasot pēdējo rindkopu izklausās ka esi sagājis sviestā!

   Par bagijiem – mošk tad piešaujam klāt vēl D-7 un D-6? kā nekā nosaukumā vārds bagijs ir – un betas arī! Kā tu domā cik tad tādā klasē būs braucēju?

   Faktiski jau identiski ir ar salonauto – ko dos Brīvā klase ja tur būs maksimums pieci – šeši braucēji?

 • Patriots

  Bet ko dos jebkura klase uz papīra, ja uz starta reāli izies 2 vai 3 ? Un kāds būs labums, ja šādu agonējošu klašu būs vairākas? Ko teiks skatītāji un mediji? Ko teiks organizatori? Un sportisti?
  Ir taču kaut kāds minimums, par kuru zemāk nevar krist, ktm!

 • juris

  es saku lai brauc vienaa braucienaa tik lai starts ir ar laika intervaalu piem 10sek., buus shovs, un neviens nebuus apbizhojies, jo katram sava ieskaite!!!
  nekaadaa gadijumaa apvienot vienaa ieskaitee, ar to arii viss beigsies.
  Patriot, ai neko, nav veerts.

 • Kostiks

  Man jau liekas ka panikai nav pamata, beigs pa garaazham nemties un uz smilteni nebuus visi bet bus kvorums visas klasees, jabrauc uz Tperi – buus OK!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Smiltene, Tepera trase, 27.08.2017. Latvijas autokrosa čempionāta 6. posms /1600, 2000 Super, Open 2500, B600, VAZ Klasika, Mini. Open 4500./ Baltijas autokrosa kausa 3. posms, Igaunijas čempionāta posms /B6000, D12. D13/ Nolikums Pieteikums Dalībnieki (86) Reģistrācija parkā
Ungārija, Njirada, 26.-27.08.2017. Eiropas autokrosa čempionāta 7. posms /SuperBuggy, JuniorBuggy, Buggy 1600, TouringAX/ Latvijas sportisti: Ervins Grencis, Māris Līcis, Justs Grencis