Autokross: EČ kalendāra maiņa sarūpē interesantas nianses

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.04.2021
10:34

Latvijas Automobiļu federācija apstiprina, ka mainīts šā gada Eiropas autokrosa čempionāta kalendārs, kas tiešā mērā skar arī abus Baltijas posmus – Mūsas sacīkste pārceļas uz jūnija beigām, bet Vilkiču posms Lietuvā uz jūlija sākumu. Mainītais kalendārs rada arī citas nianses.

Eiropas čempionāta mērogā jāatzīmē, ka no kalendāra pazudusi ne tikai jau iepriekš atceltā Zēlova, bet arī otra Vācijas trase Mačenberga. Tas nozīmē, ka pirmo reizi Eiropas autokrosa čempionāta un kausa izcīņas vēsturē Vācijā nenotiks ieskaites posms. Šis ir unikāli, jo Vācija allaž bijusi viena no centrālajām cīņu vietām Eiropas krosā, astoņdesmitajos gados uzņemot pat trīs posmus sezonā.

Līdz ar vācu posmu pazušanu lielo iespēju ieguvusi Spānijas Molerusas trase. Kura šogad debitēs Eiropas čempionātā – no rezervistes, kurā bija paredzētas tikai kroskāru sacensības, Molerusa kļuvusi par čempionāta finālposmu, kurā, iespējams, tiks izšķirti Eiropas čempiona tituli.

Baltijas sacīkstes piedzīvojušas pārbīdes tālāk prom no pavasara. Tas padara iespējamu šo sacīkšu norisi tuvāk ierastajai kārtībai, jo līdzšinējie datumi nesolīja iespēju, piemēram, trasēs ielaist skatītājus. Šajā gadījumā čempionāta starts tiek pabīdīts tālāk, bet ilgāka gaidīšana var dot labākas izredzes posma veiksmīgai aizvadīšanai.

Vēl viena nianse – Vilkiču posms, nonākot jūlija pirmajā nedēļas nogalē, uzlec uz Lietuvas čempionāta Ukmerģes sacīkstes, kas bija paredzēts arī kā viens no lielākajiem Baltijas autokrosa saietiem šajā sezonā. Tas nozīmē, ka Baltijas kausa kalendārs mainīsies visām klasēm, bet Buggy 1600 klases kalendārā izjūk jau otrais ieraksts no trim. Tas gan nenozīmē, ka seriāls būtu jāatceļ – Baltijas rīkotājiem būs jāmeklē risinājumi sacensību aizvadīšanai citā laikā. Pagaidām gan lietuvieši nav oficiāli izziņojuši sava nacionālā kalendāra izmaiņas.

Skaidrs, ka pavasara un vasaras sākuma sacensības arvien pārliecinošāk stumjas viena otrai virsū vasaras otrajā pusē un rudenī. Taču atceramies, ka pērn sacensību sezona sākās tikai jūlijā un, lai gan sacensību programma bija ļoti blīva, tā bija realizējama un līdzjutējiem baudāma.

Ja par kalendāra izmaiņām, tad vēl viena atrakcija gaidāma septembrī: ja tiks apstiprināta pasaules rallijkrosa čempionāta posma norise Rīgā, sacīkste nostāsies nedēļas nogalē, kurā šobrīd paredzēts Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms Brenguļos. Arī šajā gadījumā bez izmaiņām neiztikt. Atjaunotos kalendārus atradīsit Autocross.lv sadaļā Kalendāri.

Eiropas autokrosa čempionāta atjaunotais kalendārs

26.-27.06. Bauska Mūsa LAT 1.
03.-04.07. Vilkiči Vilkiči LIT 2.
17.-18.07. Senžorža Senžorža FRA 3.
31.07.-01.08. Toldijka Toldijka NED 4.
21.-22.08. Pržerova Pržerova CZE 5.
04.-05.09. Novapaka Novapaka CZE 6.
18.-19.09. Sentiņī Sentiņī FRA 7.
25.-26.09. Madžora Madžora ITA 8.
09.-10.10. Mollerusa Mollerusa SPA 9.

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv