Autokross: Eiropas autokrosa čempionāts turpinās Francijā (18:00)

Viesturs Saukāns  23.04.2011 10:13 7

Aktuālie jaunumi no Eiropas čempionāta otrā posma Francijā, Senmartēnas trasē!

18:00: Jānis Boks finišā 16. vietā. Pēc otrās vietas trešajā kvalifikācijā Boks iekļuva B finālā, kurā aizvadīja dramatiskas cīņas. Francijas posms noslēgts 16. vietā. Menedžeris Andis Kivkucāns: “Varbūt šodienas rezultāts nav labs, taču esam ļoti apmierināti, jo zinām, ka varam braukt vadošajā sešiniekā. Ļoti daudz uzslavu mūsu mehāniķa Vladimira Rimaido virzienā, jo viņš pa nakti ar ātrumkārbu izdarīja to, ko čehi mēģināja paveikt visas nedēļas garumā. Viss ir kārtībā!”

14:55: Otrajā kvalifikācijas braucienā Boks brauca piektais, taču pēc tam, kad Gallota pārbrauca pāri latvieša bagijam, Jānis finišēja septītajā vietā. Boks ir 20. vietā pēc divām sērijām.

11:10: Jāņa Boka bagija ātrumkārbu čehu speciālisti pabeidza skrūvēt piecas minūtes pirms rīta brīvā treniņa. Jānis mašīnu izmēģinājis un ir kaujinieciski noskaņots cīnīties par visaugstākajām vietām SuperBuggy klasē. Diemžēl Buggy 1600 klasē cīņa tomēr beigusies Mārim Līcim — pēc konkurenta sitiena motoram nolauzti motora elektroniskie devēji un citas daļas, kuras dalībnieku parkā tā arī neatradās. Motors jau šobrīd tiek sūtīts un Holandi.

8:10: Māra Līča komanda pašlaik neziņo, vai sportists šodien varēs turpināt cīņu Eiropas čempionāta posmā Francijā. Savukārt Jānis Boks un viņa komanda dara visu, lai uzlabotu vakar sasniegtos rezultātus. Bez otrā pārnesuma Jānis pirmo kvalifikācijas sēriju noslēdza 22. vietā no 30 dalībniekiem.

Sestd.,19:35: Francijā viss ir slikti. Jānis Boks cīnās ar ātrumkārbas problēmām, tā jau tiek jaukta, lai atrastu otro pārnesumu. Savukārt Mārim Līcim Buggy 1600 klasē neveiksme. No 29 dalībniekiem Līcis kvalificējās sacīkstei 16. vietā, kas ir labs sniegums. Taču pirms pirmā brauciena pamatīgi nolija lietus. No starta Māris desmit braucēju grupā aizbrauca piektais. Slidenajā trasē vadošie braucēji, tajā skaitā Līcis, sākuši laicīgi bremzēties, taču aiz Māra braucošais bija nolēmis citādāk — pilnā ātrumā ielidoja latvieša mašīnā. “Pastāv 30 procentu iespēja, ka mēs varēsim turpināt. Strādāsim, darīsim cik varēsim, bet cerību nav daudz. Tajā braucienā finišēja tikai piecas mašīnas. Es diemžēl nē,” saka Māris.

Sestd.,14:00: Sākums ar sarežģījumiem, bet optimistiski. Jānis Boks SuperBuggy klasē sacīksti sācis ar 15. rezultātu pirmajā laika kontroles sesijā. Šāds sniegums seko pēc ātrumkārbas remonta, kas gan noslēdzies ar atgūtu Portugālē pazaudēto pirmo pārnesumu, taču nu pazudis otrais ātrums. Taču komanda no šīs neveiksmes traģēdiju netaisa: šodien tiks veikti visi braucieni ar tiem pārnesumiem, kuri ir, bet pa nakti ātrumkārba tiks jaukta vēlreiz.

Interesanti, ka līdz sacīkstei pārjaukts arī Boka bagija motors. Tā kā Portugālē vienam no konkurentiem, kurš brauc ar tādu pašu motoru kā Boks, gadījās nopietns motora defekts, motora autori holandieši nolēmuši neriskēt.

Jāņa Boks klasē kopumā 30 dalībnieki.

Tikmēr Māris Līcis uzsācis cīņu Buggy 1600 klasē. Laika kontroles pirmajā daļā no 29 dalībniekiem uzrādīts 21. rezultāts. Arī Māra mašīna piedzīvojusi nelielu pārbūvi – holandiešu speciālisti piestrādājuši pie Līča bagija piekares un amortizācijas. Speciālisti novērtē, ka, ja pērn Līcis no čempiona Muzila atpalika par vidēji 3 sekundēm aplī, tad nu jau starpība ir vairs tikai sekunde, rupji rēķinot.

Buggy 1600 klasē velk uz revolūcija: čehi un pārējie tradicionālie Eiropas čempionāta dalībnieki ir šokā par mājnieku francūžu sniegumu – viņi grauj visus, Eiropas medaļniekus ieskaitot. Jau Portugālē Francijas braucēji guva netipisku dubultuzvaru, bet savā trasē sniegums ir vēl pārliecinošāks. Par panākumu atslēgu tiek uzskatīta francūžu bagiju uzbūve – tie apgādāti ar diviem motociklu motoriem. Centrāleiropieši pieprasa aizliegt šādu konstrukciju nākotnē.

Sestd., 11:30: Nedēļas nogalē Francijā, Senmartēnas trasē tiks aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta posms. Uz starta milzīgā konkurencē SuperBuggy klasē Jānis Boks, bet Buggy 1600 klasē – Māris Līcis. Autocross.lv dalīsies ar jaunākajām ziņām par latviešu gaitām Francijā. Savukārt musa.lv būs atrodami jaunākie rezultāti no šīs cīņas.

 • Kostiks

  Es tak sen te blaustos ka Fr tagad ir bagiju lielvalsts ka chehi nestav klaat, vinu nac chempionats ir eiropas chempionata liimenii!

 • intars

  pag pag… nejau ar div motoriem ….

  …pagajuso gadu lika koki visiem neviens nepieversa uzmanibu.. cipa brauc tikai dazus posmus…

  ..bet sogad?!!! :-D

  • Kostiks

   es sprieshu ne pec EC, es nedaudz pasekoju lidzi vinu chempim, un vidoe paskatijos no interesantakajiem posmiem… iespaidiigi aatri, un dudz dalibnieku!

 • Kostiks

  … ba vai tieshma, nevienam neatradas deveji. nu pakala vina bagijam stav induktivais devejs, nezinu gan cik dzili iebraukts un kas nolauzts, bet ja tas ir induktiivais – tur tak der pat no industrialam iekartam, vai kinieshu mocishiem :(.

  • Intars

   ne ne.. tur salauz to aluminija skivi un to nevar dabut..

   ..genga skivoks klat un vel stiprinas zogi kurus nolasa..

   …atrada virpu bet nevarot neko izdarit… kalti aplausti un pat urbi nevarot iespiest… :-D

   • Kostiks

    secinaajums… janem virpa lidzi nakamreiz :) gan jau kaadam noderes un 300eur stundas likme ar buus ok :d

    • Intars

     autobus svaru var neizturet… :-D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 09.09.2017. Čempionu autokross LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 12. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - ČK/KKK Dalībnieki FR (44) Dalībnieki ČK/KKK (29) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS! (52)