Autokross: Eiropas čempionāts ar nelieliem pārsteigumiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.03.2011
11:38
FOTO: Autocross.lv

Lai gan neviens no pirmo trīs Eiropas autokrosa čempionāta posmu rīkotājiem nav publicējis provizorisko dalībnieku sarakstu – tam vēl par agru – Francijas un Latvijas sacīkšu dalībnieku parku reģistrācija atklāj pirmos nelielos pārsteigumus. Piemēram, Touring Autocross klasē startam plāno pieteikties divi atraktīvākie Tatarstānas braucēji Ašots Jervandjans un Salavats Fathudinovs.

Abi savās iepriekšējās Eiropas čempionātu kampaņās pirms vairākiem gadiem kļuva par tieši atraktīvākajiem savas republikas pārstāvjiem – rezultāti nebija no augstākajiem, taču viņu personības citu uzjautrināja, citu kaitināja, taču vienaldzīgu neatstāja. Jervandjans allaž izcēlies ar visai agresīvu braukšanu trasē un īpaši dienvidniecisku uzvedību ārpus tās. Savukārt Fathudinovs trasē nav gluži ātrāko pulkā, taču dalībnieku parkā ieredzēts sportists, lielā mērā savas dziesminieka slavas dēļ. Iedomājieties uz starta Latvijas čempionātā, piemēram, Raimondu Paulu…

Viņu atgriešanās sacīkstēs liecina, ka Tatarstānā par Eiropas autokrosa čempionātu nav aizmirsuši, lai gan šīs Krievijas republikas krosa līderi Miņihanovs un brāļi Šaimijevi izklīda pasaulē laimi meklēt – cits rallijā, cits rallijkrosā.

Attiecībā uz Francijas posmu, kas čempionātā būs otrais Portugāles cīņas, skaidrs, ka sacīksti Eiropas čempionātā debitējošā Sentmārtinas de Valmerū trasē būs pamatīga kompānija ar vietējiem sportistiem, vismaz bagiju klasēs. Salonmašīnu cīņās pagaidām visai stagnātisks sastāvs, bet vēl ir pietiekami daudz laika, lai tas kļūtu atraktīvāks.

Mūsas dalībnieku parka reģistrācija nesniedz īpašas sensācijas ārzemju dalībnieku ziņā. Pagaidām arī parkā reģistrēto latviešu sastāvs nepārsteidz un šķiet ar patīkamām tendencēm. Vieni no pirmajiem reģistrējās brāļi Juris un Andris Kuļikovski – viņiem ir zināms pamats revanšēties par pēdējās nakts neveiksmi pērn, kad neizdevās paspēt sagatavoties Latvijas posmam. Viņu programmā nav izmaiņu – Juris pieteikts Super Buggy klasē, Andris – Buggy 1600.

No Latvijas braucējiem startam gatavojas arī šogad nopietnāku Eiropas programmu plānojošie Jānis Boks (Super Buggy) un Māris Līcis (Buggy 1600). Parkā vietu ieņēmuši arī Aldis Zēbergs (Touring AX), Jānis Ščerbickis un Armands Hohfelds (abi – Buggy 1600).

Tuvāko kaimiņu sastāvs pagaidām nosacīts, laicīgi reaģējuši vienīgi igauņu bagiju braucēji – reģistrējušies Ivo Sults, Kristijans Rajamē un Remē Rāmets. Pagaidām nav ziņu par pērno bronzas medaļnieku Touring Autocross klasē lietuvieti Pauļu Pleskovu. Taču kustība notiek – pagājušajā nedēļā viņa sporta automašīna tika pārvietota pa Jelgavas šoseju, acīm redzot notiek regulēšanas darbi un kopējā gatavošanās.

Pagaidām Mūsas parkā brīva arī vieta Nr.11, kurā senajos labajos laikos mēdza darboties Jāņa Bogdanoviča komanda.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv