Autokross: Eiropas Mūsa ver durvis skatītājiem, sākas biļešu tirdzniecība!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.06.2021
21:32

Pandēmijas ierobežojumi valstī tikko mīkstināti, paverot durvis arī uz publisko pasākumu, tostarp sporta sacensību norisi gan sportistiem, gan skatītājiem. Nākamnedēļ Mūsas trasē paredzēts Eiropas autokrosa čempionāta posms. Šobrīd ir zināms, ka to klātienē varēs vērot arī skatītāji!

Vēl pirms dažām nedēļām nebija skaidrības, vai pasākums noritēs aiz slēgtām durvīm, vai tomēr iespējama kāda līdzjutēju līdzdalība leģendārajā pasākumā. Jaunākie valdības lēmumi liecina, ka visai brīvi sacīksti var apmeklēt ar derīgu Covid-19 sertifikātu “aprīkotie” līdzjutēji – pilnībā noslēgta vakcinācija, fiksēta pārslimošana. Tieši šo plānu kā pamatu skatītāju ielaišanai izvēlējušies arī Eiropas čempionāta posma rīkotāji. Tomēr organizatoru komanda pie tā neapstājas, un centīsies sarūpēt iespēju sacīksti redzēt arī tiem, kuri nav iesaistījušies Covid sertifikāta sarūpēšanā. Rīkotāji iesnieguši dažādām valsts institūcijām priekšlikumu ļaut Mūsas trasē veidot ne tikai drošo skatītāju zonu, bet arī daļēji drošo sektoru, kurā būtu ļauts pulcēties līdzjutējiem, kuri uzrāda derīgu negatīvu Covid testu. Pašlaik valsts noteiktie ierobežojumi šādu iespēju praktiski neparedz – Mūsas trasē ar esošajiem noteikumiem varētu pulcēties labi ja pussimts šādu skatītāju.

Jāņem arī vērā, ka šīs nav ne Mūsas, ne jebkuru citu tālāko autosporta pasākumu rīkotāju iegribas vai principi. Skaidrs, ka jebkurš organizators savā pasākumā vēlas redzēti maksimāli lielu līdzjutēju skaitu. Šā brīža skatītāju pulcēšanās nosacījumus diktē valstī noteiktie ierobežojumi.

Trešdien Eiropas čempionāta posma Bauskā rīkotāji izplatīja arī oficiālu ziņojumu par biļešu iegādi un līdzjutēju iespēju sakarā:

“Sākot ar šodienu, 2021. gada 16. jūniju, tirdzniecībā nonākušas FIA Eiropas autokrosa čempionāta posma Bauskā ieejas biļetes. Sacensības sportistus uzņems un autokrosa fanus priecēs nākamajā nedēļas nogalē, 26.-27. jūnijā. Ieejas biļetes uz autosporta notikumu pieejamas tirdzniecības portālā www.aula.lv.

FIA Eiropas autokrosa posms norisināsies, balstoties uz droša pasākuma noteikumiem – vakcinētiem un pārslimojušiem cilvēkiem. Autosporta sacensībās apmeklētājiem nebūs jālieto sejas maskas, nevajadzēs ieturēt distanci, kā arī nav laika un apmeklētāju skaita ierobežojuma.

Jānis Bergs, Eiropas autokrosa čempionāta posma Latvijā rīkotājs: “Sacensības būs iespējams vērot arī autokrosa līdzjutējiem, biļešu tirdzniecība ir uzsākta. Šobrīd mēģinām rast iespējas, lai trases teritorijā izvietoto B sektoru varētu izmantot daļēji drošā līmeņa īstenošanai, kas paredz vakcinēto, Covid-19 pārslimojušo un testēto personu klātbūtni publiskajā pasākumā. Esam iesnieguši pilotprojektu un gaidām tā apstiprinājumu. Gadījumā, ja šo scenāriju nebūs iespējams īstenot, B sektors tiks pielāgots drošajam līmenim. Vēlamies, lai sacensības varētu apmeklēt ikviens autosporta fans!”

Ieejas biļešu cena:

A SEKTORS, divu dienu biļete 35 EUR

VIP ZONA, divu dienu biļete 100 EUR

Piemērotās atlaides biļešu iegādei:

Pensionāriem – 20% atlaide no biļešu cenas A sektorā (pie ieejas nepieciešams uzrādīt apliecību);

1.grupas invalīdiem un pavadonim ieeja A sektorā bez maksas (pie ieejas nepieciešams uzrādīt apliecību);

2.-3. grupas invalīdiem – 20% atlaide no biļešu cenas A sektorā (pie ieejas nepieciešams uzrādīt apliecību);

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja A sektorā bez maksas, neaizņemot papildus sēdvietu;

Bērniem un jauniešiem vecumā no 8 līdz 16 gadiem (ieskaitot) – 20% atlaide no biļešu cenas A sektorā.

Pirms ieejas sacensību teritorijā jāsagatavo un jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts savā viedtālrunī vai drukātā veidā, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Vakcinācijas sertifikāts tiek atzīts par derīgu tikai tādā gadījumā, ja pēc Jannsen 1. potes vai Comirnaty, Moderna abu pošu saņemšanas ir pagājušas vismaz 14 dienas, savukārt AstraZeneca/Vaxzevria gadījumā no 22. līdz 90. dienai pēc 1. potes saņemšanas vai uzreiz pēc 2. potes saņemšanas. Pārslimošanas sertifikāts tiks atzīts par derīgu tikai gadījumā, ja pēc pozitīva testa (Koronovīrusa 2019-nCov RNS) rezultāta ir pagājušas vismaz 11 dienas (sertifikāta derīguma termiņš – 180 dienas).

Par jaunumiem iespējams sekot līdzi mājaslapā www.musa.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook.com / @eiropasax un Instagram.com / @eiropasax.

Pasākuma norise iespējama pateicoties Starptautiskajai Automobiļu federācijai, Latvijas Automobiļu federācijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, kā arī Bauskas novadam. Pasākumu atbalsta: Latvijas nafta, SteelTech, Essve, Milwaukee, Valtek, Print service, RedBull, Bauskas alus, MKM Mežs, Johnny Bloom’s.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv