Autokross: Ervins Grencis vēlreiz Eiropas vicečempions!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.09.2017
13:40

Pēc Eiropas autokrosa čempionāta pēdējā posma Francijā kļuvis zināms, ka Ervins Grencis atkārtojis savu 2016. gada panākumu, arī šogad izcīnot otro vietu SuperBuggy klasē – vicečempions! Medaļa pievienota dēla Justa Grenča jau iepriekš nodrošinātajam Eiropas čempiona titulam JuniorBuggy klasē.

Pēdējā posmā Sentiņi de Vēras trasē Grencim bija teorētiskas iespējas apsteigt čempionāta līderi Berndu Štūbi un kļūt par čempionu. Tomēr realitātē iespēja bija pārāk niecīga, lai ar to rēķinātos. Taču Ervins tāpēc nebrauca sliktāk – finālā sasniegta otrā vieta aiz Džonija Feilāda. Trešais Štūbe.

Ervins kvalifikācijas braucienos bija perfekts, gūstot uzvaras visās trīs cīņās un kļūstot par kvalifikācijas uzvarētāju. Interesanti, ka Štūbe bija tikai desmitais, ļaujot Grencim atgūt prāvu punktu daudzumu.

Arī pusfinālā Štūbe nespīdēja, finišējot tikai piektajā vietā – pēdējā pozīcijā no tiem, kuri tiek finālā. Taču šoreiz arī Grenča rezultāts nebija perfekts – trešā vieta. Pēc fināla viss kļuva pilnībā skaidrs: Ervins Štūbem bija atņēmis 11 punktus no 31 punkta lielā pārsvara, līdz ar to vācietis kārtējo reizi sasniedza Eiropas titulu.

Lai arī Grencim neizdevās sezonas sākums, vēlākais sniegums bija vairāk nekā pārliecinošs. Šā gada panākums ir izcils jebkurā gadījumā!

Justs Grencis, pēdējā posmā startējot jau ar nodrošinātu Eiropas čempiona titulu JuniorBuggy klasē, veica vēl vienu cienījamu sacīksti, taču piedzīvoja neveiksmi finālā, finišējot astotais. Taču ar to nekādi defekti jaunajam čempiontitulam netika nodarīti. Klasē vadošās pozīcijas guva Justa sezonas galvenie konkurenti Matvejs Furažkins, Timofejs Ovčarovs un Barts van der Putens. Šādā secībā trijotne sarindojās arī Eiropas čempionātā aiz Grenča.

Jānis Boks, lai arī bija pieteicies pēdējai (savai sezonas pirmajai) sacīkstei, personīgu iemeslu dēļ tomēr Francijā nestartēja.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv