Autokross: Folkreisa audzēknis Mareks Dainis gatavojas debijai čempionātā

Viesturs Saukāns  16.04.2012 13:58 11

Atraktīvais folkreisa braucējs Mareks Dainis pirmdien ziņo, ka gatavojas debitēt Latvijas autokrosa čempionātā jau pirmajā posmā Smiltenē. Debijai 1600 klasē tiks izmantota nesen iegādātā un tikko pārbaudītā Honda Civic automašīna.

Pēc izmēģinājuma braucieniem, kuros piedalījās arī Igors Afļitunovs, konstatēts, ka nesenai s pirkums izrādījies veiksmīgs. Mareks Hondu iegādājies pamatā folkreisam, pārdodot līdz šim izmantoto VW Golf III automašīnu. Tomēr, tā kā drošības karkass jau sākotnēji bija ļoti tuvu čempionāta prasībām, nolemts izmēģinājuma kārtā pamēģināt spēkus arī krosā.

Mareka Daiņa starts Smiltenē nozīmētu otrā folkreisa audzēkņa nonākšanu čempionātā. Pērn sezonas nogalē Bauskā 1600 klasē debitēja Mareka komandas biedrs Jānis Nikels, šogad jau pilnvērtīgi gatavojoties cīņai Latvijas čempionātā. Tuvu debijai čempionātā ir arī šobrīd titulētākais folkreisa braucējs Artūrs Bāriņš, lai gan pēc ziemas sezonas, kuru jelgavnieks pavadīja krosā, plāni joprojām ir neskaidri. Precīzāk – ziemā iemēģinātā mašīna krosā startēšot, vienīgi pilots vēl nav nosaukts, kā arī debijas sacīkste vēl nav zināma.

Mareks Dainis ir sajūsmā par gaidāmo iespēju: „Emocijas sit augstu vilni, viss notiek pēkšņi un pēdējā brīdī, vēl jādabū karkasa sertifikāts, šis tas jāizdara. Bet prieks, ka varu par ko tādu kaut sapņot! Tāpat patīkami, ka būšu vienā klasē un sacīkstē ar savu skolotāju Jāni Nikelu. Mana prognoze – viņa mašīnai būs labs motors, domāju, ka viņš brauks pēc laba rezultāta. Mans uzdevums ir pārbaudīt sevi un pavērtēt, vai šī mašīna čempionātā ir kaut nedaudz konkurētspējīga.”

 • RESPEKT!

 • Nu ko – taa diena ir pienaakusi :) Turiet iikshkjus!

 • Bārda

  Ex tik nenones to paskast ;-)

  • Un nolociit to Hond’ ar nevajadzeetu :)

  • Pilots

   jebaķ, jebaķ, lai izdevusies debija, prieks tevi redzēt uz starta, sapņi piepildās, PRIEKĀ!

   • Pateicos! Pa lielam shiis gonkas meerkjis ir tikt vismaz finaalaa un saprast vai ar sho auto var konkureet krosaa vai tomeer labaak braukt folkreisaa…. Smiltene raadiis! Taa buus mana pirmaa gonka ar sho auto kaujas rezhiimaa un pirmaa gonka Smiltenee… liidz shim nav sanaacis izbaudiit sho trasi!

    • hahol

     Atceros savus pirmos macus-gazi grida un neko citu nezinjau…pec brauciena pasties uz visam temperaturam un ladetajiem jo braucot nekam nebija laika…bet sakot jau ar 4-5 gonkue saku jau fisku saprast un bij ok…bet zint kada konkurenece-par finalu jacinas un tur jau notiek viss ;-)

 • #171

  Prieks, ka sākam ceļu augšup :)

  Dosim virsū taj Smiltēn :)

 • 26

  Veiksmi krosā :yes: un ateries par FK :-D

 • 26

  FR :rotfl:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***