Autokross: Folkreisistu iebrukums krosā

Viesturs Saukāns  15.08.2012 22:08 11

Negaidītu aktivitāti autokrosa virzienā demonstrējuši folkreisa braucēji. Smiltenes posmam pieteikušies līdz šim čempionātā nestartējušie Rihards Dainis un Mārtiņš Starks. Kopumā šogad seši folkreisa absolventi pakāpušies līdz Latvijas čempionāta cīņām.

Pirmie divi cīnītāji, kas ienāca čempionātā, bija Jānis Nikels un Mareks Dainis, kuri startēja čempionāta pirmajā posmā. Iznīkušajā Priekulē nepilnu debiju piedzīvoja Edgars Paculs un Beate Klipa. Rihards Dainis Smiltenes posmam pieteicies ar brāļa Mareka sezonas pirmajos posmos izmantoto Honda Civic, kurai tiek uzstādīts spēcīgāks motors. Savukārt Mārtiņa Starka rīcībā jau kādu laiku ir auto ar rallijam gatavotu karkasu. Arī šai mašīnai līdz Smiltenei vēl motora būve, kā arī drošības karkas dokumentācijas process.

Interesanti, ka pašlaik visi folkreisa braucēji, izņemot Klipu, debitē 1600 klasē. Beate mēģina spēkus B600 bagijos.

Ziņas par folkreisa braucēju kustību čempionāta virzienā sajūsmina, jo veidojas zināma sportistu hierarhija – neviens no minētajiem, izņemot Paculu, kurš spēkojies Kurzemes kausā, līdz debijai folkreisā nebija startējuši oficiālās LAF sacensībās. Tātad tautas sports ir pavēris ceļu uz „lielo autosportu”, kas arī bija jāpierāda. Turklāt minētie nav pēdējie folkreisisti, kuri riktējas debijai autokrosā.

 • Folkreiss godam pilda savas funkcijas! :)

 • val4a

  Hei,hei! No mūsu “krūmiem” arī izvēlās divi,aktīvi un atraktīvi,lč dalībnieki. Mēs a pildam svas funkcijas. :-)) :-))

 • p.s – paldies Kenigsbergiem par dzineeju! Cerams, ka kalpos godam! :)

 • Kristaps VAZ #8

  Arī no krūmiem ir nākuši pulciņš braucēju. Un ne tie sliktākie :)

  • val4a

   No “krūmiem” ,Kristap :-)) :-)) :-))

   • Kristaps VAZ #8

    Kas to lai zin, varbūt arī no krūmiem, nevis ‘krūmiem’ :rotfl:

 • Andis

  Paldies Viesturam,lai ari mums ir bijusas diskusijas(bet vienmer augligas),mam ir liels prieks,ka musu kopejais darbs sekme autokrosa izaugsmi.Kadreiz neticeju Folkreisa iespejai,bet,nu,jasaka,cepuri nost!Bet tas viss ir loti liels darbs,ko kadreiz nezinataji nenoverte.Jo vairak bus musejie visas iespejamas trases,jo vini bus stipraki,jo vairak trenesies,nevis muldes,jo vairak bus ar ko lepoties!
  :silly: :-)

 • Andis

  Mans ierosinajums autokrosa.lv diskusiju lapa.Lai mes nenonaktu bedigo dzeltenas preses un anonimo slimo cilveku komentaru limeni,piedalities diskusijas ar saviem realajiem vardiem,izteikt realus komentarus,idejas,ka uzlabot musu kopejo lietu,jo tapec mes seit esam,diemzel,jo ikdienas darbi nedod iespeju nodarboties tikai ar autokrosu.Tomer lasit mizkasti ari negribas(z tapec,ka mizas).Ja patstavigie lietotaji saka ok,tad mes esam normali krutie dzeki.

  • Domu sapratām! Manuprāt, galīgi “atslēgt” anonīmos nevajadzētu, tas bloķētu viedokli no pasaulītes “tur ārā”. Bet, iespēja komentēt ar, piemēram, savu soc. tīkla profilu nāk modē. Piemērs – tvnet.lv komentāru pievienošanas sistēma.

   Par mizotājiem – tie jau agri vai vēlu paši sevi parāda. Piemēram, nesenais “Runcīša” gadījums… Ātri atklājās gan tas, kas ir viņš pats, gan tas, cik zaptes tajā burciņā…

 • Andis

  Andis Kivkucans 170566-Bagiju fans

 • Kristaps VAZ #8

  nu nez, varbūt tiem, kuri te raksta anonīmi (piem. runcīts u.t.t.) reālajā dzīvē kompleksi/bailes vai vēl nezin kas. Tak lai jau šiem tiek :D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (11+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA