Autokross: Folkreisistu iebrukums krosā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2012
22:08

Negaidītu aktivitāti autokrosa virzienā demonstrējuši folkreisa braucēji. Smiltenes posmam pieteikušies līdz šim čempionātā nestartējušie Rihards Dainis un Mārtiņš Starks. Kopumā šogad seši folkreisa absolventi pakāpušies līdz Latvijas čempionāta cīņām.

Pirmie divi cīnītāji, kas ienāca čempionātā, bija Jānis Nikels un Mareks Dainis, kuri startēja čempionāta pirmajā posmā. Iznīkušajā Priekulē nepilnu debiju piedzīvoja Edgars Paculs un Beate Klipa. Rihards Dainis Smiltenes posmam pieteicies ar brāļa Mareka sezonas pirmajos posmos izmantoto Honda Civic, kurai tiek uzstādīts spēcīgāks motors. Savukārt Mārtiņa Starka rīcībā jau kādu laiku ir auto ar rallijam gatavotu karkasu. Arī šai mašīnai līdz Smiltenei vēl motora būve, kā arī drošības karkas dokumentācijas process.

Interesanti, ka pašlaik visi folkreisa braucēji, izņemot Klipu, debitē 1600 klasē. Beate mēģina spēkus B600 bagijos.

Ziņas par folkreisa braucēju kustību čempionāta virzienā sajūsmina, jo veidojas zināma sportistu hierarhija – neviens no minētajiem, izņemot Paculu, kurš spēkojies Kurzemes kausā, līdz debijai folkreisā nebija startējuši oficiālās LAF sacensībās. Tātad tautas sports ir pavēris ceļu uz „lielo autosportu”, kas arī bija jāpierāda. Turklāt minētie nav pēdējie folkreisisti, kuri riktējas debijai autokrosā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv