Autokross/Folkreiss: Čempionu krosā spilgti savas ēras pārstāvji!

Viesturs Saukāns  18.09.2018 07:37 1

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Turpinās čempiontitulu skaitīšana pirms sestdienas Čempionu krosa Brenguļos. Pieteikušies savas ēras līderi Oļģerts Vērmanis juniors un Raimonds Tiltiņš.

2007.gada 1600 klases čempions Oļģerts Vērmanis juniors Čempionu krosam gatavojās jau pērn, taču neatrada mašīnu. šogad cīņā dosies ar Open 2500 debitanta Aigara Bajāra Subaru Impreza. Ņemot vērā, ka pēc krosa karjeras valmierietis aizvadījis daudz sprinta tipa sacensības ar Subaru, pilnpiedziņa viņam sen nav problēma. Tieši otrādi – var izrādīties, ka Vērmanis juniors ieskaitāms sacīkstes galveno favorītu pulkā.

Laikā no 1997. līdz 2009. gadam Oļģerts Latvijas autokrosa čempionātā guva četras medaļas, no kurām divas bronzas, viena sudraba un 2007. gadā arī čempiontituls. Togad viņš uzvarēja visos septiņos čempionāta posmos. Sudraba medaļa gūta arī Latvijas rallijkrosa čempionāta iepriekšējā ērā.

Paralēli juniora startiem aktīvs krosā bija arī viņa tēvs Oļģerts Vērmanis seniors. Aktīvi darbojoties krosa dzīves norisēs, Oļģerta vadībā tapa Valmieras puses trases – Zilākalna autotrase un Brenguļu autotrase.

Vienā dienā ar Vērmani junioru cīņai pieteicās vēl viens tā paša laika krosa līderis – Raimonds Tiltiņš. 2003. un 2004. gada Latvijas autokrosa čempions, un 2005. gada NEZ Rallijkrosa čempions gatavojas cīņai ar VAZ 2108 automašīnu. Viņš Čempionu krosā startējis iepriekšējos divos gados, arī šogad mašīna top gatava.

Interesanti, ka Vērmaņa un Tiltiņa ceļi sacīkstēs vairākkārt krustojušies, brīžiem pat tiešā nozīmē. Turpat Brenguļos aizvadītas episkas un neaizmirstamas cīņas abu starpā, gan ziemā, gan vasarā.

Dalībnieku skaits aug arī folkreisā, pieteikumiem vēl pāris dienas!

One response to “Autokross/Folkreiss: Čempionu krosā spilgti savas ēras pārstāvji!”

  1. Fans Visiem says:

    Es jau ceru ka pieteikumii kritīs pēdējās stundās kā vienmēr, ja tā nebūs tad gan būs skumīgi…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru