Autokross/Folkreiss: Ceturtā tiešām ir vissliktākā!

Viesturs Saukāns  19.02.2019 10:21 5

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Pilskalnu posmā ceturto vietu autokrosa klasē guva Jānis Kozlovskis, bet ceturtais Folkreisā bija Raivis Anops. Abi visai krāšņi aprakstīja šīs pozīcijas veidošanos. Raivis, kuram šis bija augstākais rezultāts Folkreisā, atzina – ceturtā vieta tiešām ir vissliktākā!

Krīzes līkums

Raivis Anops Folkreisa sacīksti aizvadīja lieliski – uzvarēti braucieni kvalifikācijā, stabils un ātrs fināls. Taču finālā uzkrītošas bija Anopa regulārās mokas vienā no pagriezieniem – pirmajā 180 grādu līkumā pēc starta virāžas Raivis slīdēja uz ārmalu ne reizi vien. Protams, aiz muguras braucošais Raivis Biezais pēc pāris mēģinājumiem atrada veidu, kā kļūdu izmantot, līdz nonāca trešajā vietā un atņēma Anopam pirmo pjedestālu. Raivis komentē: “Jā, šis ir augstākais rezultāts, kāds man ir bijis. Iepriekš bija sestā vieta, kuru sasniedzu, kas interesanti, tieši šajā pašā trasē. Taču lielas sajūsmas par sasniegumu nav, jo pjedestāls izslīdēja no rokām pēdējā brīdī. Vienkārši netiku galā ar to pagriezienu, kaut kas man tur nesanāca. Ceturtā vieta tiešām ir vissliktākā, kā sportā saka, tagad es to izbaudu. No otras puses, protams, ir labi zināt, ka pirmo reizi biju tik tuvu pjedestālam un par to reāli cīnījos. Tas vieš cerības turpinājumā!”

Veterāna kļūda

Jānis Kozlovskis krosā ar savu pieredzi guvis lielus panākumus un piedzīvojis vissāpīgākās neveiksmes. Līdz ar to šajā Krosa komisijas kausa posmā gūtā ceturtā vieta nav nekas tāds, kā dēļ Jānis naktīs šobrīd negulētu. Taču zināmas pārdomas par rezultātu bija.

Jāatzīmē, ka Kozlovska cīņa šajā sacīkstē bija kārtējais perfektais šovs, jo epizodes veidojās gan pirmajās kvalifikācijās, kad bez radzēm jaudīgo Toyota MR2 bija sarežģīti valdīt, gan vēlāk, kad radžu riepas palielināja ātrumu un saasināja cīņu.

Finālā Jānis guva ceturto vietu aiz Aigara Kļaviņa, Daiņa Krūmiņa un Viestura Plētiena. Starta laukumā viņš stāvēja otrajā rindā, ārmalā pret pirmo pagriezienu. Loģika diktēja, ka ar izcilo startu, ko viņa auto varēja sarūpēt, viņš varētu mēģināt, viegli spiežoties virsū iekšmalā esošajiem, pa ārmalu izfrēzēt startu un nonākt līderpozīcijā virāžas izejā. Kozlovskis izvēlējās citu variantu: “Nolēmu, ka turēt visu laiku ārmalu būs pārāk riskanti, jo ārmalā sniega putra jau bija izveidojusies pārāk dziļa. Turklāt izšķirošajā brīdī arī nobijos atrasties ārmalā. Iepriekš kvalifikācijā biju piedzīvojis sen nesajustu sānu kontaktu no Daiņa Krūmiņa un, jūtot, ka tieši viņš atkal ir blakus, nolēmu krustot trajektoriju un mēģināt tikt iekšmalā. Taču tas nesanāca, es iebraucu garā, ilgā peļķē, kas tikai lēja un lēja ūdeni man virsū (Jāņa mašīnai loga vietā ir režģis). Kad tas beidzās, jau bija izejas līkums un bija jādomā, kā tajā trāpīt. Konkurenti aizbrauca, man bija jāsāk cīņa.”

Pirmo apli Kozlovskis noslēdza septītajā vietā. Tas solīja spožu braucienu turpinājumā. Pa ceļam viņam bija strauji jābremzē un jāsagriežas, jo izslīdēja un iebrauca valnī Andrejs Freimanis (Anopa līkumā). Pēc tam pakaļdzīšanās līderiem: “Pieļāvu arī dīvainu veterāna kļūdu. Dzenoties visiem pakaļ, saskaitīju, ka priekšā brauc Krūmiņš un Plētiens. Sapratu, ka viņus ķert nav īsti jēgas, ar trešo vietu labām sajūtām pietiks. Taču es pavisam biju aizmirsis par Kļaviņu, kurš bija aizlidojis no visiem lielā attālumā… Varbūt, ja es būtu to zinājis, par pjedestālu būtu nopietnāk pacīnījies!”

Šādas sacensības un, attiecīgi, emocijas ir Kozlovska šā brīža karjeras pamatideja. Viņš ir izziņojis Latvijas čempionāta karjeras noslēgšanu līdz ar pērn sasniegto Open 2500 čempiontitulu. Turpmākie starti paredzēti kā dalība kausa izcīņās un atraktīvākajās sacensībās.