Autokross/Folkreiss: Daugavpils rudenī uzvar Bajārs un Špels

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.10.2019
07:53

Daugavpils autotrasē aizvadītajā Daugavpils Autosporta Akadēmijas kausa izcīņā autokrosa klasē nepārspēts visos braucienos palika Aigars Bajārs, bet Folkreisa ieskaitē labākais bija Andrejs Špels. Rudens laika apstākļi diktēja noteikumus trases noturībā, tāpēc sportistiem cīņu laikā bija daudz izaicinājumu.

Vēl nedēļas vidū pirms sacīkstes dalībnieku skaits Daugavpils cīņai šķita veļamies pāri 30, taču pēdējās dienās un sacensību rītā kļuva skaidrs, ka uz starta dosies 11 Folkreisa un deviņi autokrosa klases braucēji. Pievīla arī lietuvieši, kuri, lai arī vairāki bija pieteikušies, sacensību rītā nebija trasē atrodami.

Autokrosā visos kvalifikācijas braucienos uzvarēja vienīgais pilnpiedziņas braucējs Aigars Bajārs, kvalifikācijā un finālā demonstrējot ļoti skatāmu un braucienu un cīņu. Arī finālā Open 2500 klases Latvijas čempionāta medaļnieks bija pārliecinoši pārāks pār sekotājiem, gūstot drošu uzvaru.

Vienas ass braucēju cīņās finālā vislabāk startēja Ģirts Kuzmanis, kas viņam bija balva par smago kvalifikāciju, kura tika piedzīvota problēmu gūzma. Trešais – Andrejs Lajevskis, kurš ar aizmugures piedziņas auto, kā ierasts, demonstrēja spītīgu pretestību Klasikai šķietami neatbilstošiem laika apstākļiem. Viņš cīņā par pjedestālu noturēja sākotnēji bīstami uzbrukušo Nauri Poikānu, kurš finišā ceturtais.

Folkreisā dienas gaitā līderpozīcijās nostiprinājās Andrejs Špels, kā arī Dainis Žvagins un Vladislavs Kozlovskis. Špels ar sarežģīto trasi lieliski tika galā arī finālā, gūstot uzvaru. Žvagins un Kozlovskis, gluži kā lielais vairākums dalībnieku, ātri noslīka viltīga līkuma dubļos, atdodot pozīcijas trijniekā lielisku finālu aizvadījušajai Evai Evelīnai Kļaviņai un no pēdējās vietas finālā startējušajam Ivaram Poikānam. Eva un Ivars ilgstoši cīnījās par otro vietu, līdz pēdējā aplī Kļaviņa izslīdēja un nevarēja pabeigt pēdējo apli. Poikāns otrais aiz Špela – abi izrādījās vienīgie, kuri prata veikt visus fināla apļus. Kļaviņai pat ar izstāšanos trešā vieta un pirmais pjedestāls Folkreisā – fināla brauciens bija izcils šīs sezonas debitantes sniegums, ja neskaita nelielo kļūdu pēdējā aplī.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv