Autokross/Folkreiss: Kā zibens no skaidrām debesīm: pieteikšanās kampaņas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.06.2021
08:58

Pēc ilgstošā sacensību iztrūkuma viss pēkšņi sakustējies: gaidot valdības lēmumus sāktas vairākas svarīgas pieteikšanās kampaņas gaidāmajiem notikumiem!

Pirmie šīs vasaras soļi ir autokrosa un Folkreisa treniņš Brenguļos 20. jūnijā, Eiropas autokrosa čempionāta posms, ar Nacionālo klasi tajā skaitā, Mūsā 26.-27. jūnijā, kā arī Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa pirmais posms Priekulē 4. jūlijā.

Šobrīd pasākumu norise ir ļoti atkarīga no Latvijas valdības lēmumiem ierobežojumu atvieglošanas sakarā. Par to valdība plāno lemt šodien (ceturtdien), attiecīgi, tuvākajās dienās vai pat stundās būtu jāzina, kādas būs organizatoru un skatītāju (!) iespējas uzsākt autosporta sezonu. Brenguļu treniņi varēs notikt arī situācijā, ja ierobežojumi netiks mīkstināti. Tāpat arī Eiropas čempionāta posms Bauskā no rīkošanas viedokļa nav apdraudēts, jo ir reģistrēts FIA kalendārā kā starptautiskās sacensības, kuras Latvijā rīkot drīkst. Cits jautājums – kādas būs skatītāju iespējas vērot cīņu klātienē. Tas šobrīd ir nezināmais, gaidīsim rīkotāju informāciju. Priekules Folkreisa un Krosa komisijas kausa sezonas starts ir vairāk miglā tīts, jo šī faktiski būs pirmā “parastā” sacīkste Latvijas krosa vidē. Šobrīd šādu pasākumu sarīkot nav iespējams, tāpēc visu izšķirs ierobežojumu mīkstināšana un tas, ko “atgriešanās pie puslīdz ierastā dzīves ritma” nozīmē šīs frāzes teicējam Krišjānim Kariņam un viņa “jaunajam, enerģiskajam” Ministru kabinetam. Gaidām ar nepacietību, sevišķi, redzot, ka kaimiņvalstīs lielā mērā sacensības jau notiek ar pilnu jaudu.

Treniņi Brenguļos

Autokrosa un Folkreisa oficiālie treniņi Brenguļos gaida dalībniekus, pārdesmit sportistu jau pieteikušies, dalībnieki noteikti būs vēl. Treniņi norisināsies 20. jūnijā, laikā no 10:00 līdz 17:00. Paredzams, ka treniņi tiks aizvadīti trīs sesijās – pirmās divas ar individuāliem izbraucieniem trasē, trešā – ar kopīga starta un Džokera apļa treniņu apļiem. Pieteikšanās axlatvia.lv un folkreiss.lv.

Eiropas leģenda Mūsas trasē

Bauska ir gatava uzsākt jauno Eiropas autokrosa čempionāta ēru – ar mono riepām, mono degvielu, un braucēju sastāvu, kas nav ticies jau kopš 2019. gada, jo pērn Eiropas čempionāta nenotika. Eiropas dalībnieki puslīdz apzināti, to skaitā arī Latvijas sportisti. Ierindā SuperBuggy braucēji Ervins Grencis, Jānis Boks, Juris Kuļikovskis, Māris Līcis, Buggy 1600 braucēji Andris Kuļikovskis un Justs Grencis, JuniorBuggy braucējs Kristiāns Grencis, ar Mitsubishi Lancer cīņai gatavojas arī TouringAX braucējs Edijs Ošs. Mūsējo sastāvs perfekts, un nav izslēgta arī citu Latvijas braucēju nonākšana uz starta.

Eiropas posmam tradicionāli arī Nacionālās klases līdzdalība. Sākotnējā iecere vēstī, ka klases būs divas – salonauto līdz 2000 kub. cm un Xtreme klase. Pašlaik gan šķiet, ka Xtreme cīņas var tikt atceltas dalībnieku trūkuma dēļ, jo cerētā kompānija no Igaunijas rallijkrosa, visticamāk, nevarēs ierasties, jo 26.-27. jūnijā ieplānots arī Igaunijas rallijkrosa čempionāta posms. Attiecīgi, vai nu klasi “izvelk” Latvijas Xtreme braucēju pulks, vai nu kvotu palielinājumu iegūst salonauto klase.

Toties salonauto braucēji nocietušies pēc braukšanas! Vienas dienas laikā, kopš tika izziņota reģistrācija, tika aizpildītas visas paredzētās 20 vietas. Taču organizators Jānis Bergs skaidro: “Tā kā šķiet, ka Xtreme klase varētu nesapulcēt nepieciešamo dalībnieku skaitu, esam gatavi palielināt salonmašīnu klases dalībnieku skaitu, iespējams, līdz pat 40 mašīnām. Tāpēc sportisti, kuri nav paspējuši pieteikties, droši to var darīt arī šobrīd!”

Reģistrācija Mūsas nacionālajām cīņām – Musa.lv.

Folkreisa un KKK starts Priekulē, arī pilnpiedziņa!

Latvijas sacensību kalendāra pārbīdes uzrāda jaunu “pirmo posmu” Folkreisa Vasaras kausam un autokrosa Krosa komisijas kausam – 4. jūlijs, Priekule, Līgo trase.

Vēlreiz uzsverot, ka posma norises un skatīšanās iespējas ir atkarīgas no valdības lēmumiem, sākta pieteikšanās gaidāmajai sacensībai. Cīņas ietvaros paredzēts Folkreisa Vasaras kausa posms, Krosa komisijas kausa pirmais posms Pro un Am klasēm, kā arī speciālā pilnpiedziņas automašīnu pulcēšanās cīņa 4×4, jeb 4WD klasē (jeb Open, TouringAX, utt – autokrosam sagatavotas automašīnas ar visu riteņu piedziņu).

Pilnpiedziņas braucējiem jāņem vērā, ka šogad starts Krosa komisijas kausa seriālā šiem auto ir liegts, tāpēc jāizmanto iespēja aizvadīt šīs atsevišķās sacensības. Vēl viena šāda iespēja paredzēta vēlāk jūlijā Pilskalnu trasē un, protams, atbilstošie auto spēkosies arī Latvijas autokrosa čempionāta Open 2500.

Reģistrācija Folkreisam, Krosa komisijas kausam un 4×4 klasei jau uzsākta www.folkreiss.lv vietnē. Visi pieteikumi arī Autocross.lv labās malas joslā.

Gribas cerēt, ka šis ir tikai sākums aizraujošai autokrosa, rallijkrosa un Folkreisa sezonai!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv