Autokross/Folkreiss: Kas rada dalībnieku saraksta šoku?

Viesturs Saukāns  07.09.2018 18:02 1

Līdzjutējam, kurš iztēlojās gandrīz 140 pieteikumu sarakstu Mūsas posmam, iztēli varētu būt pastiprinājuši kādi papildlīdzekļi – skaidrā prātā diez vai tas bija iedomājams. Dalībnieku sastāvs ir lielisks!

Ja Latvijas autokrosa čempionāts sastāv no tikai pieciem posmiem, nav liela atšķirība starp “regulāro” braucēju un “neregulāro”. Un tomēr, atdodot vislielāko cieņu “regulārajiem”, kuri izvilka šo čempionātu no krīzes, jāapzina, kas tad uzradies uz Mūsu?

2000 Super klasē interesanta atgriešanās Marekam Dainim. Viņš šogad sezonu sāka ar Baltijas Eiropas posmu satelītklases startiem, taču čempionāts Marekam tā arī nesākās.

Šogad pirmo čempionāta sacīksti aizvadīs arī Raimonds Mūrnieks, tāpat arī Andis Ūtēns. Viņi, kopā ar Jāni Kozlovski Open 2500 klasē, veidos trīs tēvu/dēlu komplektus, junioriem startējot Mini bagiju klasē.

Pēc sezonas rallijkrosā Mūsā autokrosā uz starta stāsies arī Juris Narubins. Pēc vienīgās vizītes Pilskalnos trasē plāno izbraukt Raivis Grigorovičs. Vēl vairāki braucēji uzskatāmi par regulāriem LAF Krosa komisijas kausa braucējiem, kuri fragmentāri pamēģina čempionāta cīņas – Viesturs Plētiens, Juris Mesters, Ģirts Kuzmanis. Savu otro čempionāta sacīksti aizvadīs Jānis Orbidāns, kurš debijas sacīkstē Pilskalnos pamanījās uzrāpties uz pjedestāla.

Interesanta būs Jāņa Baloža atgriešanās čempionātā. Jānis pēdējā laikā pārsteidza 1600 klasi ar savu fragmentāro uzrašanos un attiecīgā posma uzvarēšanu, vai vismaz pjedestālu. Tagad šī atgriešanās notiks 2000 Super ietvaros. Jānis Nagla Smiltenē parādīja, ka 1600 mašīna nav problēma, ja prot izmantot izdevības… Trasē būs vēl viens 1600 braucējs, kurš nav startējis kopš pirmā posma Brenguļos un Mūsas Eiropas sacīkstes – Mareks Tauriņš.

Taču joprojām par visaizraujošāko debiju gribas uzskatīt LAF Krosa komisijas kausa vicelīdera Daiņa Krūmiņa startu. Viņš vēl nav startējis čempionātā, bet daudzi apstākļi liek domāt, ka viņš var nokļūt arī uz pjedestāla. Lai gan, ko 19 dalībnieku konkurencē var prognozēt attiecībā par pjedestālu…

Open 2500 klasē viss vairāk vai mazāk jau pieredzēts, bet intrigu varētu sarūpēt Juoza Kutkas starts šajā cīņā. Lietuvietis var izrādīties vismaz top-5 braucējs. Čempionāta debiju aizvadīs arī Ģirts Ķilpe, kurš varētu iesaistīties principiālās cīņās ar pārējiem Klasiku braucējiem Kristapu Ašmani un Hariju Līgotni.

VAZ Klasika cīņās noteikti viens no galvenajiem favorītiem būs Daiņus Pilipavičs. Lietuvietis ir radis uzvarēt gandrīz katrā sacīkstē, kurā iztur tehnika. Jā, starp citu, lietuvieši, kuri startē čempionāta klasēs, Latvijas ieskaites punktus šajā sacīkstē negūs, ja vien kādam no viņiem neliksies svarīgi kārtot speciālas formalitātes šajā sakarā. Līdz ar to, pat, ja Pilipavičs uzvar, punktu maksimumu dabūs labākais no latviešiem.

Mēļo, ka šajā klasē varētu pievienoties vēl viens Lietuvas VAZ braucējs. Tikmēr sarakstos arī atraktīvais igaunis Heinars Lehtsārs, kurš kopš pērnā gada neveiksmīgās sezonas Latvijas trasēs nebija viesojies.

Beidzot kombinezonā plāno rotāties arī bijušais klases Latvijas čempions Kristaps Maševskis. Dalībnieku parka pamatiedzīvotājs uz starta pēdējo reizi stājās 2015. gada vienā no posmiem.

Arī Mini bagiju klasē pārsteigums – cīņās gatavojas atgriezties Emīls Sloka, kurš pavisam maziņš krosā debitēja pērn sezonas sākumā, taču tobrīd vēl sacensību spiediens bija par lielu visai sezonai. Emīls tagad paaudzies un kļuvis bīstamāks konkurentiem. Sloka ir atraktīvā Rūdolfa Bogena māsas dēls, bet Rūdolfs pats arī Mūsas sarakstos – viņš atgriežas pie saknēm, folkreisā!

Open 4500 klase ir ar Baltijai unikālu sastāvu. Jau radušās idejas, ka, gluži kā Buggy 1600 klasei, arī šai kategorijai nepieciešams izveidot Baltijas kausu. Abiem seriāliem pat varētu būt kopīgs kalendārs, veidotos labs ceļojošā cirka komplekts! Šoreiz pat mūsējie ir sen neredzētā skaitā – četri, jo trasē atgriežas Nils Bernāns. Bet viņiem pievienotā sešu braucēju lietuviešu armāda veido lielisku klases pulku. Starp citu, vai sagaidīsim arī Latvijas trases iemīļojušos Egidiju Kirdeiķi un Pauļu Šniuku? Viņiem patīk pieteikties pēdējā brīdī.

Arī Baltijas bagiju klase optimālā sastāvā – pilns starta laukums, praktiski līdzīga visu trīs valstu pārstāvniecība. Šogad šis seriāls ieguvis jaunu elpu un ir patiešām baudāms. No mūsējiem atgriezies Intars Grandāns, igauņu pulkam pievienojies B600 absolvents Keivo Koivs…

Arī folkreisā pārsteigumi

Folkreisā pēc vairāku gadu pārtraukuma uz starta stāsies Egils Dreimanis. Šos gadus pavadījis tiesnešo lomā, Egils sēdīsies pie stūres savam vecajam auto, ar kuru pēdējos pāris gadus Vecpils posmos startē Sandis Hūns.

Fragmentāra rallijkrosa speciālista Jāņa Olles parādīšanās folkreisā allaž sola jautrību. Savukārt viens no lielākajiem pārsteigumiem ir autosporta vecmeistara, Reiņa Nitiša tēva Aigara nonākšana starta sarakstā. Nitišs seniors startēs ar Mūsas īres Volvo automašīnu. Starts šajā sacīkstē ir dāvana, šķiet, nesenajā vārda dienā no pasaules rallijkrosa čempionāta posma rīkotāja Raimonda Strokša, kurš pats pērn startēja folkreisā Mūsā, gūstot atzīstamus rezultātus.

Folkreisā pēc gada pārtraukuma startēs Armands Aseriņš, kurš atgriezīsies pie sava Volvo S60 stūres, kuru ziemā un vasaras sākumā izmantoja citi spēki, visai pamatīgi nomokot nabaga auto. Gadu bez folkreisa pavadījis arī Kristaps Jaunslavietis, ilgāka pauze bijusi arī Klāvam Benefeldam un Guntaram Gabrānam.

Sacīkstē arī pāris debitanti. Ar bijušo Ģirta Zelmeņa VW Golf III trasē plāno doties Zigurds Gailītis, kuram gan iegūtās mašīnas pirmie izmēģinājumi Mūsā noslēdzās betona apmalē. Uz starta ar Daiņa Žvagina Mazda 323 plāno iziet viņa mehāniķis Kaspars Dieriņš, savukārt Žvagins trasē vedīs tikko no Aivara Kreijera iegādāto Toyota Corolla/Volkswagen. Debijas sacīksti ar tikko uzbūvētu VW Golf II plāno aizvadīt arī Toms Edušs.

  • [Ex]

    Šniukas nebūs. Ārzemēs. Sveiciens boksu pamatiedzīvotājam! :D Tiekamies trasē! :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***