Autokross/Folkreiss: Latvieši aizvadījuši ārvalstu seriālu posmus

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.10.2023
14:23
Latvijas Junior Xtreme uzvarētājs Roberts Čākurs guva uzvaru arī demonstrācijas sacīkstē Šakjai trasē (Foto: Gelžinis Media)

Latvijas sportisti aizvadītajās nedēļās startējuši tuvos un tālos citu valstu sacensību seriālos, turklāt ar panākumiem.

Igaunijā…

Noslēdzies Igaunijas smago auto krosa čempionāts, kurā ne tikai posma uzvara, bet arī čempiona tituls! D12 klasē Bruno Leimanis pēdējā sacīkstē Matsi sasniedza uzvaru un, tā kā līderim pirms šī posma Veiko Hirsnikam sacīkste izvērtās sarežģīta, panākums nesa arī uzvaru kaimiņzemes seriāla kopvērtējumā. Leimanis savulaik jau bijis Igaunijas čempionāta godā, nu tituls sasniegts atkārtoti.

Jāatzīmē, ka pēdējā posmā latviešiem dubultuzvara, jo otro vietu sasniedza vēl viens Latvijas braucējs Ingus Staško. Artis Kirķis pēdējā sacīkstē septītais.

Lietuvā…

Arī pārējās smago auto klasēs latvieši pretendēja uz Igaunijas medaļām. Tomēr pēdējā sacīkste neizdevās tik veiksmīga, lai gūtu godalgas. D13 klasē šosezon lieliski startēja Andris Ribaks, pretendējot uz vismaz bronzu. Tomēr ceturtā vieta pēdējā posmā deva ceturto vietu arī sezonā. Līdzīgi arī Aināram Ramatam B6000 bagiju cīņā – pēdējā posmā ceturtais, ar ko bija par maz, lai noturētos trijniekā kopvērtējumā. Dinārs Ramats pēdējā posmā finālā nevarēja startēt, formāli gūstot astoto vietu.

Lietuvā aizvadīts šīs valsts čempionāta pēdējais posms, kurā uz starta stājās vairāki Latvijas braucēji, pamatā Mini un Junior Xtreme ieskaitē, bet ne tikai.

Junior Xtreme klasē latvieši piepalīdzēja Lietuvas braucējiem prezentēt šo klasi un vairāk iepazīstināt publiku ar jauniešu iespējām startēt šādā sporta disciplīnā. Savu sezonas līdera statusu apliecināja Roberts Čākurs, sasniedzot uzvaru arī Lietuvā. Augstāko rezultātu Junior Xtreme debijas sezonā guva Emīls Mirošņiks, pirmo reizi kāpjot uz pjedestāla – otrā vieta.

Mini bagiju klasē latvieši bez godalgām, tomēr jāatzīmē Gustava Korņējeva ceturtā vieta, kas ir viens no viņa augstākajiem rezultātiem šajā klasē. Arī Super 2000 klasē bez pjedestāliem, augstāko rezultātu pēc sarežģītas dienas sasniedza jaunais Latvijas čempions šajā klasē Ivo Gabrāns, gūstot ceturto vietu. 1600 klasē trijniekā finišēja Kaspars Silenieks, tomēr pēc soda saņemšanas par incidentu pirmajā līkumā pēc starta viņš tika atstāts ceturtajā vietā. Dāvim Ūdrim otrā vieta.

Silenieks šogad Lietuvas čempionāta kopvērtējumā sasniedzis sudraba medaļu.

Dānijā…

Dānijā noslēdzies Folkreisa seriāls, kurā neiztrūkstoši uz starta arī Latvijas braucēji. Pēdējā sacīkstē Nisenringā uz starta Standard klasē stājās vien deviņi braucēji, starp viņiem arī Armands Silis un Jānis Pētersons. Armandam sacīkste noslēdzās jau pirmajā braucienā, kā rezultātā viņš kopvērtējuma punktus neguva. Taču sezona noslēgta piektajā vietā, kas ir viņa augstākais rezultāts trīs gadu karjerā.

Pērnā gada sezonas otrās vietas ieguvējam Jānim Pētersonam uzdevums bija nopietnāks – cīņa par kopvērtējuma medaļu un varbūt pat pirmo vietu. Sacīkste gan neizdevās spoža, jo Jānis nevarēja iziet uz starta finālā, gūstot sesto vietu. Tomēr kopvērtējumā nodrošināta trešā vieta – medaļa otro gadu pēc kārtas. Jāatzīmē, ka Pētersons šogad vienu sacīksti aizvadīja arī Latvijas Folkreisa Vasaras kausā, ļoti cienījami startējot Ludzā.

Dānijas Folkreisā šogad vien četras sacīkstes aizvadīja Raimonds Žvagins, kopvērtējumā sasniedzot desmito vietu. Raimondam bija iespēja vairāk cīnīties arī Latvijā, kas atnesa viņa pagaidām vienīgo uzvaru mūsu Folkreisā, Ludzas posmā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv