Autokross/Folkreiss: Pēdējās pieteikumu dienas, sastāvi komplektējas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
04.07.2018
07:20

Trešdiena un ceturtdiena ir pēdējās pieteikumu dienas pirms nedēļas nogales festivāla Pilskalnu trasē. Šodien noslēdzas Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa posma pieteikumu termiņš, bet ceturtdien finišē arī Latvijas autokrosa čempionāta posma pieteikumi. Sastāvi kļūst uzskatāmi!

Vērojot pieteikumu sarakstus pirms izšķirošajiem pieteikšanās notikumiem, folkreisā pagaidām bez lielām sensācijām. Tomēr tradicionāli pēdējā diena var ienest gan skaitlisku uzrāvienu, gan arī pa kādam interesantam pavērsienam.

Arī Krosa komisijas kausa posmam pieteikušies regulārie seriāla kaujinieki, taču intrigu sagādā jau iepriekš minētā folkreisa braucēja Jāņa Orbidāna debija krosā, kā arī Ritvara Zobena plānotais starts. Viņš ar paša būvēto Ford Fiesta var izrādīties interesanta mēraukla visam Krosa komisijas kausa sastāvam!

Svētdien Latvijas čempionāta un Baltijas kausa posmam sastāvi veidojas prognozētā virzienā – 1600 un B600 klases vēl cīnās par iespēju tikt pie pirmajiem kopvērtējuma punktiem. B600 šis rezultāts nebūtu tālu, jo trūkst tikai divi braucēji. 1600 klasē, uz pirkstiem skaitot, arī būtu jāsanāk kvorumam, taču pašlaik neliekas, ka sastāvs varētu sapulcēties. Taču viss vēl var būt! Jebkurā gadījumā klases braucējiem ir iespēja pievienoties 2000 Super klasei, šajā gadījumā attiecībā pret noteikumiem 1600 klases braucējiem pat nav nekas jāmaina mašīnu gatavošanā.

Tikmēr 2000 Super klasē šobrīd astoņi pieteikumi. Debijai čempionātā prātā gatavojas folkreisa un Krosa komisijas kausa audzēknis Juris Mesters, kuram gan jācer, ka mašīna paliks kaujas gatavībā pēc sestdienas cīņām. Tehnikas izturība pēdējā laikā nav bijusi stiprā puse Jura cīņā, taču agri vai vēlu lietām jāsakārtojas. Pārējais klases sastāvs šai sezonai atbilstošs, gaidām papildinājumus. Starp citu, 1600 klases braucēju pievienošanās šo kategoriju padarītu vēl aizraujošāku!

Pašlaik astoņi pieteikumi Open 2500 klasē, kur šobrīd galvenā intriga ir – kur rezultātos savu vietu atradīs krosa (bet ne autosporta) debitants Aigars Bajārs? Iespējams, nepaspēšana uz pirmo posmu būs palīdzējusi mašīnai kļūt spēcīgākai nekā tas būtu bijis Brenguļos.

Sarakstos nav, bet plāno būt arī pjedestāla pozīciju pretendenti Lauris Unāms un Armands Pārupe, iespējams, vēl kāds. Jebkurā gadījumā šī kategorija ar katru gadu kļūst par lielisku morālo līderi līdzjutēju acīs!

Drošs sastāvs VAZ Klasika cīņās – septiņi pieteikumi, ierindā visi favorīti. Intriģējoši būs vērot Jāņa Logina sniegumu Pilskalnu posmā, jo čempionāta debijas sacīkste Brenguļos bija ļoti pārliecinoša.

B600 klasē, kā minēts, četri dalībnieki. Klasei vēl nedaudz jāsaņemas!

Toties lielisks sastāvs Mini bagiju ieskaitē – jau šobrīd 11 pieteikumu. Ja pieteiksies vēl pāris braucēju, klase pat var nonākt līdz divām kvalifikācijas grupām!

Arī Open 4500 šobrīd divi pieteikumi – Edgaram Krūmiņam negaidīti, bet patīkami pievienojies Guntars Bružs ar daiļo Subaru Impreza. Vecpilī, kur Guntars izveda auto tautiņās, īsti spēku samērus izprast nevarēja tehnikas problēmu dēļ. Svētdien varētu būt interesanti! Turklāt no Eiropas čempionāta Čehijas posma mājām tuvojas Jānis Veģeris, varbūt arī no viņa Pilskalnos būs kāds patīkams pārsteigums zaļā krāsā? Uz pārsteigumu baltā krāsā gan laikam pat nedrīkst cerēt.

Sezonas pirmajam posmam cienījams sastāvs arī Buggy 1600 klasē – Baltijas kausu sākot startā pa diviem latviešiem un igauņiem, un trīs lietuvieši. Interesanti, ka cīņai šķietami pamestajā Buggy 1600 klasē savās mājās atkal gatavs Māris Līcis, kurš neapšaubāmi ir viens no galvenajiem favorītiem šajā posmā. Tiesa, tikt galā ar šogad ātro Tomasu Zavarski būs sarežģīti, bet darīt var!

Pašlaik desmit pieteikumu arī svētdienas folkreisa klasei. Tomēr sastāvs pagaidām nepakļaujas analīzei, jo var izrādīties ļoti mainīgs. Pirmkārt, visiem pieteiktajiem jāiztur sestdienas sacīkste, otrkārt, nav sankciju tiem braucējiem, kuri cīņai pieteiksies tikai pēc tam, kad būs sapratuši, cik darboties gatavas ir viņu mašīnas. Šis pieteikumu saraksts gan būs izšķirošs situācijā, kad dalībnieku skaits pārlēks noteikto maksimumu – 24 mašīnas. Tad atsijājot būs svarīga sportistu pieteikšanās secība, un sarakstā esošie būs drošībā. Viens ir skaidrs – atšķirībā no Brenguļu posma, Pilskalnos arī svētdien spēkā būs mašīnu pirkšanas procedūra.

Gaidām izšķirošās pieteikumu stundas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv