Autokross/Folkreiss: Pilskalnu Supervīkenda kopsavilkums

Viesturs Saukāns  16.07.2019 11:37 0

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Foto: Veoautokrossi Ajalugu (Facebook)

Jēkabpils puses Pilskalnu trasē aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta, Folkreisa un Krosa komisijas kausa, kā arī Baltijas kausa posms.

Sestdien Folkreisa un autokrosa kausa posms

Sestdien 43 dalībnieku cīņā tika sadalīta Folkreisa Vasaras kausa trešā posma vienīgā uzvara. Sarežģītā finālā panākumu sasniedza Sandris Vigulis, kuram šī bija pirmā uzvara Folkreisa sacensībās. Aiz viņa otro vietu sasniedza Ģirts Kuzmanis, kurš, būdams regulārs autokrosa sacensību dalībnieks, Folkreisā aizvadīja savu pirmo cīņu. Trešajā vietā Sandis Džeriņš, kurš pjedestāla pozīciju izrāva pēdējos fināla metros.

Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņas posmā par uzvarētāju kļuva galvenais šo sacensību favorīts Aigars Bajārs, būdams vienīgais pilnpiedziņas auto braucējs. Otrajā pozīcijā labākais no priekšpiedziņas braucējiem Viesturs Plētiens, bet sīvā cīņā ar seriāla līderi Aigaru Kļaviņu trešo pozīciju guva Edijs Ošs.

Svētdien Latvijas čempionāta posms

Svētdien Latvijas autokrosa čempionāta otrajā posmā Mini bagiju klasē pārliecinošu uzvaru guva Renārs Rungēvics, kuram šis bija pirmais panākums nacionālajā čempionātā. Viņš aiz sevis atstāja lietuvieti Daugirdu Dungvecki, kā arī Jāni Kozlovski junioru.

B600 klasē sīvā cīņā uzvaru sasniedza Mikus Neško, nonākot vadībā pēc sākotnējā līdera Keivo Koiva izstāšanās un Laura Brikaiņa apdzīšanas. Brikainis finišā otrais, bet pirmo pjedestālu čempionāta cīņās sasniedza sezonas debitants Edmunds Stūrmanis.

1600 klasē dienas garumā tika aizvadīts Edija Oša un Kaspara Silenieka duelis, finālā Ošs noturēja līderpozīciju un sasniedza uzvaru. Otrajā vietā Silenieks, bet trešais, par spīti tehnisku problēmu dēļ zaudētam aplim – Jānis Nagla.

VAZ Klasika braucēji aizvadīja mežonīgu un avārijām pilnu cīņu par pozīcijām. Uzvaru sasniedza pērnā gada čempions Jānis Linde, aiz sevis atstājot vicečempionu Kalvi Tētu. Lai gan finišā trešais bija Jānis Logins, par incidentiem trasē viņš pozīciju zaudēja. Līdzīgs liktenis arī viņa sekotājam finišā Jānim Balodim, kā rezultātā negaidīti uz pjedestāla nonāca Arnis Sarkans, kurš finiša līniju šķērsoja piektajā vietā.

Open 2500 klasē finālā no starta vadībā aizbrauca Aigars Bajārs, pārspējot dienas laikā dominējušo Armandu Plūmi. Plūme ilgstoši gaidīja izdevību atgūt pirmo vietu, bet uzbrukuma brīdī abas mašīnas sadūrās, kas noslēdzās ar Bajāra auto apgāšanos un fināla apturēšanu. Abi gan tika uz fināla atkārtoto startu, jo Bajāra mašīna varēja turpināt cīņu, savukārt incidents tika atzīts par sacīkšu negadījumu, tāpēc startēt varēja arī uzbrukumu uzsākušais Plūme.

Atkārtotā fināla startā līderpozīcijā nonāca Jānis Dreimanis, pārliecinoši turoties pirmajā pozīcijā. Tomēr jau atkal pārsteigums – Jānis priekšpēdējā aplī sagriezās un ātrumkārbas problēmu dēļ netika prom no apmales, pret kuru auto bija apstājies. Vadībā nonāca Plūme, pārliecinoši uzvarot otrajā posmā pēc kārtas. Izstājoties Dreimanim, kā arī Bajāram un vēl vienam pjedestāla pozīcijas pretendentam Jānim Gustānam, otro vietu guva Ints Jeršovs, par spīti plīsušai riepai. Trešajā vietā finišā Armands Pārupe, kurš šajā sacīkstē varēja startēt tikai ar rezerves auto, kuram, turklāt, bija palicis darbojošs pirmais un trešais pārnesums.

2000 Super klasē pārliecinošas pirmās divas vietas guva čempions Ritvars Kārkliņš un Dainis Krūmiņš, kuram šis ir augstākais rezultāts Latvijas čempionāta posmā. Trešā vieta tika noskaidrota sarežģītā cīņā starp Juri Smilgu un Juri Mesteru. Izturējis pēdējo apļu uzbrukumus, uz pjedestāla kāpa pirmā posma Brenguļos uzvarētājs Smilga.

Baltijas kausa cīņas

Svētdien norisinājās arī Baltijas kausa posms trim autokrosa klasēm. Baltijas Buggy 1600 klasē uzvaru sasniedza Lietuvas braucējs Tautvids Urba, aiz sevis atstājot igauņus Janaru Kadaku un Ivo Sultu. Vienīgais Latvijas braucējs Intars Grandāns izstājās fināla pirmajā pusē, gūstot sesto vietu.

Baltijas Open 4500 klasē uz pjedestāla lietuvieši – Daljus Valjuks, Egidijs Kirdeiķis un Darjus Tamašausks. Vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Veģeris izstājās ātrumkārbas problēmu dēļ, gūstot piekto vietu.

Smago auto bagiju B6000 klasē uzvaru finālā sasniedza igaunis Andress Lohuvali, aiz sevis atstājot dienas laikā dominējušo lietuvieti Audrju Pilipaviču. Trešajā vietā pēc dueļa ar Dināru Ramatu – Arnis Ramanis.