Autokross/Folkreiss: Pirmie pārsteigumi Pilskalnu sarakstos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.06.2018
09:09

Pilnā sparā norisinās pieteikšanās nākamās nedēļas nogales sacensībām Vidsalā, Pilskalnu autotrasē. Organizatoru plānotā programma veido interesantu klašu kombināciju. Var teikt, ka sestdien būs folkreiss ar autokrosu, bet svētdien autokross ar folkreisu. Sastāvu ziņā jau šobrīd pāris aizraujošas nianses.

Sestdienā paredzēts tradicionāls folkreisa/autokrosa komplekts: Folkreisa Vasaras kausa trešais posms un Krosa komisijas kausa astotā sacīkste. Savukārt svētdien paredzēts Latvijas autokrosa čempionāta posms, kuram rīkotāji piesaistījuši folkreisa braucējus, kā tas bija pirmajā posmā Brenguļos. Atšķirība vien tā, ka folkreisa klases dalībnieku sastāvs līdz pat svētdienas rītam būs neprognozējams, jo izšķiroša būs sestdienas cīņu tehnikas izturība.

Par sestdienas dalībnieku pārsteigumiem

Pieteikšanās norisinās vēl vairākas dienas, tāpēc līdz pilnīgai dalībnieku sastāvu ainai vēl tālu. Taču ir dažas nianses.

Šobrīd folkreisa klasē viss rit ikdienišķu gaitu, taču jāatzīmē kāds “debitants” – Aivars Kreijers šovasar atgriežas sacīkstēs, sezonu sākot ar folkreisu. Formāli, tā kā Latvijas čempionāta 2000 Super braucējs folkreisā startējis vēl nav, viņš uzskatāms par šīs disciplīnas debitantu. Kreijers saka: “Šogad cīņa autokrosā izpaliek, taču ceru atgriezties nākamgad. Šobrīd pamēģināšu folkreisu. Mašīna nav īpaša raķete, tomēr zināms darbs ir veikts, vērosim, kā veiksies!”

Cīņām gatavojas arī folkreisa francūzis Olivjē Vilnēvs, kurš nav bijis uz starta kopš pērnā gada. Gribētos, lai viņam ir vairāk veiksmes sacensībās, jo ieskrējiena sezonas nav bijušas veiksmīgas avāriju un tehnikas problēmu dēļ.

Interesanta kombinācija arī Latvijas čempionāta 2000 Super klases braucējam Pēterim Āboliņam, kurš Brenguļos kāpa uz goda pjedestāla. Viņš pirms starta svētdien čempionātā sestdienu pavadīs folkreisā ar vienu no Kavita V komandas īres mašīnām, visticamāk, Opel Astra. Kā treniņš un trases iepazīšana kombinācija lieliska.

Folkreisam līdz sestdienas rītam pieteikti 15 dalībnieki, taču tas ir tikai sākums aktivitātēm.

Krosa komisijas kausā pašlaik minimāls pieteikto starts. Vairāki autokrosa braucēji ir dilemmas priekšā, jo, no vienas puses, sestdiena piedāvā izcilu treniņu pirms čempionāta cīņām, no otras puses vienmēr pastāv risks kaut ko neglābjami salauzt, paliekot bez nākamās dienas čempionāta posma.

Pašlaik vienīgais sestdienas sarakstos, kuram varētu piesiet dalību čempionātā kā prioritāti, ir Māris Mardoks. Lai gan arī viņš, šogad debitējot krosā, vēl krāj pieredzi. Tas, ka tas sanāk ar izciliem rezultātiem, ir cits jautājums (pjedestāli Smiltenē un Brenguļos). Īsāk sakot, Māris ir abu dienu sarakstos.

Gan sestdienas kausam, gan svētdienas čempionātam pieteicies arī Viesturs Plētiens, taču viņa prioritāte ir sestdienas cīņa, bet čempionāta posmā viņš startēs atkarībā no tehnikas izturības un saimnieciskām iespējām.

Patīkams pārsteigums ir Jāņa Orbidāna atgriešanās sacīkstēs. Pēc folkreisa pamešanas brīdī, kad sāka birt uzvaras, Jānis sāka koncentrēties uz debiju autokrosā – sestdien tam vajadzētu notikt. Komanda vēl būvē un testē jauno VW Golf III, taču plāns ir virzienā uz Krosa komisijas kausa posmu.

Krosa komisijas kausa atsevišķajā Open 4500 klasē jau pieteicies Edgars Krūmiņš, metot izaicinājumu citiem Latvijā aktīvajiem šīs klases braucējiem Jānim Veģerim un Guntaram Bružam. Edgars gatavojas cīņai arī svētdien, taču klases liktenis lielā mērā būs atkarīgs no tā, vai būs vēl kāds lielo mašīnu braucējs.

Par svētdienas dalībnieku pārsteigumiem

Ja uzdevums ir iedzelt, tad jāatzīst, ka nepārsteidz tieši neviens pieteikums 1600 klasē. Ja uzdevums ir uzmundrināt, tad kolektīvam šī ir pēdējā iespēja izglābt čempionātu. Ja Pilskalnos svētdien nav sešu dalībnieku kvoruma, tad klasei čempionāts ar to arī ir galā. LAF nosacījumi paredz, ka klasē čempionāts notiek tikai gadījumā, ja ir bijis braucēju kvorums vismaz četros posmos. Ņemot vērā, ka Brenguļos uzdevums netika izpildīts, tad šogad kļūdīties klase vairs nedrīkst. Krosa komisijas padome trešdien jau formāli apstiprināja, ka, ja Pilskalnos klasei nav kvoruma, 1600 čempionāts uzskatāms par nenotikušu, un sezonas laikā šīs klases braucēji, ja vēlēsies, automātiski kļūs par 2000 Super braucējiem.

Tomēr par labām lietām svētdienas kontekstā. 2000 Super jau sasniegusi kvorumu, jo pieteikti seši braucēji. Tiesa, iepriekš minētais Plētiena faktors šo sastāvu var izjaukt, tomēr nav paredzēts, ka klasē trūktu dalībnieku.

Bruņošanās notiek arī Open 2500 klasē. Šoreiz, šķiet, gatavs debijai autokrosā būs Aigars Bajārs – viņš no pieciem pieteiktajiem braucējiem pašlaik ir vismazāk zināmais elements. Pieteikumos pilnpiedziņas konkurentus gaida Jānis Dreimanis un Jānis Kozlovskis, ierindā Kristaps Ašmanis, bet, iespējams, vēl niknāks uz starta stāsies Armands Plūme. Armands Brenguļu cīņu pabeidza ar kūleni, turklāt mašīna vēl neesot bijusi sagatavot savā labākajā stadijā.

Pašlaik divi pieteikumi VAZ Klasika cīņās – Armands Ķēniņš un Andris Ozoliņš. Trīs B600 braucēji – Lauris Brikainis, Mikus Neško un pirmajā posmā Brenguļos nestartējušais igaunis Keivo Koivs. Klase ir ceļā uz saviem pirmajiem kopvērtējuma punktiem (pirmajā posmā punktu saņemšanai pietrūka viens braucējs), fonā arī notiek pielāgošanās LAF prasībām attiecībā uz sportistu ekipējumu. Pagaidām ne tikai kvorums Pilskalnos, bet arī visa čempionāta norise vēl ir reāla.

Mini bagiju klasē brašs sešu braucēju sastāvs, kur puse ir Latvijas, puse Lietuvas sportistu. Pašlaik minētais Edgars Krūmiņš ir vienīgais Open 4500 kausa izcīņas braucējs.

Pašlaik trīs sportisti pirmajā Baltijas Buggy 1600 kausa posmā. Lai gan dažs jau aizvadījis Eiropas čempionāta cīņas, formāli Baltijas sezonas sākas vien šobrīd. Sarakstos ir lietuvieši Tomass Zavarskis un pērn Pilskalnos dramatisku avāriju piedzīvojušais Gintars Morkēvičs, kā arī atgriezties gatavojas mūsu Jānis Ščerbickis.

Folkreisā svētdienai pašlaik trīs pieteikumu. Viens no tiem ir Mārtiņš Spīķis, kurš būs uz starta gadījumā, ja Jānis Saulīte sestdien atstās veselu savu Opel Astra.

Sastāvi komplektējas, būs aizraujoši!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv