Autokross/Folkreiss/ Rallijkross: Sākas īsto līdzjutēju nedēļas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.08.2023
10:30

Tuvākās trīs nedēļas nogales būs izcilas – priekšā visu trīs Krosa komisijas disciplīnu lielākie festivāli: Smiltenē autokross, Bauskā Folkreiss, Biķerniekos rallijkross. Nedēļas krosa līdzjutēju gardēžiem!

Smiltenē rekordi un plaša programma

Pirmdien noslēdzās pieteikumu termiņš Latvijas autokrosa čempionāta posmam, kas sestdien un svētdien norisināsies Smiltenē, Tepera trasē. Un – boom! – šķiet, ka rekords! 135 pieteikumi! Lai gan precīzu datu nav un skaidrs, ka deviņdesmito gadu beigās bija sacīkstes ar lielu Latvijas autokrosa čempionāta dalībnieku skaitu, tik daudz vienā posmā, šķiet, neizdevās sapulcēties.

Šeit arī lēmums sacīksti rīkot divās (pusotrā) dienā, jo šāds dalībnieku skaits garajai un sarežģītajai Tepera trasei vienā dienā nebūtu uzņemams. Līdz ar to vēl viena jauna nianse Latvijas autokrosa vēsturē – Tepera trasē autokross vēl nekad nav norisinājies divas dienas. Jauna nianse, jauna intriga! Sestdien pēcpusdienā uz starta stāsies smago auto klašu braucēji, kuri aizvadīs visas savas kvalifikācijas. Lieliski, ka visas trīs klases – B6000, D12 un D13 sarūpējušas solīto dalībnieku skaitu, vairāk nekā 20 braucējus. Jābrauc skatīties jau sestdien!

Savukārt svētdiena būs graujoša, visās klasēs pilni starta laukumi, bet 2000 Super klase šokējusi ar 28 pieteikumiem!

Bauskā Folkreisa festivāls

Daudzus gadus sacīkste Mūsas trasē Folkreisa kolektīvam izveidojusies kā gada lielākais festivāls. Iepriekš to varēja skaidrot ar faktu, ka Folkreisa braucējiem gribējās piedalīties ar krosu un/vai rallijkrosu apvienotajos pasākumos. Šogad 3. septembrī paredzētā cīņa norisināsies bez pārējo čempionātu klātbūtnes, tomēr joprojām par to vien runā – lai nu kur, bet Mūsā jābrauc! Pašlaik notiek pieteikšanās kampaņa un, lai arī līdz pieteikumu termiņa beigām vairāk nekā nedēļa, sarakstos sportistu skaits kopā ar Krosa komisijas autokrosa kausu tuvojas 60.

Biķerniekos rallijkrosa fināls

Vēl nedēļu vēlāk – 9. septembrī Rīgā, Biķernieku trasē norisināsies pēdējais Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms, kurā jānoskaidro visi šā gada čempioni. Arī pēdējā Rīgas sacīkste veidojas kā gada noslēguma ballīte, uz kuru varētu atbraukt vairāk braucēju nekā iepriekšējos posmos. Arī šai cīņai norit pieteikšanās, tiesa, par sportistu skaitu un situāciju klasēs runāt vēl pāragri, vēl pārāk daudz laika līdz cīņai.

Skaidrs, ka katra seriāla sastāvu un kopvērtējuma tendenču apskatīšana vēl priekšā – visur ir pārāk interesanti, lai tiktu cauri divos teikumos!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv