Autokross/Folkreiss: Šāviens tumsā netrāpa – Brenguļu posmi jūnijā nenotiks

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.06.2021
11:11
Trasēs joprojām klusums (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Plānotais Brenguļu Latvijas autokrosa čempionāta un Folkreisa Vasaras kausa pasākums tomēr nenotiks – sacensības 12. un 13. jūnijā pārceltas uz nenoteiktu laiku.

Sacīkste kuluāros tika dēvēta par “šāvienu tumsā” – plānot cīņu laikā, kad to vēl nebija iespējams sarīkot valstī noteikto ierobežojumu dēļ, bet ar mērķi būt kaujas gatavībā gadījumā, ja jūnijā sportam tiek dots vairāk brīvības nekā iepriekš. Taču šobrīd valdības lēmumi, kā arī to trūkums neļauj kvalitatīvi veikt sacensību organizācijas procesu.

Sacensību rīkotājs Arnis Odiņš: “Brenguļu posmus 12. un 13. jūnijā plānojām ar mērķi būt gataviem situācijā, ja valstī līdz ar jūnija iestāšanos tiks dota pārliecinoša zaļā gaisma sportam un tā rīkošanai. Taču šā brīža lēmumi, lēmumu projekti un sarunas, kas dzirdamas no valsts vadības puses, neļauj ne pilnvērtīgi sagatavoties sacensību rīkošanai, ne izprast tās prasības, kuras varētu būt spēkā jūnija vidū – pirms un pēc piesauktā 15. jūnija. Zinām, ka paredzēta sēde 7. jūnijā, kas varētu viest skaidrību, taču tās jau būs tikai dažas dienas pirms plānotās sacensības. Tas ir par maz, par vēlu. Turklāt viena no versijām ir, ka, ja sacensības varēs rīkot, tad tikai sportistiem vecumā no 14 gadiem. Tas būtu trieciens Mini bagiju un Junior Xtreme klases braucējiem un komandām. Turklāt nesaprotami ir arī plāni attiecībā uz vakcinētiem, nevakcinētiem, izslimojušiem sacensību dalībniekiem, pietiks vai nepietiks tikai ar veiktu Covid testu… Pārāk daudz nezināmā, lai šādos apstākļos rīkotu Latvijas čempionāta statusa sacensības. Taču kopā ar Krosa komisijas padomi strādāsim, lai čempionāts un citi seriāli varētu notikt pirmajā iespējamajā brīdī!”

Tikmēr jāatzīmē, ka šajā nedēļas nogalē bija paredzēts starts Igaunijas smago automašīnu krosa čempionātam Hinsas trasē, kam būtu arī Baltijas kausa ieskaite. Taču, tā kā Igaunijā līdz jūlijam skatītājiem aizliegts klātienē apmeklēt sporta pasākumus, cīņa pārcelta uz 10. jūliju.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv