Autokross/Folkreiss: Sestdien Daugavpilī vairāk nekā 30 dalībnieku

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.10.2019
13:58

Sestdien Daugavpils jaunajā autokrosa trasē tiks aizvadīta Daugavpils Autosporta Akadēmijas kausa izcīņa autokrosa un Folkreisa braucējiem. Uz starta paredzēts izbraukt vairāk nekā 30 dalībniekiem.

Autokrosa klasē šobrīd desmit pieteikumu plus, visticamāk, Open 2500 klases Latvijas čempiona Armanda Plūmes pieteikums Folkreisā vairāk šķiet kļūda, tāpēc sportistu krosā varētu būt vairāk. Paredzami arī citi klases dalībnieku skaita papildinājumi, divu, trīs sportistu robežās.

Plūme šajā sastāvā uzskatāms par galveno favorītu, taču būs vēl viena pilnpiedziņas mašīna – trešo autokrosu karjerā plāno aizvadīt Andris Ustups, kurš iepriekš startēja Vecpils un Brenguļu Krosa komisijas kausa posmos. No vienas ass braucējiem jāizceļ Jura Smilgas dalība, kā arī interesants varētu būt lietuvieša Martina Pikčilinga pieteikums. Tiesa, priekšpiedziņas savstarpējie spēku samēri grūti prognozējami, jo Raivis Grigorovičs, Ģirts Kuzmanis, Andrejs Freimanis visi var iesaistīties cīņā par augstiem rezultātiem, sevišķi, ja trasē valdīs dubļi (Grigoroviča sniegums Marijampoles posma pirmajā dienā kā piemērs). Sastāvā arī trīs Klasikas – Andrejs Lajevskis, Kristaps Ašmanis un Māris Riekstiņš.

Folkreisā startam gatavojas astoņi sportisti, no kuriem divi – Sandris Vigulis un Andrejs Špels – ir Folkreisa posmu uzvaras piedzīvojuši sportisti un, attiecīgi, vieni no galvenajiem favorītiem. Taču vairāki citi – Raivis Anops, Dainis Žvagins, piemēram, – var būt ceļā pēc šīs sacensības uzvaras.

Arī Folkreisā gaidāms vismaz viens papildinājums.

B6000 smago bagiju klasē trīs pieteikumi – brāļi Ainārs un Dinārs Ramati un Jānis Kozlovskis. Lai arī tikai trīs, cīņa varētu būt gana skatāma, rezultāti neprognozējami.

Junior 1000 klasē divi pieteikumi – mājiniekam Dainim Zemniekam pievienosies lietuviešu dāma Raminta Jankauskaite.

Pašlaik zem jautājuma zīmes Mini bagiju starts. Sestdien sola visai smagus laika apstākļus, kas ir risks Mini bagiju pilnvērtīgai dalībai cīņā. Tā kā braukt gribētāju vidū ir arī tālās Kurzemes braucēji, būtu briesmīgi, ja viņi pēkšņi paliktu bez sacīkstes. Šķiet, šīs klases liktenis izšķirsies pēdējās dienās pirms cīņas, kad prognozes kļūs arvien precīzākas.

Open 4500 klasē pašlaik sarakstos joprojām tikai Jānis Veģeris. Notiekot gan darbs ar lietuviešu braucējiem, iespējami papildinājumi.

Sacensību sākums skatītājiem pl.11:30.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv