Autokross/Folkreiss: Tuvojas Vecpils nedēļa, pieteikšanās krosam beigusies

Viesturs Saukāns  25.07.2019 08:08 4

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

3. un 4. augustā Vecpils parkā liela rosība (Foto: Gatis Krastiņš)

Augusta pirmajā nedēļas nogalē vēl viens krosa un Folkreisa Supervīkends, tikai otrādi nekā piedzīvojām Pilskalnos – šoreiz sestdienā Latvijas autokrosa čempionāts, svētdien – Folkreiss un Krosa komisijas kauss. Norisinās sportistu pieteikšanās abām sacensību dienām, lai gan formāli pieteikšanās čempionāta posmam noslēgusies.

Iepriekš Pilskalnu trasē viena sacensību diena papildināja otru – sestdienas krosa kauss un Folkreisa posms vairākiem sportistiem noderēja kā treniņš pirms svētdienas, vai otrādi – tā kā sestdien viss bija beidzies laimīgi, varēja startēt čempionāta posmā. Vecpils nedēļas nogalei uzstādījums citādāks – tās būs divas atsevišķas, dažādas sacensības. Tas tāpēc, ka pēc Latvijas autokrosa čempionāta posma sestdien tiks mainīts trases virziens svētdienas aktivitātēm. Interesanti sportistiem, kuri startēs abās dienās, turklāt tādā veidā labāk saglabāsies trases segums, jo otrajā dienā nebūs jābrauc pa pirmās dienas izveidotajām līnijām.

Abām dienām norisinās braucēju pieteikšanās. Kurioza situācija izveidojusies attiecība uz pieteikumiem Latvijas autokrosa čempionātā – pieteikumu termiņš trešdien jau noslēdzies, taču sarakstos ceturtdienas rītā nav pat puse plānoto dalībnieku (visticamāk, būs papildinājumi līdz ar darba dienas sākumu, bet publicēšanas brīdī kvoruma nav nevienā klasē). Tas tāpēc, ka pēc ilgāka pārtraukuma Vecpils nolikumā paredzēts sezonas nolikumā fiksētais “desmit dienu pirms posma” termiņš, kas pārsteidzis braucējus. Čempionāta kopējais nolikums paredz pieteikumu termiņa finišu desmit dienas pirms sacīkstes, vai organizatoru posma nolikumā norādītajā laikā. Šoreiz abu nolikumu filozofija šajā jautājumā sakrīt.

Folkreisa un Krosa komisijas kausa pieteikumu termiņš turpinās līdz 31. jūlijam.