Autokross/Folkreiss: Uzmanību! Mobilizācija! Apstiprināts jauns sezonas sākums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
24.05.2021
15:18
Izsludināta vispārējā mobilizācija sezonas sākumam! (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Apstiprināts, ka Latvijas autokrosa čempionāta starts tiek plānots 12. jūnijā, bet Folkreisa Vasaras kauss un Krosa komisijas autokrosa kauss – 13. jūnijā. Norises vieta – Brenguļu autotrase.

Lai gan šobrīd valstī pastāvošie Covid-19 ierobežojumi neatbilst tam, lai varētu rīkot kvalitatīvas sacensības, Brenguļu autotrase un Krosa komisijas padome izziņo Brenguļu festivālu divu dienu garumā, 12. un 13. jūnijā paredzot krosa un Folkreisa sezonas sākumu. Pastāv iespēja, ka arī šo sacīksti ir jāpārceļ, tomēr šobrīd par pareizāku tiek uzskatīta gatavība sarīkot sacensības, ja tā brīža situācija to atļaus. Daudz sliktāk sportam būtu, ja ierobežojumi tiktu mīkstināti, bet sarīkot sacensības nebūtu iespējams nesakārtoto formalitāšu dēļ.

Šī neapšaubāmi ir cerīga ziņa gan sportistiem, gan līdzjutējiem, atliek vien gaidīt epidemioloģiskās situācijas attīstību. Pēdējās dienās 14 dienu kumulatīvais rādītājs sācis sarukt, kas vieš cerības, ka jūnijs varētu nest ierobežojumu atvieglojumus.

Formāli šāds Brenguļu festivāls atrisinātu arī trīs sacensību kalendāra problēmas. Pirmkārt, tiktu aizvadīts maijā paredzētais, bet pārceltais Latvijas autokrosa čempionāta pirmais posms. Otrkārt, salīdzinoši agra šī posma norise atvieglotu vasaras beigu un rudens kalendāra situāciju, jo šim posmam vairs nebūtu jāmeklē norises laiks visu posmu paredzamajā sastrēgumā. Treškārt, 13. jūnijā notikušais Brenguļu Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms atrisinātu situāciju, kas izveidojusies šobrīd: septembrī paredzētajai Brenguļu sacīkstei jebkurā gadījumā būtu jāmaina norises datums, jo tajā nedēļas nogalē novēloti tika ielikts pasaules rallijkrosa čempionāta Rīgas posms.

No dažādiem aspektiem autokrosa un Folkreisa posma norise jūnijā būtu ļoti nepieciešama. Rīkotājs un Krosa komisija ir gatavi paveikt visu nepieciešamo, taču gala lēmums, protams, būs valdības un tā brīža ierobežojumu ziņā.

Drīzumā tiks izziņota pieteikšanās Latvijas autokrosa čempionāta posmam. Savukārt Folkreisa un Krosa komisijas autokrosa kausa (Pro, Am) posma pieteikšanās JAU ATVĒRTA. Pieteikšanās saites un dalībnieku sastāvi, tradicionāli, būs apskatāmi arī Autocross.lv labajā pusē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv