Autokross/Folkreiss: Vecpils festivāla sastāvi zināmi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.08.2021
11:38

Līdz ar noslēgto pieteikšanos Vecpils sacīkšu nedēļas nogales svētdienas cīņām zināmi dalībnieku sastāvi gan Latvijas autokrosa čempionāta posmam, gan Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa sacensībām.

Oficiālie pieteikumu termiņi beigušies. Sestdien Latvijas čempionātam gatavojas 72 dalībnieki, bet svētdienas Folkreisam un krosa kausam – 77. Sastāvi niansēs var mainīties. Piemēram, netiek izslēgta Igaunijas braucēju ierašanās uz Baltijas B6000 kausa cīņām. Tāpat papildinājumi varētu būt Krosa komisijas kausa Pro klasē, ja uz otro dienu paliks kāds no vēl nepieteiktajiem čempionāta braucējiem.

Jāatzīmē, ka šis ir lielākais braucēju sastāvs, kādu uzņems Vecpils autotrase – gan pa dienām atsevišķi, gan kopsummā. Tā dēļ rīkotāji jau atzīstas, ka ķērušies pie dalībnieku parka paplašināšanas darbiem!

Sestdienas sastāvi

Latvijas čempionāta posmā, kas notiks sestdien, lielākais pieteikumu skaits – 17 – fiksēts 2000 Super klasē. Sastāvs pamatā līdzīgs pirmajā posmā Pilskalnos redzētajam, debiju čempionātā plāno aizvadīt Raivo Dundurs, kurš pērn uzsāka gaitas Folkreisā un Krosa komisijas kausā.

13 pieteikumu Mini bagiju klasē, atkal pulcējoties labākajiem Latvijas un Lietuvas braucējiem. VAZ Klasika cīņām deviņi pieteikumi ar jau zināmo sastāvu, bet pa septiņiem braucējiem 1600 un Xtreme klasē. 1600 klasē ar gana leģendāru Opel Tigra plāno debitēt Kristaps Miks Mindels. Ar šo auto Artūrs Mūrnieks 2003. gadā sasniedza Latvijas čempionāta sudraba medaļu. Radošajā krīzē šogad smagi iekritusi Open 2500 klase, un no čempionāta statusa zaudēšanas to attur vienīgi šogad samazinātais LAF kritērijs par minimālo dalībnieku skaitu klasē, lai izspēlētu kopvērtējuma punktus (no 7 uz 5). Klasei, kas cikliski aizvada cīņu par izdzīvošanu, atkal pienācis brīdis saņemties…

Seši braucēji Baltijas B6000 klasē, plus cerība uz Igaunijas braucējiem. Latvijas kausā B1600 bagijos pieci pieteikumi, nav izslēgta Lietuvas braucēju ierašanās, kā tas bija Pilskalnos. Junior Xtreme klasē trīs pieteikumi, pašlaik netiek atmesta iespēja, ka pievienosies arī ceturtais.

Svētdienas sastāvi

Svētdien Folkreisam pieteikušies 47 dalībnieki, kas visai precīzi atbilst šīs sezonas vidējam dalībnieku skaitam (Priekulē 44, Pilskalnos 49). To vidū atkal daži debitanti, turpinot Folkreisa izaugsmi un braucēju paaudžu straujo nomaiņu.

Atsevišķajā Junioru kausa ieskaitē astoņi dalībnieki, astoņas braucējas arī Dāmu kausa ieskaitē.

Krosa komisijas kausa Pro klasē pašlaik desmit pieteikumu, taču, kā minēts, sastāvs var mainīties pēc sestdienas Latvijas čempionāta cīņām – var gan nākt klāt, gan atkrist pa kādam dalībniekam. Lielisks rezultāts Am klasē, kurai pieteikti 20 braucēji. Teorētiski arī šajā klasē zināmu ietekmi var atstāt Latvijas čempionāta cīņu iznākums, lai gan šajā gadījumā dalībnieku sastāvi tik ļoti nepārklājas.

Noteikti būs interesanti gan vienā, gan otrā dienā! Turklāt nianses klašu cīņās var ienest arī lietus, ko sola abās sacensību dienās.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv