Autokross/Folkreiss: Vecpils sastāvi gatavi, arī 1600 klase

Viesturs Saukāns  30.07.2020 09:49 4

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Trešdien noslēdzies pieteikumu termiņš nedēļas nogales festivālam Vecpils autotrasē – gan sestdienas Folkreisa un Krosa komisijas kausa cīņai, gan svētdienas Latvijas autokrosa čempionātam. Čempionātā visās klasēs šobrīd sanāk nepieciešamais dalībnieku kvorums, pirmo reizi šogad arī 1600 klasē.

Vēršam uzmanību, ka raksta beigās arī rīkotāju informācija sportistiem!

Sestdienas Folkreisa cīņām gatavojas 38 dalībnieki, bet abās Krosa komisijas kausa klasēs Pro un Am, attiecīgi, 10 un 11 sportisti. Ierindā visu seriālu līderi, cīņas turpināsies. Interesanti, ka Am klasei Krosa komisijas kausa nolikums paredz tikai reģionu kopvērtējumu izspēli, nevis visu posmu apvienoto seriālu. Taču kopvērtējuma apkopošana notiks arī summējot visus Krosa komisijas kausa posmus.

Svētdienas Latvijas čempionāta posms šķita bažīgs vairākās klasēs – līdz beidzamam nebija skaidrības par Open 2500 kvorumu, Xtreme klasē joprojām pieteikumos viens braucējs trūkst, bet ar 1600 klasi, šķiet, reti kurš vairs rēķinājās. Tomēr šobrīd plānots, ka visas klases gūs punktus. 1600 klasē trešdien patīkami pēkšņi izveidojās septiņu dalībnieku kvorums, klasē piesakoties gan bijušajam čempionam Andim Kļavam, gan šķietami uz rallijkrosu pārgājušajam Jānim Liderim, gan Jānim Nikelam, gan Kristeram Jakimovam, kurš kļuvis par klases kvoruma glābēju otro gadu pēc kārtas. Rezultātā klasei ir parādījusies iespēja izdzīvot un pat sasniegt šā gada čempionāta statusu – jānotur sastāvs visos posmos. Saņemti solījumi no pāris braucējiem, kuri vēl nav šogad startējuši klasē, palīdzēt ar kvorumu nākamajos posmos.

Open 2500 klasē pēc visai skarbā Pilskalnu posma (avārijas, tehnikas defekti) bija bažas par septiņu braucēju savākšanu, taču Arvila Bērziņa “glābējpieteikums” arī šo klasi noliek atpakaļ uz čempionāta sliedēm.

Xtreme klasē pašlaik seši braucēji un bez kvoruma, tomēr no klases pārstāvjiem pienāk ziņas, ka esot risinājums situācijai, un svētdienas rītā viss būšot kārtībā.

2000 Super klasē deviņi pieteikumi, visi pieteiktie braukuši jau Pilskalnu posmā. Arī VAZ Klasika ieskaitē deviņi dalībnieki, cīņai gatavojas arī cēsinieks Jānis Balodis, kuram pirmais posms izjuka vēl pirms starta motora problēmu dēļ.

Mini bagiju klasē, kam šis būs jau trešais posms (seriālā tiek skaitīts arī Biržu rallijkrosa cīniņš), astoņi pieteikumi. Klasei ir svarīgi noturēt sadraudzību ar Lietuvas biedriem, jo sastāvu veido četri latvieši un četri lietuvieši.

Demonstrācijas braucienus arī Kurzemes pusē veiks Junior Xtreme klases abi pirmie braucēji Kristiāns Grencis un Raivo Jānis Beierbahs. Viņu šā gada uzdevums ir prezentēt klasi, lai tā nākamajos gados sapulcētu arvien vairāk gados jauno bagiju braucēju.

Uzmanību, informācija sportistiem! Sacensību rīkotāji ziņo, ka sacensību dalībnieku brīvbiļetes iegūstamas pēc principa 1+3 (viens braucējs + trīs komandas biedri). Biļešu iegāde notiks sacensību norises vietā. Jāpiebilst, ka tie dalībnieki, kuri startēs tikai svētdien Latvijas čempionāta posmā, savu vietu dalībnieku parkā varēs ieņemt tikai pēc sestdienas cīņu beigām. Tas, protams, netraucē braukt uz Vecpils autotrasi un baudīt sestdienas sacensības!

Vecpils krosa festivālam viss sagatavots, tiekamies nedēļas nogalē!

Dalies ar šo ziņu