Autokross/Folkreiss: Visi šā gada čempioni, piesakās arī Jeršovs!

Viesturs Saukāns  20.09.2018 07:25 48

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Sestdienas Brenguļu Čempionu autokrosam pieteikušies visi šā gada salonauto čempioni, jo dalību apstiprinājis arī VAZ Klasika līderis Jānis Linde. Savukārt ar pieteikumu treknu punktu krosa sastāvam pieliek viens no Čempionu krosa līdzšinējiem favorītiem Ints Jeršovs. Arī folkreisā nozīmīgi papildinājumi. Fināls būs varens!

Krosa sastāvā trešdienas pēcpusdiena un vakars nesa spožus papildinājumus. Startam gatavs otrs LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējuma uzvaras dalītājs Dainis Krūmiņš – viņiem ar Aivaru Galbāliņu būs smaga cīņa par pirmo vietu garajā sezonā. Cīņai pieteicās Linde, kurš, līdz ar to. Izveido pilnu šā gada čempionu komplektu, pievienojoties 2000 Super klases čempionam Ritvaram Kārkliņam un Open 2500 klases uzvarētājam Jānim Kozlovskim.

Brenguļiem gatavojas arī bijušais LAF Krosa komisijas kausa uzvarētājs un beidzot arī Latvijas čempionāta medaļnieks Juris Zembergs. Sarakstos arī Open 2500 braucējs Māris Rusmanis, bet punktu pielika Jeršovs. Pēc Mūsā piedzīvotā ātrumkārbas defekta nešķita, ka Ints briest Čempionu krosam. Taču sabrieda, kas sastāvu padara kārtējo reizi izcilu!

Kopā krosa klasē 23 pieteikumi.

Arī folkreisā pēdējās pieteikumu stundas sarakstos ienesa spēcīgus spēlētājus. Uz starta otro posmu pēc kārtas būs Rūdolfs Bogens – viens no pieciem līdzšinējo piecu posmu uzvarētājiem. Pievienojas arī uz kopvērtējuma trijnieku teorētiski pretendējošais Dāvis Emīls Ūdris, kā arī Klasikas viens no favorītiem Ivars Kerns. Cīņai gatavojas arī Jānis Jakimenko un Juris Radvils.

Folkreisā pieteikumu termiņa noslēgumā 36 dalībnieki, kas, neskaitot Mūsas pozitīvo anomāliju, ir sezonai raksturīgs braucēju skaits. Savukārt Čempionu kross un Folkreisa Fināls kopumā pulcēs gandrīz 60 dalībniekus.

48 responses to “Autokross/Folkreiss: Visi šā gada čempioni, piesakās arī Jeršovs!”

 1. Fans Visiem says:

  Ir labi, un būs labi!
  Varbūt vēl kāds uzrodas…

 2. juris says:

  Gonka, bija skatāma,bet vai tiesneši nepieļāva kādu kļūdu , ka labākos pārmeta pār bortu ????????????

 3. Oskars says:

  Viss ir baigi forši,bet vai nav laiks tām folkreisa automašīnām pacelt cenu? Kkā liekas ka par tiem 900 eur uztaisīt drošu sporta modeli ir grūti,ja ne neiespējami.

  • Edža says:

   Vairākas reizes esmu rēķinājis, bet šajā summā (900 eiro) nekādi nevaru iekļauties, man summa sanāk ap 1200-1300 eiro. Piemērs: Auto 300 eiro + Drošības karkass 600 eiro + vajadzīga degvielas tvertne, masas slēdzis, bremžu uguņi, riepas, un vēl daudz visādi sīkumi. Protams ir iespēja aizbraukt uz gonku un nopirkt no kāda, bet tas neveicina Folkreisa attīstību, jo nākamā posmā iepriekšējais saimnieks atpirks no manis auto un palieku bez auto. Kāds var sīkāk pakomentēt?

   • Māris says:

    Nezinu ko tu tur rēķini… bet auto var uzcelt pa 900 eiro protams nebūs top5 bet braukt varēsi. Un top 5 jau riskē ar savu naudu un grūž vairāk iekšā ka 900.
    Bet ja tik loti gribi iegrust tos 1200-1300 tad pieliec vel 1000 un brauc krossa…

  • Jānis Saulīte says:

   Droši vari vērsties pie Māra Zālīša, viņš kādu laiku atpakaļ bij sarakstījis visas izmaksas sava audi sagatavošanai, kuras nepārsniedza 900 EUR. Gan jau kaut cik līdzi seko folkreisam un zini kurš viņš atbrauca gan ziemas, gan vasaras sezonas kopvērtējumā.

 4. bufete says:

  Spriežot pēc klusuma šinī lapā kautkas jau vispār nav riktīgi ! ,,bufetē,,runā ka šitas
  sporta veids vispār gremdē latvijas autosportu,brauc ar sasistām mašīnām,grauj
  autosportu kā tādu,raksta par to vel publiski.,,nav dzirdēts ka kāds vispār par autosportu Latvijā vel rakstītu bez autokross.lv ,, vienvārdsakot īsti ,,nelieši,,laikam
  jau kādam tas ir apnicis. te arī komentārs par folkreisa attīstību un noteikumiem,
  Ja paši Viesturu neuzmundrināsiet un nerunāsiet nekas jau nemainīsies!!!
  Citādi jau izskaidrojuma nav,jo pēc Brenguļu gonkas liekas kā,, pirmsvēlēšanu
  aģitācijas aizliegums,, nezin tā gonka vispār bija-neviens neko neraksta……tā runā bufetē…

 5. Kristaps says:

  Labdien!
  Vai kādam ir infromācija, ja pārstāj darboties mājaslapa autocross.lv, vai ir/būs alternatīvs medijs, kur sekot autokrosa norisēm iekš Latvijas līdzi? Kur būs atrodami rezultāti citām sacensībām izņemot LČ? Pašreiz izskatās bēdīgi. Ne autokross Latvijā, bet tā atspoguļošana/ vadība. Notiek super sacensības – bet no on cares.

  • [Ex] says:

   Man jau tagad pietrūkst Viestura rakstu :( Katru dienu ielūkojos šeit cerībā ieraudzīt kaut ko jaunu…. Kristap – rezultāti ir LAF mājas lapā zem Krosa komisija.

 6. Kristaps says:

  Kas notiek LAF KK?
  Oktobrī beidzot tiek publicēti pavirši (!) sagatavoti sēžu protokli, par laika posmu sākot no maija. Attieksme skaidra!
  Tiem, kas nezina visas pēdējās aktualitātes – aicinu palasīt.

  • Einārs says:

   A reāli kas notiek? Izstāstiet cilvēkam kurš nav pabijis servisparkā kādu laiku, kas smilškastē ir noticis par apvērsumu?

 7. volners says:

  Par pēdējiem postiem!
  Ir gūzma jautājumu!Vēlams reāliem sportistiem un tiem, kas vēlās arī nākamgad braukt Latvijas Krosa Čempionātu!
  Bet reāli arī to apsver!
  Cik tādi ir?
  (21.09.2018) būs sapulce.
  Būs, kāds, kas spēs dot pretspēku (ar konstruktīvu kritiku un iespējamiem risinājumiem)vēlmei interesantu (kross latvijā ir interesants, ja tajā brauc klasē vismaz 10 auto) pasākumu, norakt ar neinteresantu (atvainojiet RX atbalstītāji) Apdzīšana trasē ir vairākkārt interesantāka ( tomēr tak autosports) nekā šahs ar Jocer apli utt.
  Interesanti tomēr būtu viedokļi-no tēmas-Es esmu gatavs nākamgad braukt, varbūt nedaudz mainot kaut ko.
  Nevis :”Ko ta mēs, mūs jau neklausās!”
  Ja būs jāklausās ddarītājus, ne runātājus un tie būs vairāki desmiti-domāju-BŪS jāklausās!!!!!!
  Krosisti -VARAT??????????

  • [Ex] says:

   Brāļi Daiņi kaut ko brauks. Cik daudz, vēl nezinām, bet gribētos kā minimums abus Eiropas krosa posmus Mūsā un Vilkyciai. Pilna sezona pašlaik ir zem lielas jautājuma zīmes.

   • Volners says:

    Paldies par iesaisti.Skumji,ka tikai Tu un Rihs(netieši) publiski runā iesaistās.Tiešam citu reālo braucēju(kuri gatavi sapulcēties un pārstāvèt sev tev tīkamu sportu)NAV?
    Pats esmu uz vienu roku,domu ar Jāni Naglu 1600

  • [Ex] says:

   P.s – ja paspēšu būt atpakaļ no Turcijas (nekavēsies lidmašīna utt.) mēģināšu sapulcē trāpīt.

 8. dzulis says:

  Beidz raudāt vienreiz ,kāda organizācija, tādi klusumi,ja var 4 spicos diskābelēt pēc super gonkas un neviena komentāra pēc visa šī.Tad ne pa velti no 40000 štukām gadā uz laf prezidentu.

  • [Ex] says:

   Vispār jau vajadzētu noskaidrot kāpēc viņi saņēma sodu, pirms runāt muļķības. Noteikumi par dzeltenajiem karogiem VISIEM ir vienādi.

   • juris says:

    Intresanti…..Kā varēja neredzēt četri braucēji, vēl saprastu, ka divi neredzēja……un kur palika zilie karogi…..?

    • juris says:

     piebilde…apskaties [ EX ] video,kā tas karogs stāv pie dzeltenās reklāmas būdeles , es dzirdēju .ka tur karogi nebija vainīgi ,bet vienam čempionam kauns palika un aizgāja pasūdzēties….

 9. Toms says:

  Kads kas bija vakardienas sapulce varbut var padalities,kas tika izrunats un pateikt apmeram uz ko var gatavoties nakosgad!

 10. juris says:

  Protams.

 11. CT says:

  Nav dzirdēti kādi plāni par ziemas sezonas sākuma datumiem?

 12. [Ex] says:

  Kā man riebjas ši autocross.lv klusums :( Viestuuuurrrrrrrrrrrr……………..

 13. CT says:

  Gadienā nav jāsāk fk auto tolmeta virzienā vilkt?!

 14. Toms says:

  http://www.krosakomisija.lv kalendars nakosajam gadam, viss notiek!

 15. Anoniims says:

  Vai ir iespēja kaut kur citur pasekot līdzi, kas piesakās uz sacensībām?

 16. Toms says:

  Skatoties dalibnieku sarakstu pirms sacensibam, tad izskatas ka daudzi laikam metusi mieru FR , sarosas!!!

  • Reising says:

   Kas notiek ar folkreisa aparātiem? Tie ko redzēju pārdošanā, diemžēl sen jau padevušies rūsai un diez ko daudz nav glābjami :(

 17. no malas! says:

  kamer viesturs nebus atpakal ar visu komandu nekas talak nebus,izmirs folkreis un ari viss parejais.tie bija cilveki kas tiesam gribeja un vareja stradat! un re kur ari rezultats ka ne viens nepiesakas un ari nepieteiksies!

 18. Toms says:

  Cik es atceros Viesturu vina darbibas laika,tad cepuri nost par to, bet nekas jau nav apstajies,sacensibas turpina rikot un rikos, tik ilgi kamer bus brauceji un interese par to. Organizatori savu darbu pilda, tapec braucejiem atliek pieteikties un turpinat, lai sis viss neizmirst!

  • antons says:

   FR nevienam nerūp…neiespringst neviens…kāds prieks diez var būt,ieraugot šīs vasaras kalendāru?!??!?!…

 19. No malas says:

  Bus atpakaļ Viesturs kurs mak un grib tad ari braucēju bus un viss pārējais..

  • antons says:

   kāds var pateikt,cik reizes pagājušogad Lafa preses sekretāre ir bijusi krosa un folkreisa sacensībās? …

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru