Autokross: Grenči uz Eiropu dodas jaunā kvalitātē

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
10.04.2015
12:29

Ervins un Justs Grenči gatavojas pirmajiem Eiropas autokrosa čempionāta posmiem – priekšā treniņsacīkstes Čehijā un sarežģīta sezona. Gan tēvs, gan dēls uz pirmajām cīņām dodas jaunā kvalitātē.

Ervins Grencis SuperBuggy kontekstā turpina sadarbību ar Čehijas speciālistiem, savu mašīnu starpsezonā uz Latviju nemaz nevedot. Pērnā gada sezonas nogales pjedestāls liek cerēt, ka šī sezona varētu būt līdz šim veiksmīgākā Ervina Eiropas karjerā.

Interesanti būs vērot Justa Grenča progresu Eiropas JuniorBuggy čempionāta ieskaitē. Pērn Justs debitēja Eiropas seriālā praktiski bez iepriekšējās bagiju braukšanas pieredzes, kas nozīmēja, ka katra posma katrs aplis ir jauna pieredze un piedzīvojums. Līdz ar to dažkārt apļu laiki nebija spožākie, taču tika gūta pieredze, apgūtas trases un iegūta braukšanas stabilitāte. Jau sezonas otrajā pusē Justs savos braucienos bija drošāks un ātrāks.

Šajā starpsezonā aizvadīti vairāki treniņi ziemas apstākļos. Ervins par juniora veikumu stāsta: „Mazajā bagijā tika ielikts cits motors, kas ļāva ziemā pabraukt pa sniegu un ledu. Daudz šī ziema labus apstākļus nedeva, taču tik, cik ziema bija, to izmantojām. Liekas, vienu Eiropas čempionāta sezonu Justs pa ziemu būs veicis.”

Visticamāk, Smiltenē no Grenču nometnes nevienu mašīnu uz starta neredzēsim, jo tajā pašā nedēļas nogalē Humpolecā notiks Čehijas čempionāta un Centrāleiropas zonas čempionāta pirmais posms. Neapšaubāmi, kā treniņu poligons šī būtu vērtīga sacīkste. Eiropas čempionāta pirmais posms paredzēts 9. un 10. maijā Vācijā, kam sekos pusotru mēnesi gara pauze līdz nākamajam posmam (arī Vācijā). „Čehi labi izplānojuši savu nacionālā čempionāta kalendāru. Pirmais posms būs visiem labs treniņš pirms Eiropas čempionāta sākuma. Savukārt Starp abiem Vācijas posmiem lielajā pauzē ielikti vēl trīs posmi. Zinot, ka Čehijas čempionātā startē gandrīz spēcīgākais Eiropas sastāvs, šīs būs labas sacensības treniņiem pirms tālākām Eiropas cīņām,” sezonas sākuma kalendāru komentē Ervins.

Grencis arī atzīmē, ka Eiropas čempionāta trases kļūst arvien līdzenākas un kvalitatīvākas: „Vairs nav tādu izteiktu bedru vai rakumu trašu. Pat tās, kuras līdz šim bija skarbākas, jau pērn bija ieguvušas jaunu segumu un kļuvušas cietākas. Tas nozīmē, ka viss treniņu process jābalsta uz trasēm Eiropā, Smiltenes segums, lai arī interesants, nav tas, kurā var iemācīties braukšanu Eiropas čempionātā.”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv