Autokross: Grenčiem pjedestāli Francijā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.07.2021
10:50

Eiropas autokrosa čempionāta trešajā posmā Francijā, Senžoržas trasē Latvijas braucēji Ervins un Kristiāns Grenči guvuši pjedestāla pozīcijas – trešo vietu, attiecīgi, SuperBuggy un JuniorBuggy klasē. Ervins Grencis pēc šī panākuma kļuvis par čempionāta līderi.

No trim kvalifikācijas braucieniem divi labākie Ervina Grenča rezultāti SuperBuggy klasē bija uzvaras braucienos. Ar to pietika pirmajai starta vietai pusfinālā. Tajā gan neizdevās starts un valmierietis finišēja ceturtajā vietā, iedragājot cerības uz uzvaru. Finālā Ervins finišu sasniedza trešajā pozīcijā, piekāpjoties vienīgi čeham Petram Nikodemam un francūzim Florēnam Tafani.

Kristiāns Grencis JuniorBuggy klasē kvalifikācijas braucienos uzrādīja otro un sesto vietu kā divus labākos rezultātus. Tas kvalifikācijas summā viņam deva piekto starta vietu finālā. Sīvā cīņā finālbraucienā Kristiāns izrāva trešo pozīciju, finišējot aiz sezonas galvenā favorīta Stina Jaspersa un čeha Jakuba Šafraneka. Kristiānam, kurš Eiropas autokrosa čempionātā debitēja 2019. gadā, šis ir pirmais Eiropas klases pjedestāls.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā pēc uzvaras Lietuvā un trešās vietas Francijā Ervins Grencis nonācis kopvērtējuma līderpozīcijā. Šajā klasē kopvērtējumā septītais ir Latvijas posmā pjedestālu sasniegušais Jānis Boks. Tiesa, Jānim kopvērtējumā sasniegtā vieta nav prioritāte, jo paredzēts startēt atsevišķos posmos.

JuniorBuggy klasē Kristiāns Grencis pēc panākuma ir ceturtajā pozīcijā.

Šajā posmā debitēja arī Eiropas čempionāta jaunā CrossCar klase, kura pulcēja 19 dalībniekus. Kategorijā pamatā startēja Eiropas centrālas un dienvidu daļas braucēji. Uzvaru sasniedza francūzis Davids Meāts, aiz svis atstājot divus spāņus Hose Huanu Mollu un Ivanu Piņju Činčilju. Tāpat debiju piedzīvoja Eiropas kausa klase CrossCar Academy Trophy, kurā panākumus guva spānis Gils Membrado, aiz sevis atstājot francūzi Etānu Pepujolu un beļģi Kobi Pauelsu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv