Autokross: Grencim nepaveicas Novapakas finālā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.07.2022
19:51
Foto: Tomáš Němec

Eiropas autokrosa čempionātā aizvadīts ceturtais posms – Čehijā, Novapakas trasē. SuperBuggy klasē Ervina Grenča sacīkste kopumā bija praktiski perfekta, vienīgi neizdevās fināls, kas sarežģī viņa cīņu par čempiona titulu.

Grencis uzvarēja savus pirmos divus kvalifikācijas braucienus, un jau tad bija skaidrs, ka nodrošināta pirmā starta vieta savā pusfinālā, trešo kvalifikāciju viņš varēja atļauties izlaist. Arī pusfināls izdevās lielisks – sasniegta uzvara, kas nodrošināja fināla pirmo starta rindu, Tiesa, šosezon spīdošais Petrs Nikodems, kurš uzvarēja otrā pusfinālā, sasniedza pirmo starta vietu. Neveiksme piezagās finālā, kura vidū bedrēs nolauztas piekares dēļ tika zaudēts ātrums un visas iekrātās pozīcijas. Noriņķojis līdz finišam, Grencis formāli klasificēts astotajā vietā. Kopumā par posmu gūts salīdzinoši cienījams Eiropas čempionāta kopvērtējuma punktu skaits (22), kas ļauj atrasties seriāla ceturtajā vietā. Taču līderi Nikodems (Čehijā otrais) un Bernds Štūbe (Čehijā pirmais) guva vairāk (abiem pa 32), kas ļauj viņiem atrauties no latvieša. Sezonas otrajai pusei jābūt veiksmīgākai, lai abus apturētu. Nikodems par šā gada sniegumu pelnījis komplimentus, arī Štūbe arvien pārliecinošāk jūtas čempionāta jauno noteikumu ērā, kurā viņš aizvada pirmo pilno sezonu.

Uzvaru JuniorBuggy klasē guva čehs Arnošts Florians, nostiprinoties kopvērtējuma vadībā.

Buggy 1600 klasē uzvaru sasniedza Kevins Peterss, bet neveiksmi pusfinālā piedzīvoja otrs līdzšinējais līderis Markuss Vibelers. Šāds pavērsiens ļauj Petersam nedaudz atrauties kopvērtējuma līderpozīcijā. CrossCar klasē uzvara favorītam Davidam Meātam, kurš pēc neveiksmes Latvijas posma finālā turpinājumā guvis trīs uzvaras pēc kārtas un kļuvis par čempionāta līderi.

Novapakā uz starta stājās arī 18 dalībnieku kuplā Touring Autocross klase, kura pēdējos gados zaudējusi gan Eiropas čempionāta, gan Eiropas kausa statusu, un no seriāla kalendāriem pazudusi. Pēc Čehijas sacīkstes sociālie tīkli un dažādi forumi visai aktīvi diskutē par šīs klases nepieciešamību čempionātā. Tiesa, allaž paliek atklāts jautājums par regulāri cienījamu dalībnieku skaitu, kas pēdējās sezonās bija problēma.

Novapakā uzvaru šajā cīņā guva viens no pēdējo – tiešā nozīmē – gadu klases līderiem Otakars Vibornijs, bet kopumā bija pārstāvēti sešu valstu sportisti. Pamatā čehi un slovāki, arī vācieši, pa vienam austrietim, šveicietim, itālim.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv