Autokross: Grencis uz pjedestāla, Kuļikovskis top-6 Čehijā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.08.2021
12:17
Foto: Andrew Reitzner

Čehijā, Pžerovas trasē aizvadīts Eiropas autokrosa čempionāta ceturtais posms. SuperBuggy klasē Ervins Grencis izcīnīja otro vietu, nostiprinoties čempionāta līderpozīcijā kopvērtējumā. Buggy 1600 klasē Andris Kuļikovskis sasniedza sesto pozīciju.

Ervins Grencis pēc trīs kvalifikācijas braucieniem bija trešajā pozīcijā, piekāpjoties vienīgi visos savos braucienos uzvarējušajam Petram Nikodemam un vēl vienam čeham Radekam Jordākam. Tā kā klasē kopumā šajā posmā bija tikai 14 dalībnieki, turklāt trīs no viņiem nekvalificējās finālu fāzei, Ervinam trešā vieta bija arī starta pozīcija finālā. Nikodems turpināja būt neuzvarams šajā posmā, bet Grencis prata uzlabot pozīciju, sasniedzot otro vietu finišā.

Čempionāta kopvērtējumā Ervins šobrīd ir līderis, turklāt pēc Čehijas posma nedaudz palielinot pārsvaru pār tuvāko sekotāju Florēnu Tafani – latvietim 116 punkti, francūzim – 96. Nikodems pēc panākuma nonācis čempionāta trešajā pozīcijā (95).

SuperBuggy klasē cīņu uzsāka arī Juris Kuļikovskis, taču tā ātri aprāvās – pēc laika kontroles pirmās sesijas otrā apļa.

Buggy 1600 klasē spoži startēja Andris Kuļikovskis. 21 dalībnieka konkurencē Andris kvalifikāciju noslēdza otrajā vietā aiz Kevina Petersa, otrā pozīcija tika sasniegta arī pusfinālā. Finālbraucienā Kuļikovskis sasniedza sesto vietu, kas ir viens no pēdējā laika augstākajiem Latvijas sportistu panākumiem šajā klasē. Uzvaru Buggy 1600 ieskaitē sasniedza Jakubs Novotnijs.

JuniorBuggy klasē uz starta stājās Kristiāns Grencis. Kvalifikācijā desmit braucēju konkurencē viņš sasniedza sesto pozīciju, bet fināls neizdevās, Kristiānam izstājoties pāris apļus pirms finiša – desmitā pozīcija šajā posmā. Neskatoties uz neveiksmi, Grencis JuniorBuggy klases kopvērtējumā joprojām ir augstajā ceturtajā vietā.

Starp citu, Latvijai Pžerovā fiksēta arī uzvara – zem Latvijas karoga startējušais Džils Membrado sasniedza uzvaru FIA CrossCar Academy Trophy klasē.

Eiropas čempionāts pēc pāris nedēļām atkal atgriezīsies Čehijā, kur Novapakas trasē notiks nākamais seriāla posms.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv