Autokross: Iepriekšējais Čempionu čempions ar skumjām atvadās no kausa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.09.2019
21:21
Juris Zembergs kaujas režīmā - savā garāžā. Pagaidām jāatvadās no Čempionu kausa

Pērnā gada Čempionu krosa uzvarētājs Juris Zembergs ar skumjām atvadījies no ceļojošā Čempionu kausa. Šogad Brenguļos Čempionu kross notiks ceturto reizi, vēl neviens nav pratis paturēt kausu pie sevis vairāk kā vienu gadu.

Brenguļu Čempionu krosa uzvarētājs saņem ceļojošo kausu, kurš atrodas sportista rīcībā līdz nākamajam Čempionu krosam. Tad ir divas iespējas – vai nu to izcīnīt vēlreiz, lai paturētu savā īpašumā, vai nu samierināties, ka nākamo gadu kauss pavadīs citā nometnē.

Pērn par Čempionu krosa uzvarētāju kļuva Juris Zembergs, pārsteidzot gan konkurentus, gan līdzjutējus. Sacīkste bija dramatiska, gan sportiskā ziņā, gan pēcsacīkšu brīdī, kad dzelteno karogu zonā apdzīšanas veica vairāki līderi, kam sekoja pamatīga rezultātu revīzija. Šajā brīdī arī izšķīrās Krosa komisijas kausa uzvarētājs – Dainim Krūmiņam būtu pieticis ar finišā sasniegto otro vietu, taču diskvalifikācija finālā nozīmēja Krosa komisijas kausa kopvērtējuma uzvaras atdošanu Aivaram Galbāliņam.

Sacensību rīkotājs Arnis Odiņš šodien bija ciemos pie Zemberga, lai konfiscētu ceļojošo Čempionu kausu. Arnis saka, ka tikšanās izvērtās ļoti aizkustinoša: “Juris gandrīz ar asarām atvadījās no kausa un lūdza, vai es nevaru uztaisīt kopiju kausam un tāpat aplīmēt ar visu uzvarētāju uzlīmēm. Vienīgais, ko es viņam varēju ieteikt, ir stāties sestdien uz starta un aizstāvēt uzvaru, lai kausu paturētu pie sevis mājās vēl vienu gadu. Ejot ārā pa durvīm redzēju, ka stāv divi citi Brenguļu kausi, bet Zembis saka, ka viņam vajag tieši šo! Safotografējās no visām pusēm ar kausu, lai paliek par piemiņu… Es rādīju viņam uzvarētāju uzlīmes un teicu: “redzi, vēl neviens nav pratis atkārtot, tev ir iespēja!”. Nesu kausu prom, bet Juris nāca līdzi un vēl mēģināja glābt situāciju ar “bet, nu bet…” Jāatzīst, tas man ir ļoti patīkami, ka sportistam Čempionu krosa kauss ir vērtība. Un tās tik tiešām nav vieglas cīņas – neviena no tām! Un kauss tik tiešām ir milzīgs! Vērtīgs. Šogad arī pats braukšu. Ļoti gribētu arī pats viņu iegūt. Apzinos, ka konkurence būs nopietna, taču centīšos.”

Zembergs šogad, šķiet, nevarēs startēt Čempionu krosā, jo Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā posmā piedzīvotas nopietnas tehnikas problēmas, turklāt ne pirmo reizi šajā gadā.

Čempionu krosa uzvarētāji

2016.: Ints Jeršovs (Audi 90 Quattro)

2017.: Armands Plūme (Audi 90 Quattro)

2018.: Juris Zembergs (VW Golf III)

2019.: ?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv