Autokross: Iespēja izmēģināt Junior Xtreme tehniku

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.06.2020
13:17
Zināmas formas un mašīnas - tie paši B600 derēs gan Xtreme, gan Junior Xtreme cīņām!

Šogad Latvijas autokrosa sistēmā paredzēta Junior Xtreme klases debija. Kategorija domāta braucējiem vecumā no desmit līdz 14 gadiem. Arnis Odiņš un viņa komanda piedāvā izmēģināt jauniešiem domāto tehniku – varbūt izdodas un iepatīkas!

Līdz šim autokrosā zināmā B600 bagiju klase šogad pārdēvēta par Xtreme kategoriju. Savukārt Junior Xtreme klase izveidota uz šīs pašas B600 klases mašīnu bāzes. Arnis Odiņš komentē:

“Noregulējam B600/Xtreme klases bagijiem dzinēja vadību uz 9300 apgriezieniem un braucam Junior Xtreme klasē!”

“Tehniskie noteikumi gan patreiz ir tikai angļu valodā, tomēr Krosa komisija tos tulko un ļoti drīz tie būs atrodami LAF mājas lapā. Par pamatu ņemti NEZ Junior Xtreme klases tehniskie noteikumi, ar nelielām niansēm Latvijas autokrosa vajadzībām.”

Odiņš gatavojas vismaz vienu šīs klases bagiju izvest trasē jau šajā sezonā: “Šobrīd ar savu komandu, kura nopietni gatavojas atgriezties Latvijas autokrosa čempionātā, esam nolēmuši piedāvāt Junior Xtreme bagiju īri, kā arī pilnu servisu un apmācību jaunajiem braucējiem. Piedāvājums visiem vecākiem, kuri vēlas vai plāno iesaistīt savus jauniešus šādā klasē, izmēģināt šai klasei sagatavotu bagiju, vai aizvadīt pilnvērtīgu treniņu 28. jūnijā. Par visu sīkāk var droši zvanīt man – 28687184.”

Klases pamatmērķis ir aizpildīt seno pakāpiena trūkumu starp Mini bagijiem un 14 gadu vecumu, no kura jaunais braucējs var sākt savas gaitas autokrosā, Folkreisā un rallijkrosā. Šobrīd veidojas laba jauniešu klašu hierarhija. Jāatzīmē arī, ka Latvijā plānots ieviest līdz šim Lietuvā darbojošos Junior 1000 salonautomašīnu klasi – vēl viena kategorija jaunajiem braucējiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv