Autokross: Informācijas noplūde par dalībnieku sastāviem!

Viesturs Saukāns  27.03.2012 14:09 11

Pēc ilgākas laušanās LAF Krosa komisija atklājusi informāciju par provizoriskajiem dalībnieku sastāviem Latvijas čempionāta salonautomašīnu klasēs. Šīs ziņas gan tiek publiskotas negribīgi, jo ir bažas, ka sarakstu atklāšana atturēs sportistus no laicīgas licencēšanās un pieteikumu sūtīšanas. Oficiālo informāciju papildināsim ar baumām, lai informācija būtu plašāka un „garšīgāka”!

1600 klasē jau pieteicies Smiltenes posmam pērnā gada čempions Reinis Lilienšteins. Klasē gatavojas startam arī Kaspars Silenieks, Ritvars Zobens, Jānis Grīnvalds, Jānis Lideris, Jānis Nikels un Mareks Tauriņš. Tomēr tas nav viss – šobrīd pārdomās par klases izvēli ir vēl daži: Andis Kļava vēl spriež, vai startēt 1600 vai 2000 Super klasē. Šādā pašā prātojumā šobrīd ir Jānis Pūga: „Tā kā dēlam Adrianam Beta bagiju čempionāta posmi lielākajā daļā sezonas pārklājas ar salonmašīnu čempionātu, esmu nolēmis pamēģināt startus čempionātā. VW Golf II būs ar 1600 kub. cm motoru, tātad vairāk atbilstošs 1600 klasei. Tomēr, tā kā mans mērķis ir izbaudīt sacensību garšu, tad varu mierīgi piesegt arī 2000 Super klasi, ja tas būtu nepieciešams kvoruma nodrošināšanai.”
Čempionātā plānojot parādīties arī Mārtiņš Muraška – arī vēl neprecizējot sīkākus plānus par klases izvēli un startēšanas biežumu. Šobrīd nav skaidri Artūra Bāriņa plāni, tomēr ziemas aktivitātes liecina, ka folkreisa absolvents ir pietuvojies krosam. Viņa auto esot iegādāts no Raivja Grigoroviča, tomēr jau ziemā piedzīvota pamatīga mašīnas pārbūve.

1600 klasi šogad pametīs Andris Priedītis, kura mašīnas daļas nonākušas Anda Kļavas komandas rīcībā. Pauzi sacensībās ieturēs arī Andis Vanters, kura komanda darbojas pie motora gatavošanas Jāņa Nikela VAZ 2108. Nebūs arī vicečempiona igauņa Janno Ligura, kuram tiekot būvēta rallijkrosa Škoda Fabia.

2000 Super klasē pašlaik gatavojas kaujām Gints Astrauskis (ziemā jau iemēģināja jaunu VW Golf II), Uldis Andersons, Juris Smilga, Toms Ziedāns, kā arī debitants, jau trešais no brāļu Spīķu kolektīva – Juris Spīķis! Daļēju programmu paredzējuši Ainārs Kenigsbergs un Uģis Kaimiņš, ja pieskaita „starp klasēm iesprūdušos”, varētu sanākt interesanta klase!

Open klasē jau pieteikušies Raimonds Jerāns un Jānis Kozlovskis. Māris Rusmanis esot iegādājies Jāņa Vanaga izmantoto Toyota MR2 bez motora, tomēr, zinot atsevišķus Melatlux kluba speciālistus, dzinējs varētu būt gana jaudīgs. Vanags, savukārt, šo sezonu izlaidīšot, gatavojot, it kā, jaunu MR2.
Sezonai pieteicies arī „vienmēr daudzsološais” Eduards Iesalnieks, pērn Open klasē startējušais Jānis Sproģis un klases veterāns Normunds Skribis. Gatavs atgriezties kopš pērnās avārijas ir pilnpiedziņas auto braucējs Ints Jeršovs, uz Smilteni pošoties arī Andrejs Lajevskis. Ar bijušo Aigara Liškovska Toyota MR2 čempionāta trasēs beidzot varētu parādīties arī ventspilnieks Egils Zībergs. Kuluāros dzirdamas runas par vismaz vēl vienas pilnpiedziņas mašīnas parādīšanos.

Vairāki jauni braucēji gatavojas arī rallijkrosa cīņām – jau esošajiem plāno pievienoties arī Eliss Dukaļskis, Dāvis Tobiass, iespējams, vēl kāds. NEZ kroskartu CK 125 čempions Tobiass plāno startēt arī kroskartos, taču ar lielākas kubatūras motoru.

Jāpiebilst, ka lielākoties informācijas pamats ir veidojies no Krosa komisijas vadītājas Intas Ulmes rīcībā esošajiem faktiem. Līdz ar to, ja ir braucēji, kuri gatavojas, bet vēl nav pieminēti, pēdējais brīdis ir vadītāju par to informēt. Arī minētie sportisti, kuri vēl nav sākuši pasūtīt licences – sāciet steigties! Licenču sagatavošana prasa zināmu laiku, līdz ar to var rasties pārpratumi pirmā posma norises rītā.

 • Inchiigi :) Buus labais!

 • hahol

  jabut pat loti labi :-)
  vispar prieks sogad pat lasit autocross.lv,jo pagajuso gad ar info bij pasvaki autokrosa sabiedriba,protams aleji jau vainigi pasi sportisti bet sogad loti interesanti pirms sezonas raksti-paldies! :-))
  vienigi loti zel kad nebusu uz pirmo posmu Smiltene,bet apsolos atbraukt uz Vecpili ;-)

 • lielais

  Labdien. Vēl jau it kā daži amatieri taisa mašinas. Gan jau skatisimies cik tur profos savāksies,ja būs kāds bariņš,varbūt sanāks pabraukt pie jums ari kādu gonku.Vēl jau protam,ir tehniskais komisārs kam ir savs viedolkis par mūsu mašinām. Mums jau protam ir savs cempionāts,ceru ka sāksies ar grandiozu atklāšanu maija sākumā,gaidam ari sk Krauķus un citus amatierus. Nu Ziedāns jau pagājušo gad atrādijās profos,tad vēl Madonas Māris kaut ko stipru būvē,ari AKAs cempions ir nopircis Galvanovska mašinu,liek iekšā 2.0l, tad viena Spīķa saimniecibā bijusī mašna aktīvi būvējās ar labiem agregātiem, un ja pietiks naudas gan jau arī AKAs sezonas ceturtās vietas ieguvējam būs laba mašina. Cik zinu ari sk Krauķos kaut kas taisās pabraukt kādu gonku profos. p.s cik zinu ari AKAs Balodim top 2l 16v Tigra profiem. NU INTRIGA IR? 8-)

 • Pilots

  Nu ja kautkas šāds piepildās, 10+ braucēju būs! :)

 • a.s.

  Interesē kas būs tā vēlviena pilnpiedziņas mašīna!?

 • Kostiks

  … gribās vēl klačiņas…-nu ?! :)

 • Pilots

  Klačiņas ta daudz, pieteikumu, ne tik!

  • Classic Latvian autocross! :D

   • Pilots

    Trekns +, paldies tiem kas ir pieteikušies, pārējiem jāņem piemērs! :)

    • Kostiks

     pārējie nemāk internetot… :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)