Autokross: Informācijas noplūde par dalībnieku sastāviem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.03.2012
14:09

Pēc ilgākas laušanās LAF Krosa komisija atklājusi informāciju par provizoriskajiem dalībnieku sastāviem Latvijas čempionāta salonautomašīnu klasēs. Šīs ziņas gan tiek publiskotas negribīgi, jo ir bažas, ka sarakstu atklāšana atturēs sportistus no laicīgas licencēšanās un pieteikumu sūtīšanas. Oficiālo informāciju papildināsim ar baumām, lai informācija būtu plašāka un „garšīgāka”!

1600 klasē jau pieteicies Smiltenes posmam pērnā gada čempions Reinis Lilienšteins. Klasē gatavojas startam arī Kaspars Silenieks, Ritvars Zobens, Jānis Grīnvalds, Jānis Lideris, Jānis Nikels un Mareks Tauriņš. Tomēr tas nav viss – šobrīd pārdomās par klases izvēli ir vēl daži: Andis Kļava vēl spriež, vai startēt 1600 vai 2000 Super klasē. Šādā pašā prātojumā šobrīd ir Jānis Pūga: „Tā kā dēlam Adrianam Beta bagiju čempionāta posmi lielākajā daļā sezonas pārklājas ar salonmašīnu čempionātu, esmu nolēmis pamēģināt startus čempionātā. VW Golf II būs ar 1600 kub. cm motoru, tātad vairāk atbilstošs 1600 klasei. Tomēr, tā kā mans mērķis ir izbaudīt sacensību garšu, tad varu mierīgi piesegt arī 2000 Super klasi, ja tas būtu nepieciešams kvoruma nodrošināšanai.”
Čempionātā plānojot parādīties arī Mārtiņš Muraška – arī vēl neprecizējot sīkākus plānus par klases izvēli un startēšanas biežumu. Šobrīd nav skaidri Artūra Bāriņa plāni, tomēr ziemas aktivitātes liecina, ka folkreisa absolvents ir pietuvojies krosam. Viņa auto esot iegādāts no Raivja Grigoroviča, tomēr jau ziemā piedzīvota pamatīga mašīnas pārbūve.

1600 klasi šogad pametīs Andris Priedītis, kura mašīnas daļas nonākušas Anda Kļavas komandas rīcībā. Pauzi sacensībās ieturēs arī Andis Vanters, kura komanda darbojas pie motora gatavošanas Jāņa Nikela VAZ 2108. Nebūs arī vicečempiona igauņa Janno Ligura, kuram tiekot būvēta rallijkrosa Škoda Fabia.

2000 Super klasē pašlaik gatavojas kaujām Gints Astrauskis (ziemā jau iemēģināja jaunu VW Golf II), Uldis Andersons, Juris Smilga, Toms Ziedāns, kā arī debitants, jau trešais no brāļu Spīķu kolektīva – Juris Spīķis! Daļēju programmu paredzējuši Ainārs Kenigsbergs un Uģis Kaimiņš, ja pieskaita „starp klasēm iesprūdušos”, varētu sanākt interesanta klase!

Open klasē jau pieteikušies Raimonds Jerāns un Jānis Kozlovskis. Māris Rusmanis esot iegādājies Jāņa Vanaga izmantoto Toyota MR2 bez motora, tomēr, zinot atsevišķus Melatlux kluba speciālistus, dzinējs varētu būt gana jaudīgs. Vanags, savukārt, šo sezonu izlaidīšot, gatavojot, it kā, jaunu MR2.
Sezonai pieteicies arī „vienmēr daudzsološais” Eduards Iesalnieks, pērn Open klasē startējušais Jānis Sproģis un klases veterāns Normunds Skribis. Gatavs atgriezties kopš pērnās avārijas ir pilnpiedziņas auto braucējs Ints Jeršovs, uz Smilteni pošoties arī Andrejs Lajevskis. Ar bijušo Aigara Liškovska Toyota MR2 čempionāta trasēs beidzot varētu parādīties arī ventspilnieks Egils Zībergs. Kuluāros dzirdamas runas par vismaz vēl vienas pilnpiedziņas mašīnas parādīšanos.

Vairāki jauni braucēji gatavojas arī rallijkrosa cīņām – jau esošajiem plāno pievienoties arī Eliss Dukaļskis, Dāvis Tobiass, iespējams, vēl kāds. NEZ kroskartu CK 125 čempions Tobiass plāno startēt arī kroskartos, taču ar lielākas kubatūras motoru.

Jāpiebilst, ka lielākoties informācijas pamats ir veidojies no Krosa komisijas vadītājas Intas Ulmes rīcībā esošajiem faktiem. Līdz ar to, ja ir braucēji, kuri gatavojas, bet vēl nav pieminēti, pēdējais brīdis ir vadītāju par to informēt. Arī minētie sportisti, kuri vēl nav sākuši pasūtīt licences – sāciet steigties! Licenču sagatavošana prasa zināmu laiku, līdz ar to var rasties pārpratumi pirmā posma norises rītā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv