Autokross: Ints Jeršovs – nopietns Open spēlētājs?

Viesturs Saukāns  05.04.2012 11:15 0

Inta Jeršova pērnā gada debiju Latvijas autokrosa čempionātā grūti nosaukt par veiksmīgu, tomēr šogad viss var izrādīties citādāk – Jeršovs nopietni gatavo Subaru automašīnu cīņai Open klasē.

Ints pērn Priekulē sasistajam Subaru Impreza automobilim maina Lielbritānijā iegādātu virsbūvi. Šāda būvniecība, attiecīgi, rada iespēju jau sākotnēji strādāt pie mašīnas svara un citām niansēm, kas Jeršovu padarītu konkurētspējīgāku attiecībā pret klasē valdošajam aizmugures piedziņas mašīnām.

Pērn Jeršovs bija pirmais, kurš izmantoja iespēju startēt Open klasē ar pilnpiedziņas mašīnu. Tomēr rallijsprintam sagatavotais Subaru jau pēc definīcijas bija par smagu, turklāt sezonu izbojāja arī avārija trešajā posmā Priekulē, kad pēc kūleņa tika deformēts drošības karkass. Pēc šīs sacīkstes Ints apturēja darbošanos krosā, lai gan solīja atgriezties.

Pērn eksperiments ar pilnpiedziņu autokrosā izdevās nosacīti, jo pilnpiedziņas mašīnu braucēju starti, līdz ar Jeršova neveiksmi, nebija regulāri. Sezonas pēdējā posmā gan 4WD veica savu triumfa gājienu, kas Mūsas trasē ar Eiropas čempionāta Toyota Corolla visus ar „pusgāzīti” apbrauca Aldis Zēbergs, bet otrais bija lietuvietis Darjuss Tamašausks ar pilnpiedziņas VW Golf II.

Ja par labām ziņām krosa sakarā – iespējams, uz starta šogad izbrauks arī bijusī 1600 klases 2003. gada vicečempiona Artūra Mūrnieka Opel Tigra, kas nonākusi cita saimnieka rokās. Pēdējo reizi Artūrs ar to startēja 2008. gadā, tomēr vienīgā sacīkste togad noslēdzās ar tehnikas defektu. Jaunais īpašnieks Jānis Balodis gan veicot pamatīgus mašīnas pārbūves darbus.

Pastāv iespēja, ka kādu no Latvijas čempionāta posmiem varētu aizvadīt arī pērnais 1600 klases vicečempions Janno Ligurs. Viena no sacīkstēm varētu būt tieši pirmais posms Smiltenē, kas kalpotu kā laba iesildīšanās sacīkste pirms Igaunijas rallijkrosa čempionāta starta. Jau ziņojām, ka igauņa komanda gatavo Škoda Fabia automašīnu, tomēr prognozes liecina, ka uz sezonas sākumu mašīna noteikti nebūs gatava, tāpēc tiks izmantots līdzšinējais VAZ 2108 automobilis.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***