Autokross: Jānis Boks un Māris Līcis uz Čehiju un Ungāriju

admin  19.08.2010 21:27 0

  Autokross, Ziņas

JBoksD31

Šīs un nākamās nedēļas nogalē atsāksies Eiropas autokrosa čempionāta cīņas. Uz posmiem čehu Pržerovā un ungāru Njiradā dosies divi Latvijas sportisti Māris Līcis, kurš startēs D-3A, un Jānis Boks, kurš debitēs lielo bagiju D-3 klasē. Līcis – optimistisks, Boks – neziņā par jaunās mašīnas spējām un uzvedību.

Māris Līcis un viņa komanda ar sajūsmas saucieniem noslēdza Priekules Baltijas kausa sacīksti, atzīstot, ka lēmums pārveidot bagijam uzstādīto ātrumkārbu bijis pareizs. Māris saka: „Jau no sezonas sākuma zinājām, ka ātrumkārba ir pie vainas mašīnas ātruma meklējumos. Beidzot, liekas, viss sāk nostāties savās vietās. Atzīšos, ka uz Pržerovu braucu ne tikai mācīties, bet arī pacīnīties par vietu vismaz B finālā. Priekules sacīkste tik tiešām uzlaboja garastāvokli.”

JBoksD31

Tomēr lielākās intrigas turētājs šobrīd ir Jānis Boks, kurš tikko saņēmis D-3 klases bagiju un debitēs lielajā klasē. Tehnika gatavota Čehijā pie Ladislava Hanāka. Tiesa, Jānim pirms došanās uz sacīksti pietrūcis izmēģinājumu, jo paredzētā treniņu vieta bija gandrīz noplūdusi. „Lai gan bija paredzēts kaut nedaudz izmēģināt mašīnu un tās vadāmību, ar to esmu braucis dažus simtus metru pa lauku un atpakaļ,” saka Boks. „Līdz ar to man nav nojausmas, kāda ir mašīna, ko tā var, kur ir tās stiprās un vājās vietas. Tāpēc Pržerova man būs tikai treniņš, jo vairāk tāpēc, ka trase arī nav no manām mīļākajām. Taču paturu prātā, ka Hanāks būvēja līdzīgu mašīnu arī Marekam Stloukalam, kura sniegums ir ļoti progresējošs.”

JBoksD32

Par galvenajām D-3A un D-3 tehnikas atšķirībām Jānis stāsta: „Viss tas pats, tikai nopietnāk: biezākas caurules, viss ir stiprāks. Mašīna ir par 100 kilogramiem smagāka, motors – aptuveni par 100 zirgspēkiem jaudīgāks. Atšķirībā no mazā bagija šim ir stūres pastiprinātājs. Par to man prieks, taču nevis braukšanas ziņā, bet avāriju ziņā – pastiprinātājs sitienus ņems uz sevis, nebūs jāstaigā ar apdauzītiem pirkstiem, kā līdz šim.”
Par plāniem un mērķiem, atceroties, ka Boks savulaik apgalvoja, ka pilnu Eiropas čempionāta programmu viņš diez vai kādreiz brauks. „Jā, šis plāns paliek spēkā – mana dalība kā atpūta starp darba uzdevumiem. Darba šajos laikos ir trīsreiz vairāk, atdeve – piecreiz mazāka.

Nav laika koncentrēties uz visu čempionātu, tas šobrīd nav iespējams. Ja nu vienīgi kaut kādi patīkami šokējoši rezultāti uzrodas, tad ir vērts, taču šobrīd nedomāju, ka par to ir runa. Katrā gadījumā, kas attiecas uz šo nedēļas nogali – pievērsīsim uzmanību vairāk Mārim Līcim, es diez vai sagādāšu ko pārsteidzošu. Par daudz nezināmā.”

JBoksD33

Jānis atkal slavēja Māra Līča un viņa komandas sniegumu: „Neredzēju Māra Priekules startu, bet gan no komandas, gan pārējiem esmu dzirdējis, ka starts bijis labs. Komanda dara ļoti labu darbu, domāju, ka Līča starts Eiropā ir daudzsološs. Komanda ir tehniski gudra, saprot tehniku, zina, kas, kurā galā jāskrūvē un kur meklēt nepieciešamās lietas. Arī braukšana viņam uzlabosies, lai gan Bauskas posmā viņš pieļāva kļūdas. Tās, visticamāk, bija saistītas ar mašīnas trūkumiem, tie traucēja. Tur noteikti ir potenciāls.”
Par īpašu intrigu Boks uzskata iespējamo Jura un Andra Kuļikovsku startu Eiropas čempionātā, kas gan atliekas sacīksti no sacīkstes. Komanda nosprūdusi pie transportējošās tehnikas sagatavošanas, kā arī milzīgo darbu apjomu, kas īsti neļauj visu pamest un doties uz Eiropu. Nojaušams gan, ka uz pēdējiem diviem posmiem brāļi varētu arī doties. „Kuļikovsku startu gaidu ar nepacietību, tas varētu būt interesanti, skatāmi un kvalitatīvi. Žēl, ka viņiem neizdodas uzsākt startēšanu,” saka Boks.