Autokross: Jānis Kozlovskis uzvar Baltijas posmā

Viesturs Saukāns  07.07.2013 11:06 1

Igaunijā, Janikēzes trasē pie Valgas aizvadīts Baltijas autokrosa kausa trešais posms smagajām automašīnām. B6000 klasē uzvaru guva Jānis Kozlovskis, bet labākais no D12 braucējiem bija Māris Drigulis, gūstot sesto vietu.

Gan Latvijas, gan Igaunijas braucēji ar sajūsmu devās uz Janikēzes trasi, jo leģendārais sporta komplekss savulaik bija populāra autokrosa (un arī motokrosa) cīņu vieta. Tiesa, cerības sabruka jau uzreiz, ieraugot trasi – šaura, nesakopta, bīstama un jau brīvajos treniņos dramatiski bedraina. Taču smago divīziju braucēji iztika bez boikota un sāka cīņu.

B6000 klasē Kozlovskis guva otro vietu pirmajā pusfinālā, uzvarēja otrajā un kvalificējās startam pirmajā starta vietā. Finālā no starta izrauta līderpozīcija, kas, par spīti Margusa Vainumetsa nopietniem uzbrukumiem fināla sākumā, noturēta līdz finišam. Vainumetss – otrais, Vahurs Lillmans – trešais, bet pērnā gada Baltijas kausa uzvarētājs Andris Ramanis posmu noslēdza ceturtajā vietā.

Neveiksmīga sacīkste sanāca pirmā posma Smiltenē otrās vietas ieguvējam Jānim Jakovļevam. Otrajā pusfinālā piedzīvots kūlenis. Savukārt finālā, pēc agresīvas un veiksmīgas laušanās cauri konkurentu pulkam, piedzīvoti pamatīgi sitieni, kas noslēdzās ar izmežģītu plecu. Finālbrauciens veikts ar vienu roku un mežonīgām sāpēm, kas vēlāk novērstas vienīgi ar Valgas slimnīcas speciālistu palīdzību. Tomēr Jānis savu paveica – lai gan uzlabot pozīciju, cerot uz izstājušamies konkurentiem, neizdevās, Jakovļevs tīši vai netīši vienā no epizodēm iespraucās starp par apli apdzenošajiem līderiem Kozlovski un Vainumetsu, nedaudz pieturot igauņu braucēju. Tiesa, arī Kozlovskim komandas biedra apdzīšana nebija vienkārša – pirmajā reizē tā gandrīz noslēdzās ar sadursmi un līdera kūleni – Igaunijas autokrosam zilie karogi ir sveši.

D12 klasē fināls solīja vismaz vienu Latvijas braucēju pjedestālu, taču mūsu līderu fināls izvērtās dramatiski neveiksmīgs. Vispirms dubļu peļķē nogrima Alda Grantiņa auto, tad apstājās trijniekā braukušā Andra Jurciņa auto, bet par pjedestālu cīnījušais Bruno Leimanis izstājās pēc stūres iekārtas defekta. Jāpiebilst, ka Leimanis startā palika pats pēdējais, taču līdz ar Grantiņa sastrēguma izveidošanu Bruno atrada iespēju atgūt piecas pozīcijas, apbraucot pusi peļķē nosprūdušo dalībnieku – viss šķita veiksmes apvīts.

Rezultātā labākos rezultātus no mūsējiem sasniedza Māris Drigulis un Alvils Igovens – sestā un septītā vieta. Igovenam sarežģīta diena, taču ar sasniegtu fināla finiša karogu: no rīta motora defekts, otrajā pusfinālā jāmaina ātrumkārba.

Kopumā sacīkste ļoti gara un mokoša – trīs klašu kopumā deviņi braucieni tika veikti līdz pat vēlam vakaram, gandrīz panākot Smiltenes posma ilguma rekordu, ar piebildi, ka Smiltenē uz starta stājās desmit klases un jāveic aptuveni 50 braucienu.

  • Kaspars

    Sacīkste smaga,bet interesanta.Organizācija zemākā līmenī kāds redzēts.Ja organizatori nedomās ko grozīt un uzlabot,tad šī bija pirmā un pēdējā sacīkste šajā trasē.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***