Autokross: Jānis Nagla – uzvarētājs 1600 klases Vecpils posmā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.08.2023
20:56

Par Latvijas autokrosa čempionāta Vecpils posma uzvarētāju kļuvis Jānis Nagla. Tas kļuvis iespējams, braucējam uzvarot LAF apelācijas tiesā, kur lemts, ka tiesnešu piešķirtais sods par incidentu dzelteno karogu zonā ir jāatceļ.

Šis LAF apelācijas tiesas iznākums maina 1600 klases rezultātus, tostarp godalgu ieguvējus Vecpils sacīkstē. Jānis atgriežas pirmajā vietā, uz zemākām pozīcijām nobīdot Edvinu Mikņiusu un Pēteri Āboliņu, bet no trijnieka izkrīt cits lietuvietis Vitaljus Škersis. Apelācijas tiesas spriedums nav pārsūdzams.

Jānis Nagla līdz ar šo lēmumu sasniedzis savu trešo uzvaru šajā sezonā un astoto garajā autokrosa braucēja karjerā. Ar šo panākumu Jānis nostiprinās Latvijas čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā. Nākamajā posmā Smiltenē Naglam ir izredzes jau posmu pirms sezonas beigām nodrošināt Latvijas čempiona titulu. Šis būtu braucēja augstākais rezultāt viņa karjerā – līdz šim Naglas Latvijas čempionāta kontā ir viena bronzas medaļa (2019. gadā) un viena sudraba medaļa (2021. gadā). Viņš bija kopvērtējuma uzvarētājs 2020. gadā, taču togad 1600 klase neizpildīja čempionāta nosacījumus, līdz ar to Nagla togad formāli kļuva par Latvijas kausa ieguvēju.

Apelācijas tiesas lēmums savā būtībā ir ļoti interesants, jo faktiski samazina autokrosa tiesnešu centienus padarīt dzelteno karogu zonas maksimāli drošas. Respektīvi, šāds lēmums ļauj sportistiem būt agresīvākiem un neuzmanīgākiem trases bīstamākajās vietās sacensību bīstamākajos brīžos. Tāpat skaidrs, ka šis ir precedents, uz kuru regulāri atsauksies jebkurš, kurš vēlēsies diskutēt ar sacensību tiesnešiem par dzelteno karogu zonās veiktajiem manevriem – kontaktiem, uzbrukumiem. Latvijas krosa sacensību galvenie tiesneši pēc šī sprieduma gan atzīmē, ka neplāno mīkstināt uzvedības nosacījumus dzelteno karogā, tātad par pārkāpumiem šajos sacensību brīžos piešķirot bargākos soda mērus – drošības vārdā.

Autokross: Vecpils posms izvēršas briesmīgs līderiem

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv